Fotó: Facebook/Direcția Națională Anticorupție
Büntetőeljárást indított az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) Victor Pițurcă, a román labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitányának fia, Alexandru Pițurcă ellen a hadseregnek leszállított, nem megfelelő minőségű védőmaszkok ügyében, amely kapcsán édesapját már vasárnap este őrizetbe vették.
2023. január 31., 10:252023. január 31., 10:25
2023. január 31., 10:582023. január 31., 10:58
Victor és Alexandru Pițurcát kedden reggel kihallgatta a DNA, ezt követően derült ki, hogy a fiú ellen is eljárás indult.
Mint arról beszámoltunk, a rossz minőségű maszkokat leszállító cég Alexandru Pițurcă tulajdonban van.
Victor Piţurcă egyébként kedden távozhatott az őrizetből, miután nem helyezték vizsgálati fogságba, ehelyett hatósági felügyelet alá került.
Az ügyészségről kijövet csupán annyit mondott: semmi köze az ügyhöz.
A korrupcióellenes ügyészség hétfőn közölte, hogy büntetőeljárást indítottak a Romarm védelmi ipari állami vállalatcsoport vezérigazgatója, Gabriel Ţuţu ellen hivatali visszaélés, befolyással üzérkedés és közokirat-hamisítás gyanúja miatt. Ugyanabban az ügyben Victor Piţurcă ellen befolyás vásárlása miatt vizsgálódnak.
Őrizetbe vette hétfőn a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a Romarm védelmi ipari állami vállalatcsoport vezérigazgatóját, Gabriel Ţuţut hivatali visszaéléssel, befolyással üzérkedéssel és közokirat-hamisítással gyanúsítják a koronavírus-járvány al
A vádhatóság szerint 2020 márciusa és 2021 szeptembere között Gabriel Ţuţu a Romarm vezetőjeként a törvényi előírásokat megszegve két közbeszerzési szerződést írt alá egy több cégből álló társulással hét, védőmaszkok gyártására szolgáló gép megvásárlására, amelyek azonban nem feleltek meg a szabványoknak. A konzorciumot alkotó egyik cég Victor Piţurcă ellenőrzése alatt állt.
A DNA szerint ugyanakkor 2020. március 19-e és április 10-e között Gabriel Ţuţu egyebek mellett azt kérte a társuláshoz tartozó cégektől, hogy vonják be egyik barátját a védelmi minisztériumnak szánt nem megfelelő védőmaszkok beszállításába. Bár az illető nem végzett a beszállítói szerződéshez kapcsolódó tevékenységet, a társulásnak egy tanácsadói szerződés alapján át kellett utalnia neki a szerződésekből származó profit 40 százalékát. Ezekért a „szolgáltatásokért” cserében Gabriel Ţuţu megígérte a társuláshoz tartozó cégeknek: befolyását latba vetve kijárja a védelmi minisztérium illetékeseinél, hogy versenytárgyalás nélkül ítéljék oda nekik a szerződéseket, problémamentes legyen a termékek átvétele és időben történjen meg a kifizetés. Mindezekért Gabriel Ţuţu 50 ezer lejt kapott – állítják az ügyészek.
Az ügyben további személyek ellen is vizsgálódnak.
Őrizetbe vette az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) Victor Pițurcă korábbi válogatott labdarúgót, a román válogatott volt szövetségi kapitányát.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
Tizenegy jelölt száll versenybe az elnöki székért, és 30 nap áll a rendelkezésükre meggyőzni a választópolgárokat, hogy szavazzanak bizalmat nekik május 4-én.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
szóljon hozzá!