Fotó: Gov.ro
Jelenleg nincs és nem is lehet szó a Covid-19 terjedését fékezni hivatott intézkedések feloldásáról, sőt továbbra is nagy óvatosságra és figyelemre van szükség, mivel a fertőzések száma még nem tetőzött, és nem tudni azt sem, milyen hatásai lesznek még a növekedésnek – jelentette ki a csütörtöki sajtótájékoztatón a katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetője.
2022. január 20., 17:302022. január 20., 17:30
2022. január 20., 18:122022. január 20., 18:12
Raed Arafat hangsúlyozta, azok az európai országok, amelyek a korlátozások részleges vagy teljes feloldásáról döntöttek, a koronavírus-pandémia egy másik szakaszában vannak, a napi több százezer megbetegedést előidéző hullám náluk már lecsengett, csökkentek az esetszámok. Romániában pedig most vannak felfutóban, nem lehet szó a korlátozások feloldásáról, az országban egyébként is sokkal lazábbak ezek a megszorítások, mint sok más, teljes zárlatot elrendelő országban – érvelt a belügyi államtitkár.
Arafat szerint ugyanakkor továbbra is szükség van arra az intézkedésre, amely értelmében bizonyos intézményekbe, gazdasági egységekbe csak Covid-igazolvánnyal lehet belépni.
A SARS-CoV-2-fertőzések száma egyre nagyobb, és az esetszám növekedésének felgyorsulásával komolyabb nyomás nehezedhet majd az egészségügyi rendszerre – jelentette ki csütörtökön.
Kedden tanúi voltunk az esetszámok megduplázódásának, 8000-ről 16 000-re nőtt az új fertőzések száma, majd az ezt követő két napon néhány százzal, ezerrel emelkedett az esetek száma. Ez azt mutatja, hogy egyre többen fertőződnek meg, nem stabilizálódott még a helyzet, nem értük el a platót, és akár még gyorsabb ütemű növekedésre is számíthatunk.
a Victoria-palotában tartott sajtótájékoztatón.
Ennek a helyzetnek az elkerülése érdekében minden intézkedést meg kell tenni a fertőzések megelőzésére és korlátozására. A fertőzés tüneteit mutató személyek minél korábban teszteljék magukat, és addig is maradjanak otthon, ne menjenek munkába, ne használják a tömegközlekedési eszközöket – idézte az Agerpres a DSU vezetőjét.
Az oltásra jogosult, azaz a 12 éven felüli lakosság körében 47,5 százalékos az átoltottság – közölte csütörtökön Valeriu Gheorghiţă, a lakosság immunizálását koordináló országos bizottság (CNCAV) elnöke.
A politikai pártok csak azokban az években részesülhetnek állami támogatásban, amelyekben Románia tartani tudja a vállalt költségvetési hiánycélt – erről szóló módosító javaslatot nyújtott be az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS).
A közlekedés biztonsága érdekében sebességkorlátozásokat vezetnek be a következő napokban egyes vasúti pályaszakaszokon – közölte vasárnap a Román Vasúttársaság.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter vasárnap kijelentette, lemond a tisztségéről, ha nem készül el az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) új informatikai rendszere.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Daniel David oktatási miniszter szerint „egyelőre idén nem változik semmi” a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáját illetően, és valószínűleg jövőre, de talán két év múlva sem. A tárcavezető ugyanakkor kitart a megmérettetés megreformálása mellett.
Június 20-a és július 3-a között 50 akciót szervezett a rendőrség a kábítószer- és emberkereskedelemmel, informatikai csalással és pénzmosással gyanúsított bűnözői csoportok felszámolására – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség (IGPR).
Klaus Iohannis volt államfőt, Marcel Ciolacu volt miniszterelnököt és Nicolae Ciucă volt szenátusi elnököt figyelmeztették, hogy az országot a költségvetési csőd veszélye fenyegeti, ha nem hoznak hiánycsökkentő intézkedéseket.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia az egyetlen ország a világon, ahol a bírák 48 évesen vonulnak nyugdíjba, átlagosan 5000 eurós nyugdíjjal. A kormányfő szerint ezen hamarosan változtatnak.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!