Mintegy négyszáz élelmiszerüzletet ellenőrizött a a szakhatóság
Fotó: Rostás Szabolcs
Országszerte több száz élelmiszert forgalmazó céget ellenőrzött az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hivatal, összesen 1,11 millió lejre büntettek.
2023. július 06., 17:342023. július 06., 17:34
2023. július 06., 19:162023. július 06., 19:16
Mérleget készített az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hivatal (ANSVSA) a június 26 – július 2. között megejtett országos ellenőrzéseiről. Ellenőreik egy hét alatt 486 éttermet, 64 pizzázót, 56 étkezdét, 33 ételszállító cateringcéget, 60 cukrászdát, cukrászati termékeket előállító 83 labort, 69 panziót, 81 hiper- és szupermarketet, 337 élelmiszerüzletet, 167 mozgó élelmiszerárust, 92 élelmiszerlerakatot és 12 iskolás tábort kerestek fel.
A hivatal közleménye szerint az egyhetes országos ellenőrzéssorozat mérlege 1 117 200 lej büntetés. A Brassó megyei Alsómohécson (Moeciu) súlyos élelmiszer-biztonsági kihágások miatt felfüggesztették egy étterem működését. Az ellenőrök elkoboztak 118 kg, romlott állapotban levő állati eredetű élelmiszert.
Helytelenül tárolt, lejárt szavatosságú élelmiszereket koboztak el a hatóság ellenőrei
Fotó: Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hivatal (ANSVSA)
Az ellenőrök legtöbbször azért büntettek, mert az élelmiszertermelő és forgalmazó cégeknél nem találtak megfelelő élelmiszer-biztonsági körülményeket. A bírságok további okai az élelmiszerek nem megfelelő cimkézése, az élelmiszer-biztonsági igazgatóságok engedélye nélkül történő élelmiszerforgalmazás és több esetben hiányzott a kötelező, belső ellenőrzés.
Közleményük arra figyelmeztet, hogy nyáron folyamatos lesz az ellenőrzés. A hatóság szorosan együttműködik a helyi önkormányzatokkal, akiktől részletes tájékoztatót kapnak a nyári tömegrendezvényekről, falunapokról, egyházi rendezvényekről és más olyan eseményekről, ahol élelmiszerfogyasztás is történik.
Az uniós országok élelmiszer-biztonsági hálózatán keresztül 2022-ben a lengyel és holland termékekre érkezett a legtöbb panasz. Az EU-n kívüli államokból importált élelmiszerek ,,megbízhatatlansági mutatóját” Törökország vezeti.
Magánrendelőt tervez nyitni Nelu Tătaru volt egészségügyi miniszter, miután a legfelsőbb bíróság megtiltotta, hogy állami kórházakban gyakorolja a szakmáját.
Döntő házként fogadta el szerdán a szenátus a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvénytervezetet.
Tehéntejből készült sajtot hívnak vissza a Carrefour üzletlánc boltjaiból, miután Listeria monocytogenes baktériumot találtak benne.
A gyanú mellett egyértelmű bizonyítékok vannak arra vonatkozóan, hogy George Simion, az AUR elnöke találkozott az orosz katonai hírszerzés tisztjeivel, és békés tüntetéseket, választási felvonulásokat próbált eltéríteni.
Nagyon is igazak a romániai választásokba való orosz beavatkozási kísérletekről szóló hírek – jelentette ki a Krónikának Barabás T. János elemző.
Tíz diákból hét állítja, hogy iskolai bántalmazás áldozata volt. A leggyakrabban említett ok, hogy az elkövető pénzt vagy értéktárgyakat akar szerezni. Az az elkövető, aki egy friss tanulmány szerint az esetek 94 százalékában egykor maga is áldozat volt.
Sorin Moldovan, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselője kedden kijelentette, hogy 2030-ban érkeznek Romániába az első amerikai F-35-ös vadászgépek, amelyek beszerzéséről aznap fogadott el törvénytervezetet a képviselőház.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) törvénymódosítással kitiltaná a játéktermekből a 21 év alatti fiatalokat is – közölte kedden Adrian Cozma képviselő.
Döntő házként fogadta el kedden a képviselőház azt a tervezetet, amely értelmében a más országban akkreditált felsőoktatási intézményben tanulmányait végző egyetemisták és doktoranduszok is járulékfizetés nélkül jogosultak egészségbiztosításra.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) kedden bejelentette, hogy a párt képviselője, Claudiu Năsui pert nyert az elnöki hivatal ellen, ezért az intézmény köteles nyilvánosságra hozni Klaus Iohannis államfő „luxusutazásainak” költségeit.
szóljon hozzá!