Archív felvétel
Fotó: Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT)
Marcel Ciolacu kormányfő hétfő este kijelentette, hogy a román hatóságok elkezdtek kidolgozni egy tervet a pszichoaktív anyagok kereskedelmének felszámolására, és meggyőződése, hogy a következő hónapokban „rekordmennyiségű” kábítószert fognak lefoglalni Romániában.
2024. január 16., 10:362024. január 16., 10:36
A román miniszterelnök az Antena 3 televíziónak nyilatkozva beszélt erről, rámutatva, hogy az igazságügyi miniszter és a parlament is úgy módosította a törvényeket, hogy a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelem hatékonyabbá válhasson, és az állami intézmények együtt dolgoznak ezért a célért. Most első ízben, a belügyminisztérium és a hírszerző szolgálatok együttműködnek más, a drogkereskedelem elleni küzdelem terén tapasztaltabb országok szolgálataival – tette hozzá.
Látták, hogy voltak olyan tanárok is, akik kábítószert adtak el a diákoknak. Őket letartoztatták, és ezek az akciók folytatódni fognak” – idézte Ciolacu televíziós nyilatkozatát az Agerpres.
Románia már 2020-ban tranzitútvonalként szerepelt a nyugat-európai és közel-keleti fogyasztói piacokra szánt, nagy kockázatú kábítószerek kereskedelmének – derült ki a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) 2020-ra vonatkozó jelentéséből.
„Ha egy gyermek elbotlik, mert kíváncsiságból, a környezet nyomására droghoz nyúl, nem büntetni kell, hanem segítséget nyújtani, megmenteni őt, és ehhez meg kell találni a megfelelő intézményi erőforrásokat” – szögezte le.
„Az elkövetkező hónapokban további rekordfogásoknak leszünk tanúi Romániában. Nem akarok több információt elárulni, hogy ne akadályozzam a tevékenységet. (…) A tagadás nem gyógyít. Az első lépés a gyógyulás felé a beismerés. Igen, van egy problémánk” – fogalmazott Marcel Ciolacu.
Növekvőben van Romániában a kábítószer-kereskedelem, a dílerek új drogterítési módszereket vetnek be, a legfiatalabb fogyasztók pedig már a 10-11 évesek köréből kerülnek ki.
Nőtt a kokainfogyasztás Romániában, különösen a magas jövedelmű lakosság körében – világít rá az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) legutóbbi, idén közzétett, kokainról szóló jelentése.
Hívószámhamisítással (ID spoofing) operáló, hatósági telefonhívásokat imitáló csalások terjedésére figyelmeztet Romániában a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT).
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
2 hozzászólás