Fotó: Facebook
Meglehetősen arrogáns hangnemben reagált Klaus Iohannis államfő azon újságírói kérdéeekre, amelyek azt firtatták, miért minősül államtitkoknak, mennyiért bérli az elnöki hivatal a luxusgépeket, amelyekkel a külföldi látogatásaira utazik.
2023. június 02., 10:542023. június 02., 10:54
2023. június 02., 10:562023. június 02., 10:56
„Az elnöki hivatal nagyon tisztességes és átlátható, és maga az elnök válaszol minden kérdésre. Nem hiszem, hogy komoly alapja lenne az ellenkezőjét gyanítani. Egyébként, mivel az elnöki hivatalról van szó,
Tényleg nem tudom elképzelni, hogy az elnöki hivatalban valakit arra akarnak bátorítani, hogy megszegje a törvényt. Ez mindennek a teteje lenne” – mondta Klaus Iohannis csütörtökön Moldovában, ahol az Európai Politikai Közösség tanácskozásain vett részt.
Többszörösen titkosítottak a román állami vezetők hivatalos útjainak költségei: mint kiderült, nem csupán az számít minősített információnak, mennyiért béreltek például ki egy repülőgépet, hanem az is, hogy ezt milyen jogszabály alapján titkosították.
Arra a további kérdésre, hogy mi az államtitok a külföldi utazások szállás- és szállítási áraival kapcsolatban, az államfő így válaszolt: „Majd részletesen elmagyarázzák a hivatalban dolgozó kollégáim. Tehát ismétlem, ez a törvény, tetszik vagy sem. Beszélhetünk arról, hogy esetleg megváltoztatjuk”.
Mint arról beszámoltunk,
például márciusban Japánban tett munkalátogatásán, május elején pedig Nagy-Britanniában, ahol III. Károly király koronázási ünnepségén vett részt.
Mint megírtuk, év elején az elnöki hivatal ezt azzal indokolta, hogy Romániában évek óta nincs kormánygép, ami egyébként az ország imázsának is árt.
Nem hozható nyilvánosságra, mennyiért bérli az államfői hivatal az elnököt hivatalos utakra szállító repülőgépeket, a hivatalos kormánygép hiánya pedig gazdasági és imázsbeli hátrányt is okoz az országnak.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor csütörtökön kijelentette, hogy várja a kormánykoalíció reakcióját a kolozsvári magyar fiatalok bántalmazásának ügyére.
Ilie Bolojan ügyvivő államfő csütörtökön a Cotroceni-palotában munkamegbeszélést tartott a védelmi ipar és az ágazat fontosabb szakszervezeteinek képviselőivel.
Zár alá vették az ügyészek az uzsorával és zsarolással gyanúsított Bercea Mondialu és családtagjainak a vagyonát. A vagyonzár hét személyautóra, 41 bankszámlára és több mint 40 ingatlanra (telkek és lakások) vonatkozik.
Afrikai illegális bevándorlók és őket segítő román, illetve moldovai embercsempészek elfogásáról számolt be csütörtökön a román és a moldovai határrendészet.
Romániában nincs elegendő számú óvóhely, ami pedig megvan, az nem higiénikus, és az 1970-es évek szintjén maradt – áll abban a jelentésben, amelyet a Számvevőszék készített.
A Trump-adminisztráció képviselőivel készül tárgyalni a román kormány két különmegbízottja, elsősorban az amerikai vízummentességi programról – közölte a csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Szolgálati fegyverével, munkaidőben lett öngyilkos egy csendőr – közölte csütörtökön a Suceava megyei csendőrség.
Munkaerőhiánnyal küzd a hegyimentőszolgálat (Salvamont): romániai szinten csupán az állások 18 százaléka van betöltve, miközben egyre több a bevetés.
A bukaresti ügyészség őrizetbe vette a közlekedésrendészet két rendőrét és hat helyi rendőrt, akiket azzal vádolnak, hogy kenőpénzt fogadtak el betonszállítással foglalkozó cégek képviselőitől.
Nem hajlandó egyeztetni az úgynevezett „Európa-barát” jelöltek közötti taktikai visszalépésről Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a nemzeti Liberális Párt (PNL) és RMDSZ alkotta kormánykoalíció közös államfőjelöltje.
szóljon hozzá!