Képünk illusztráció
Fotó: Agerpres
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezték csütörtökön a hatóságok a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) és a határrendészet által nemrégiben felszámolt eddigi legnagyobb migránscsempész-hálózat tíz tagját.
2024. március 14., 22:272024. március 14., 22:27
A DIICOT közleménye szerint a bűnszervezet további 17 tagja hatósági felügyelet alá került.
Az ügyészség szerint a migránsokat Bulgáriából hajóval hozták át Romániába a Dunán, majd Dolj megyéből 20-30 fős csoportokban teherautókkal vagy terepjárókkal Temesvár-Arad térségébe szállították és ott több napra elszállásolták őket. Ezután a bevándorlókat teherautókkal a határon át Magyarországra vitték.
A DIICOT szerint az embercsempészek folyamatosan veszélyeztették a migránsok életét. Az is megtörtént, hogy a bűnszervezet egyik tagja rendőrök láttán gyorsított, a jármű lesodródott az útról és felborult, a 17 utas közül pedig többen sérüléseket szenvedtek.
A nyomozati anyag szerint a bűnszervezet egy körülbelül 30 fős csoport szállításáért 120 és 150 ezer euró közötti összeget kapott – írja az Agerpres.
Csak azoknak a polgároknak a személygépkocsiját íratnák be forgalomba a hatóságok, akik maradéktalanul befizették az ingatlanadókat, rendezték a tilosban parkolásért kiszabott esetleges bírságot – tartalmazza az RMDSZ közigazgatási törvénytervezete.
Míg pár évtizede még rendkívülinek számítottak, ma már egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek Romániában. Szakemberek szerint hozzá kell szoknunk az egyre forróbb nyarakhoz és a heves széllel járó viharokhoz egyaránt.
Románia olyan légvédelmi rendszereket vásárol Izraeltől, amelyek az ottani Vaskupola alapját képezik – erősítette meg Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő is alkotmányossági óvást emelt a fasiszta, legionárius, rasszista és idegengyűlölő propaganda büntetését szigorító, a parlament által egy hónapja megszavazott törvénytervezet ellen csütörtökön.
Befogták a három közül az első medvebocsot, amelynek anyját kilőtték a múlt héten az olaszországi motoros megölése miatt – közölte Facebook-oldalán a bukaresti környezetvédelmi minisztérium.
Népszerűbb a brit uralkodó a romániaiak körében, mint az amerikai elnök – derül ki egy felmérésből.
A képviselőház és a szenátus csütörtöki együttes ülésén ismertette a kormány elleni bizalmatlansági indítványát a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A fellebbezések elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a nyolcadikosok képességvizsgáján sikeresen teljesítők aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak.
Leplezetlen irredentizmust és Romániával szembeni hibrid nyomásgyakorlást vél felfedezni, és meghökkentő forgatókönyveket vázol Orbán Viktorral kapcsolatban egy amerikai agytröszt.
szóljon hozzá!