Fotó: Facebook/Elena Udrea
Romániába hozták csütörtökön Elena Udrea volt turisztikai minisztert, akit korrupció miatt jogerősen hat év börtönbüntetésre ítéltek.
2022. június 16., 17:332022. június 16., 17:33
A volt tárcavezetőt a giurgiu határátkelőn át hozták Bulgáriából Romániába, és a târgşori börtönbe kísérik – írja az Agerpres.
– közölte korábban az AFP.
Udreát 2018 júniusában – amikor a volt miniszter Costa Ricán tartózkodott – ítélték el jogerősen a Bute-gálaként ismert ügy bűnvádi perében. Semmisségi folyamodványát idén április 7-én elutasították, jelenleg egy újabb rendkívüli jogorvoslati eljárás van folyamatban az ügyben.
Április 7-én a román hatóságok elfogatóparancsot adtak ki a volt turisztikai miniszter ellen, és még aznap letartóztatták Bulgáriában, ahonnan Görögországba próbált eljutni. Az európai elfogatóparancsnak eleget tett a bolgár igazságszolgáltatás, de Udrea kedden az EJEB-hez fordult, kérve, hogy a bolgár hatóságok azonnal függesszék fel az európai elfogatóparancs végrehajtását.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága szerdán elutasította az Elena Udrea ellen kiadott európai elfogatóparancs felfüggesztését – közölte az AFP.
A volt miniszter az Emberi Jogok Európai Egyezményének több cikkelyére is hivatkozott folyamodványában: többek közt azt állította, hogy börtönbüntetését nem megfelelő körülmények között kell majd töltenie, mivel a romániai börtönök túlzsúfoltak. Érvei között az is szerepelt, hogy előzetes letartóztatása alatt halálos fenyegetéseket kapott, valamint hogy jogellenesen felállított bírói testület ítélte el, amely nem volt független és pártatlan – tájékoztatott az EJEB.
Elena Udrea érvei nem győzték meg az európai bírákat, akik úgy döntöttek, hogy elutasítják a volt román turisztikai miniszter folyamodványát. Az EJEB nem fűzött indoklást a döntéséhez.
Kiadják a bolgár hatóságok Romániának a korrupció miatt jogerősen hat év börtönbüntetésre ítélt Elena Udreát.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!