Biró Rozália
Fotó: Aleksander Zielinski
Az európai országoknak együtt kell kidolgozniuk közös stratégiát a stabilitásuk és gyorsreagálási képességük biztosítása érdekében – jelentette ki hétfőn Biró Rozália, a képviselőház külügyi bizottságának elnöke.
2021. szeptember 14., 12:312021. szeptember 14., 12:31
Nagyváradi sajtótájékoztatóján az RMDSZ politikusa a Parlamenti Hírszerzési-Biztonsági Fórum múlt heti budapesti üléséről számolt be. Mint mondta, az értekezleten azt tapasztalta, hogy a menekülteket befogadó országok már nagyobb felelősséget éreznek a saját állampolgáraik iránt. Biró Rozália szerint a budapesti fórum egyik fő következtetése az volt, hogy
és közös stratégiát kell kidolgozniuk a stabilitásuk és gyorsreagálási képességük biztosítása érdekében. A képviselő beszámolt arról is, hogy míg 2015-től 2018-ig az európai államok többsége nyitottnak mutatkozott a menekültek befogadása iránt, mára a helyzet megváltozott.
„A menekülteket befogadó országok már felelősebben viszonyulnak a saját állampolgáraikhoz. Ez nem zárja ki migránsok segítését, de a korábbiaktól eltérő módszerekkel és eszközökkel. (...) A fórumon részt vevő államok többségének álláspontja az volt, hogy a menekült-kibocsátó országokat segíteni kell a szükségleteik szerint, de
– részletezte Biró Rozália. Elmondta azt is: a budapesti fórumon terítékre került a menekülthullámok negatív hatása. Az értekezleten elhangzott, hogy a befogadó országok egyre kevésbé tudják szavatolni saját állampolgáraik biztonságát az esetleges újabb menekülthullámokkal szemben.
Biró Rozália szeptember 5-7. között a Parlamenti Hírszerzési-Biztonsági Fórum budapesti ülésén vett részt, melyen 54 ország 196 képviselője volt jelen – közölte az Agerpres.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
Az alkotmánybíróság szerint az antiszemitizmus elleni küzdelemről és a legionárius szervezetek betiltásáról szóló törvény világos és kiszámítható.
Több mint 4,5 millió lejes – 950 000 eurós – vezetői juttatást kellett volna kapnia idén Marius Grăjdannak, az állam protokollingatlanokat kezelő protokollalap (RA-APPS) vezérigazgatójának a 2024-es, hivatalosan jóváhagyott mérleg szerint.
Nem gyengített Románia légvédelmén az, hogy tavaly Ukrajnának adományozta a Patriot rendszerét – nyilatkozta csütörtökön Oana Țoiu külügyminiszter.
A Prahova megyei törvényszék csütörtökön jogerősen Elena Udrea volt turisztikai miniszter feltételes szabadlábra helyezéséről döntött.
Elutasította csütörtökön az alkotmánybíróság az államfő által a fasiszta propaganda büntetését szigorító törvénytervezet ellen benyújtott alkotmányossági panaszt.
A romániaiak több mint háromnegyede vallásosnak vallja magát – derül ki az INSCOP Research egy friss közvélemény-kutatásából.
Tizennégy megyére narancssárga, több másik megyére sárga riasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a várható zivatarok miatt.
szóljon hozzá!