Fotó: Gov.ro
A kormány csütörtöki ülésén elfogad egy rendeletet és egy határozatot a rákos betegeknek nyújtott genetikai vizsgálatok és személyre szabott kezelési szolgáltatások finanszírozásának újraindításáról – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök.
2023. július 27., 12:292023. július 27., 12:29
„Ma egy fontos és régóta várt mérföldkőhöz érkeztünk az országos rákellenes terv szabályainak kidolgozásával. Jóváhagyjuk az onkológiai programot tartalmazó kormányrendeletet és határozatot, és ezzel újraindítjuk a genetikai vizsgálatok és a személyre szabott kezelési szolgáltatások finanszírozását, így biztosítva a legkorszerűbb sugárterápiához való hozzáférést minden rákbeteg számára. Gyakorlatilag minden rákos beteg bekerül az új diagnosztikai és kezelési programokba” – idézte Ciolacunak a kormányülés elején elhangzott kijelentéseit az Agerpres hírügynökség.
Az egészségügyi minisztérium épülete előtt tüntetett csütörtökön a Rákbetegek Egyesületei Szövetségének mintegy harminc tagja az országos rákellenes terv gyakorlatba ültetését követelve.
Ciolacu pozitívan értékelte Alexandru Rafila egészségügyi miniszter, a minisztériumi csapat, az onkológiai szakbizottságok és Patriciu Achimaş Cadariu professzor együttműködését a jogszabálytervezetek kidolgozásában.
„Igazi csapatmunka volt, és véleményem szerint ez a helyes megoldás” – emelte ki a kormányfő.
Tudományos becslések szerint a következő tíz-tizenöt évben Romániában minden negyedik nő és minden harmadik férfi daganatos betegségben fog meghalni – hívja fel a figyelmet a Krónikának adott interjúban dr. Vass Levente volt egészségügyi államtitkár.
Gyenge lábakon áll Romániában a prevenciós egészségügyi ellátás. A statisztikák szerint a lakosság pár százaléka végzi el a szűrővizsgálatokat. A Krónika által megkérdezett egészségügyi szakemberek szerint idéntől új trend indult el a prevencióban.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!