Fotó: Gov.ro
Florin Cîţu miniszterelnök úgy nyilatkozott csütörtök este a Digi 24 műsorában, hogy mindent megtett az oltási kampányért, de ő „nem egy reklámcég” és „talán nem is a legmeggyőzőbb ember a világon”.
2021. szeptember 24., 09:142021. szeptember 24., 09:14
2021. szeptember 24., 09:222021. szeptember 24., 09:22
„Én nem vagyok egy reklámcég, amit a kormány megtehetett, az megtettük” – jelentette ki az Agrpres szerint Cîţu, amikor beszélgetőpartnere azt kérdezte tőle, hibásnak érzi-e magát az oltáskampány sikertelenségéért.
Végül is mindannyian érintettek vagyunk, a vakcina mindannyiunkon segít. Talán nem én vagyok a legmeggyőzőbb ember a világon, de én az elsők között oltattam be magam, aztán a másodikat is felvettem, bejártam egész Romániát, és azt hiszem, minden nyilatkozatomban az oltáskampányról beszéltem. Klaus Iohannis elnök szintén” – válaszolta a miniszterelnök.
Cîţu úgy vélekedett, Romániában évek óta létezik egy erős oltásellenes kampány, amelyet „szélsőséges pártok” tartanak fenn.
„Szó van az oltás kötelezővé tételéről, de én továbbgondolnám ezt. Ha bevezetjük a kötelező oltást, nem kaptam még választ arra a kérdésre: mit csinálunk, ha valaki elutasítja? Milyen döntést hozunk? Levonjuk a fizetését, felbontjuk a munkaszerződését, vagy ez büntetőjogi ügy?” – tette fel a kérdést a miniszterelnök.
Cîţu azt is felvetette, hogy a járvánnyal küzdő Romániának szüksége van az egészségügyi dolgozókra. „Mit tehetünk azokkal az orvosokkal vagy tanárokkal, akik nem akarnak oltakozni? Mi történik, ha az orvosok 30%-át ki kell rúgnunk azért, mert nem hajlandók beoltatni magukat?” – fogalmazott. A kormányfő azt is elmondta, hogy bizonyos kategóriák beoltásának kötelezővé tételéhez törvénytervezetet kell benyújtani a parlamentbe, ilyen irányú intézkedést ugyanis nem lehet sürgősségi kormányrendelettel meghozni.
Csütörtökön meghaladta a tízmilliót a beadott oltások száma Romániában, 10 006 305 vakcinát használtak fel eddig. Az oltási kampány kezdetétől 5 426 518 személyt immunizáltak, közülük 5 298 707-en a teljes oltást megkapták.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!