Fotó: Román rendőrség
A román rendőrség (IGPR) a Bűnözéskutató és Bűnmegelőzési Intézet bevonásával május 22. és 26. között rendezi idén a Bűnmegelőzés hete elnevezésű rendezvénysorozatot.
2023. május 21., 14:192023. május 21., 14:19
2023. május 21., 14:482023. május 21., 14:48
Az országszerte megszervezendő rendezvényeknek a célja, hogy tájékoztassák a polgárokat az önvédelmi intézkedések szükségességéről, és bemutassák a bűncselekmények elkövetésének következményeit. A bűnmegelőzési szakemberek tevékenységeket szerveznek a különböző településeken, melyeken bárki részt vehet – idézte az IGPR vasárnapi közleményét az Agerpres.
Május 22-én a gyermekek biztonságáról, május 23-án az online biztonságról, május 24-én pedig a vagyon elleni bűncselekmények megelőzéséről lesz szó. Május 25-én a rendőrök a kiskorúak önkéntes otthonról való távozásának megelőzésével, május 26-án pedig a családon belüli erőszak megelőzésével kapcsolatos tájékoztatást végeznek.
Nőtt a családon belüli erőszak körébe tartozó bűncselekmények száma a tavalyi év azonos időszakához képest: az év első négy hónapjában 4075 távoltartási parancsot adott ki a rendőrség.
A csalók által alkalmazott átverésekről, az erőszak új formáiról és a munkahelyi, illetve az internetes zaklatásról is szó esik a bűnmegelőzés hetén Hargita megyében. A megyei rendőr-főkapitányság rendhagyó előadásokkal és színes programkínálattal várja az érdeklődőket.
Holtan találták a Siriu víztározóban a péntek délután óta keresett tűzoltót – számolt be szombaton a Buzău megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az év első három hónapjában lefolytatott több mint 400 akció nyomán összesen 173 személyből álló 23 bűnszervezetet számolt fel a rendőrség.
Szombaton kezdődik és május 3-án reggel 7 óráig tart az időközi helyhatósági választások kampánya.
Megbánta Crin Antonescu, hogy azt mondta: a kínai gyakorlatot alkalmazva stadionokban lövetné főbe a drogdílereket.
Labilis légkörre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdélyre, a Bánságra, a Partiumra – beleérvte Máramaros megyét is – , Olténiára, Munténia nyugati részére és a hegyvidéki területekre.
Bár nem támogatja a halálbüntetés visszaállítását, a drogdílereket stadionban lövetné agyon, ha ez lehetséges volna – jelentette ki Crin Antonescu.
Megbocsát Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a párt azon vezetőinek, akik múlt héten arról döntöttek: helyette a függetlenként induló bukaresti főpolgármestert, Nicușor Dant támogatják az elnökválasztáson.
Cáfolta csütörtökön a iași-i Sf. Spiridon kórház vezetősége, hogy az intézmény három alkalmazottjának – két rezidens és egy beteghordozó – halálát munkahelyi túlterheltség okozta volna.
Crin Antonescu felolvasta az újságíróknak azt a nyilatkozatot, amelyet az egykori titkosrendőrség, a Securitate felszólítására tett 1988-ban egy barátjáról. Leszögezte: nem „jelentésről”, hanem nyilatkozatról van szó, amelyet a Securitate nyomására tett.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
szóljon hozzá!