Carmen Dan
Fotó: Facebook
Cristian Boureanu ügyében a rendőr párbeszédet szorgalmazott, a volt parlamenti képviselő viszont „úgy döntött, hogy megüti” – nyilatkozta Carmen Dan belügyminiszter kedden.
2017. június 13., 13:452017. június 13., 13:45
2017. június 13., 14:452017. június 13., 14:45
„Cristian Boureanu kezdeményezte az agressziót, nem a rendőr. Hogy helyesen járt-e el a rendőr vagy sem, azt majd bizonyára eldöntik az ügyet kivizsgáló szakemberek. A rendőr párbeszédet kezdeményezett Boureanuval, ez azonban lehetetlennek bizonyult, és Boureanu úgy döntött, hogy megüti a rendőrt” – nyilatkozta az Agerpres szerint Carmen Dan az Antena 3 televíziónak.
A belügyminiszter hozzátette, megállapítják, hogy a rendőr betartotta-e az előírásokat. „Ellenőrizni fogjuk, hogy betartották-e az előírásokat, az eljárást. Belügyminiszterként én mindig védeni fogom a minisztérium alkalmazottait, akik az utcákon járőröznek, dolgoznak, és az állampolgárokat szolgálják” – tette hozzá a tárcavezető.
Források szerint
Az eset péntekre virradóra történt, amikor a személygépkocsit, amelyben Boureanu is utazott, rutinellenőrzés céljából megállította a közlekedési rendőrség.
Jogos önvédelmet gyakorolt az a fővárosi rendőr, aki megütötte az őt bántalmazó Cristian Boureanu volt képviselőt – közölték az Agerpres hírügynökséggel rendőrségi források.
Szombat reggel Cristian Boureanu 30 napos előzetes letartóztatásáról döntött Bukarest első kerületének bírósága. A volt képviselőt hatósági közeg bántalmazásával vádolják. A döntés nem jogerős.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
szóljon hozzá!