Fotó: Jakab Mónika
A romániai alkalmazottak csaknem fele (48 százalék) gondolja úgy, hogy kötelezővé kellene tenni a koronavírus elleni oltást, azt mondják, ettől éreznék biztonságban magukat munkahelyükön – derül ki egy, a BestJobs állásközvetítő portál által készített felmérésből.
2021. május 28., 12:092021. május 28., 12:09
Sőt, a megkérdezett munkavállalók 57 százaléka mondta azt, hogy nagyobb biztonságban érezné magát, ha tudná, hogy minden kollégája felvette már a Covid-19 elleni vakcinát. 10 százalék gondolja úgy, az a legfontosabb, hogy ő megkapta az oltást.
„Amikor szóba kerül az irodákba való visszatérés, az alkalmazottak továbbra is aggódnak egészségükért, tartanak attól, hogy megfertőződhetnek. Aggodalmuk legfőbb oka a távolságtartási, illetve a higiéniai szabályok betartása” – közölték a közvélemény-kutatás készítői.
Az alkalmazottak 27 százaléka gondolja úgy, hogy az irodai munkához való visszatérés esetében a munkáltatónak meg kellene könnyítenie a munkavállalók hozzáférését az oltáshoz, 21 százalék szigorúbb takarítási és fertőtlenítési szabályokat vár.
Újabb lazításokat jelentett be csütörtökön este Florin Cîțu kormányfő és Raed Arafat belügyi államtitkár. A június elsején életbe lépő intézkedések között szerepel, hogy kinyithatnak a diszkók és bárok, illetve nőhet a kulturális és sportrendezvények résztvevőinek száma, ha mindenki be van oltva.
Alacsonyabb, 15 százalékos azoknak az aránya, akik azt kérnék, hogy ne kelljen a vállalaton kívüli személyekkel munkaügyben találkozniuk, 13 százalék pedig elvárná, hogy mindig értesítsék a cégen belüli megbetegedésekről.
„Amennyiben mégis köteleznék a visszatérést az irodába, a munkavállalók 22 százalékát aggodalommal töltené el az épületek szellőzése, 21 százalék pedig attól tart, hogy nem kapna elég védőfelszerelést és fertőtlenítőt.
– közölték a felmérés készítői.
Kommunikációs kampányt indított a kormány csütörtökön annak érdekében, hogy megpróbálja felpörgetni az egyre lanyhuló oltakozási hajlandóságot a lakosság körében.
A BestJobs a május 17–24. időszakban, az online térben, 1026 romániai internetfelhasználó körében készítette a közvélemény-kutatást.
„Minden bizonnyal” lesz negyedik hulláma a koronavírus-járványnak, ennek kiterjedtsége a beoltott személyek számától függ majd – véli a Temes megyei közegészségügyi igazgatóság (DSP) vezetője.
Bírálta vasárnap a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke a román igazságszolgáltatás működését, és felrótta a kábítószer-kereskedelem visszaszorítását célzó hatékony intézkedések hiányát.
Új, kétszer három sávos autópálya építését tervezik Bukarest és Giurgiu között, amely a várakozások szerint jelentősen javítja majd a közlekedést a térségben.
Egy 19 éves fiatalember meggyilkolásával gyanúsítanak egy 17 éves Máramaros megyei fiút.
Egy ember életét vesztette szombaton egy robbanásban, amely az A7-es autópálya munkatelepén történt, a Prahova megyei Dumbrava település térségében.
Az év első kilenc hónapjában a rendőrök 10 246 ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, amelyek közül 4133-ból bírósági távoltartási végzés lett – számolt be szombaton a Román Rendőrség.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezte pénteken a bukaresti ítélőtábla Marta Dalida Achimet, a tisztségéből felfüggesztett ügyvédnőt, aki a gyanú szerint bérgyilkost fogadott a fia haláláért általa felelősnek tartott három személy meggyilkolására.
A tanügyminisztérium 70 303 568 eurót különített el az egyetemi épületek korszerűsítésére és új bentlakások építésére az országos helyreállítási alapból finanszírozott két projekt keretében – jelentette be pénteken a szaktárca.
Vasárnap véget ér az egyhetes vakáció, hétfőn elkezdődik a 2024–2025-ös tanév második modulja.
A Román Posta megkezdte pénteken a novemberi nyugdíjak kiosztását – közölte az intézmény.
Klaus Iohannis államfő pénteken kihirdette a törvényt, amely szerint a román állam a hozzátartozók kérésére 5000 euróig terjedően köteles fedezni a külföldön elhunyt román állampolgárok hazaszállításának költségeit.
szóljon hozzá!