A háziorvos szerepe a páciensek orvosi ellátása, vallják
Fotó: Veres Nándor
Elismerik a háziorvosok, hogy vannak közöttük olyanok, akik megtagadták pácienseik regisztrálását a koronavírus elleni oltásra, és inkább azt javasolták nekik, hogy a másik hat alternatíva valamelyikét használják a jelentkezésre.
2021. március 02., 11:122021. március 02., 11:12
– áll a háziorvosok országos munkáltatói szövetségének (FNPMF) a Hotnews.ro hírportál által idézett közleményében.
Mint emlékeztetnek, oltásra lehet jelentkezni a 021.414.44.25-ös egységes hívószámon, egyénileg az oltási platformon, hozzátartozó révén az internetes oldalon, az oltakozni vágyók kérhetik a helyi önkormányzatok szociális osztályának a segítségét, regisztrálhatja őket háziorvosuk vagy kezelőorvosuk, a kulcsfontosságú ágazatok képviselőit pedig minden esetben a munkáltató regisztrálja.
nem tartanak fenn az általuk regisztrált személyeknek külön időpontokat. „Emiatt voltak háziorvosok, akik azt ajánlották pácienseiknek, hogy a másik hat lehetőség egyikét vegyék igénybe, amelyek gyorsabbak, és megtagadták az időpont kérését” – mutat rá a dokumentum.
A közlemény ugyanakkor azt is hangsúlyozza, hogy „a háziorvosnak nem az a feladata, hogy bármilyen órában felvegye a személyes telefonját, bár vannak, akik úgy döntöttek, megteszik, ennek ára van az orvos egészségére nézve”.
– fogalmaznak a háziorvosok képviselői.
Olyan rendeletet fogadott el pénteki ülésén a bukaresti kormány, amelyik pénzzel ösztönzi a háziorvosokat, hogy győzzék meg az időseket és krónikus betegeket az oltás szükségességéről, és regisztrálják őket az oltásra várók rendszerébe.
Újabb és újabb feladatokat kapnak a háziorvosok, ám amikor pénzosztásról van szó, a kormány folyamatosan megfeledkezik róluk – háborognak az alapellátásban dolgozók. Ugyanis a hétvégi bejelentések szerint csak az egészségügyi intézmények és a mentőállomások alkalmazottait részesítenék veszélyes
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!