Fotó: UNICEF Romania
Az UNICEF felhívást intézett a romániai döntéshozókhoz, hogy az ország összes gyermeke esetében kezeljék prioritásként a rutinimmunizálást. Erről a nemzetközi szervezet számolt be pénteki közleményében, annak apropóján, hogy minden évben április utolsó hetében tartják az immunizáció nemzetközi hetét.
2021. április 23., 15:002021. április 23., 15:00
2021. április 23., 15:012021. április 23., 15:01
Az UNICEF leszögezi, hogy a megelőzhető betegségek elleni védelem érdekében bővíteni kell a beoltott gyermekek körét. Ugyanakkor emlékezteti a politikai döntéshozókat és a hatóságokat, hogy az immunizáció olyan befektetés, amely mindenki számára egészségesebb, biztonságosabb és virágzóbb jövőt teremt.
„A világjárvány ugyanakkor veszélyezteti a rutinszerű immunizációs programokat” – tette hozzá az Agerpres szerint Bult. Az illetékes rámutatott: figyelmet kell fordítani arra, hogy a megelőzhető betegségek elleni vakcinák eljussanak a gyermekekhez.
Az Egészségügyi Világszervezet és az UNICEF Romániára vonatkozó becslései szerint a BCG (tuberkulózis) elleni védőoltással való lefedettség 2019-ben 96%-os volt, szemben a 2009-es 99%-kal; a DTP1 vakcina (torokgyík, szamárköhögés és tetanusz ellen) lefedettsége 2019-ben 94%-os volt, szemben a két évtizeddel korábbi 99%-os aránnyal; a DTP3 vakcina lefedettsége 2019-ben 88%-os volt, szemben a 2000-es 99%-kal; a kanyaró elleni immunizáció 2019-ben 90%-ra csökkent, szemben a 2000-es 98%-kal az első adagra vonatkozóan és 76%-ra a második adagra vonatkozóan.
Az Országos Közegészségügyi Intézet által közzétett legfrissebb adatok szerint
Az UNICEF további globális adatai azt mutatják, hogy világszerte évente 14 millió gyermek nem kap egyetlen védőoltást sem olyan betegségek ellen, amelyeket immunizációval meg lehetne előzni. Ezeknek a gyermekeknek 60%-a mindössze kilenc országban él (India, Kongói Demokratikus Köztársaság, Pakisztán, Fülöp-szigetek, Etiópia, Brazília, Indonézia, Angola).
Az UNICEF segítségével több mint 760 millió gyermek kapott olyan vakcinákat, amelyek az elmúlt 20 évben 13 millió halálesetet előztek meg – olvasható a közleményben.
Valóban volt államfők számára alakítják át azt a bukaresti villát, amelyet a gyanú szerint Klaus Iohannis használhat majd, miután lejár a mandátuma – derült ki csütörtökön.
Szervezett hálózatok több tucatnyi fiókját fedezték fel, amelyek egy adott jelölt népszerűsítése érdekében törvénytelen eszközöket használtak – jelentette be csütörtökön Bogdan Ivan kutatási, innovációs és digitalizációs miniszter.
Marcel Ciolacu kormányfő szerint már a romániai elnökválasztás második fordulója előtt megszülethet a döntés Románia teljes körű schengeni csatlakozásáról, amelyet december végéig hivatalosítanak, és a gyakorlatban jövő év tavaszától lenne érvényes.
A magyar revizionizmus „veszélye” jutott eszébe Iulian Fotának, a román elnök korábbi biztonságpolitikai tanácsadójának Donald Trump amerikai elnökválasztáson aratott győzelméről.
Kibertámadás érte szerdán a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) hivatalos honlapját.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 14 fiatalt vett őrizetbe Temes megyében, mert a gyanú szerint kábítószereket árultak az utcán, többek között kiskorúaknak is.
Huszonegy éves korukig a gyermekkórházakban kaphatnak kezelést a ritka betegségben szenvedő fiatalok – jelentette be szerdán az egészségügyi miniszter.
Az úgynevezett Respiratorikus Szinciciális Vírus (RSV) veszélyeire figyelmeztetett szerdai közleményében a Román Pneumológiai Társaság.
Az egészségügyi miniszter szerdán közölte, hogy elkészült azoknak a gyógyszereknek a listája, amelyek befolyásolhatják az autóvezetési képességet.
szóljon hozzá!