Biró Rozália
Fotó: Aleksander Zielinski
Az európai országoknak együtt kell kidolgozniuk közös stratégiát a stabilitásuk és gyorsreagálási képességük biztosítása érdekében – jelentette ki hétfőn Biró Rozália, a képviselőház külügyi bizottságának elnöke.
2021. szeptember 14., 12:312021. szeptember 14., 12:31
Nagyváradi sajtótájékoztatóján az RMDSZ politikusa a Parlamenti Hírszerzési-Biztonsági Fórum múlt heti budapesti üléséről számolt be. Mint mondta, az értekezleten azt tapasztalta, hogy a menekülteket befogadó országok már nagyobb felelősséget éreznek a saját állampolgáraik iránt. Biró Rozália szerint a budapesti fórum egyik fő következtetése az volt, hogy
és közös stratégiát kell kidolgozniuk a stabilitásuk és gyorsreagálási képességük biztosítása érdekében. A képviselő beszámolt arról is, hogy míg 2015-től 2018-ig az európai államok többsége nyitottnak mutatkozott a menekültek befogadása iránt, mára a helyzet megváltozott.
„A menekülteket befogadó országok már felelősebben viszonyulnak a saját állampolgáraikhoz. Ez nem zárja ki migránsok segítését, de a korábbiaktól eltérő módszerekkel és eszközökkel. (...) A fórumon részt vevő államok többségének álláspontja az volt, hogy a menekült-kibocsátó országokat segíteni kell a szükségleteik szerint, de
– részletezte Biró Rozália. Elmondta azt is: a budapesti fórumon terítékre került a menekülthullámok negatív hatása. Az értekezleten elhangzott, hogy a befogadó országok egyre kevésbé tudják szavatolni saját állampolgáraik biztonságát az esetleges újabb menekülthullámokkal szemben.
Biró Rozália szeptember 5-7. között a Parlamenti Hírszerzési-Biztonsági Fórum budapesti ülésén vett részt, melyen 54 ország 196 képviselője volt jelen – közölte az Agerpres.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!