Fotó: Facebook/Marcel Ciolacu
Marcel Ciolacu miniszterelnök arról beszélt szerdai sajtótájékoztatóján, hogy Románia államháztartási hiánya 2019-ben a bruttó hazai termék 2,7-2,9 százaléka volt, de ,,két szerencsétlen kormányzás után” 9,2 százalékra nőtt a deficit. Ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalások elejét veszik az európai alapok visszatartásának.
2023. augusztus 02., 16:432023. augusztus 02., 16:43
2023. augusztus 02., 16:442023. augusztus 02., 16:44
Ciolacu emlékeztetett, hogy Románia az egyetlen uniós tagállam, amelynek a túlzott deficitre vonatkozó megállapodása van az Európai Unióval. ,,Számos intézkedés van kilátásban, és én szerettem volna, hogy ezek idejében valósuljanak meg, amikor már egyértelmű jelei voltak, hogy nem fogjuk tudni tartani magunkat az idei hiánycélhoz” – mondta a Marcel Boloş pénzügyminiszterrel közösen tartott sajtótájékoztatón, amelyen a kiadáscsökkentési intézkedéscsomagot mutatták be.
Az Agerpres tájékoztatása szerint a kormányfő ugyanakkor kijelentette, hogy Romániában mindenek ellenére gazdasági stabilitás van.
– fogalmazott. Hozzátette, az Európai Bizottsággal folytatott párbeszéd útján el kell kerülni azt, ,,ami minden uniós tagállam számára a lehető legrosszabb”, éspedig az európai alapok visszatartását.
Azt is kijelentette,
és teljes mértékben vállalja a felelősséget a bemutatott intézkedésekért.
Ötven intézkedést magába foglaló sürgősségi rendelettel készül csökkenteni a kormány a költségvetési kiadásokat – jelentette be a pénzügyminiszterrel tartott szerdai találkozója utáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Crin Antonescu szerdán kijelentette, hogy amennyiben elnök lesz, élni fog a kegyelmi joggal, hogy a kisebb bűncselekményeket elkövetők elhagyhassák a börtönt.
A Románi által végrehajtott humanitárius küldetés keretében a román légierő egy repülőgépe szerda este leszállt az otopeni-i 90-es számú légibázison a Gázai övezetből hozott 18 palesztin pácienssel és ezeknek összesen 29 családtagjával a fedélzetén.
Szükséges a titkosszolgálatok reformja – szögezte le Ilie Bolojan ügyvivő román államfő.
Molnár Zsolt fogja képviselni Romániát az Európai Unió Alapjogi Ügynökségének igazgatótanácsában. Az erről szóló memorandumot szerdai ülésén fogadta el a kormány.
Miközben az Európai Unió lakosságának több mint 83 százaléka 15 percen belül elérhet egy kórházat, Romániában ez koránt sincs így.
Otthagyja a Románok Egyesüléséért Szövetséget (AUR) Claudiu Târziu. A korábbi szenátor, jelenleg európai parlamenti képviselő szerint George Simion pártelnök diktatórikus módszereket használ.
Alkotmányellenes kizárni a bírói és ügyészi karból a volt hírszerzőket – döntött kedden az alkotmánybíróság.
Románia idén nyáron több száz tanárt és kisgyermekgondozót hoz Indonéziából, akik bölcsődékben és óvodákban fognak dolgozni a gyerekekkel – értesült az Adevărul.ro hírportál egy munkaerő-közvetítő ügynökség vezetőjétől.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint rendkívül fura, hogy egy párt megvonja a politikai támogatást a saját jelöltjétől.
Nem akar eleget tenni Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a pártvezetés szerdán megfogalmazott felszólításának, miszerint alacsony támogatottsága miatt lépjen vissza az elnökválasztási versenyből.
szóljon hozzá!