Fotó: Védelmi minisztérium
A külügyminisztérium állja a külföldi kórházakba szállított romániai koronavírus-fertőzöttek hazaszállításának költségeit – erről döntött szombat esti ülésén az országos vészhelyzeti bizottság (CNSU).
2021. október 24., 10:322021. október 24., 10:32
A CNSU határozata értelmében a külügy feladata a diplomáciai képviseletek és konzuli hivatalok révén elintézni a külföldi kezelésre szállított betegek hazahozatalával járó formalitásokat, és
A költségek fedezésére szükség esetén a kormány tartalékalapjából utalnak ki pénzt a külügynek erre a célra – közölte az Agerpres.
A CNSU által elfogadott másik határozat értelmében Románia külföldi segítséget kér az uniós polgári védelmi mechanizmus és az Euroatlanti Katasztrófareagálási Koordinációs Központ (EADRCC) révén. A koronavírusos betegek kezeléséhez szükséges gyógyszerekre, felszerelésre és orvosokra, asszisztensekre van szükség.
Daniel David oktatási miniszter kedden egy videóüzenetben felhívta a figyelmet arra, hogy a deficitcsökkentő intézkedéscsomag előírja az óraadó tanárok óradíjának csökkentését is.
Az elmúlt 24 órában a kánikula és a viharok nagyon sok munkát adtak a katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársainak – számolt be kedden a belügyminisztérium.
Bírálta Sorin Gridneanu, a kormánykoalíció legnagyobb pártja, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke a kormány által felelősségvállalással beterjesztett gazdasági megszorító intézkedések egyes elemeit.
Kedden is kitart a kánikula szinte az egész országban – figyelmeztetnek a meteorológusok.
A romániai polgárok szűk többsége egyelőre elégedett Nicușor Dan nemrég hivatalba lépett államfő tevékenységével – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem.
A kormány felelősséget vállalt hétfőn a bukaresti parlamentben a számos megszorítást tartalmazó deficitcsökkentő intézkedéscsomagért.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
A Declic Közösség hétfőn felszólította a kormányt, hogy a pártszubvenciók csökkentését építse be a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezetbe, amelyért hétfőn felelősséget vállal a parlamentben.
Nyílt levélben fordult a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) Nicușor Danhoz, miután az államfő nem írta alá 51 bíró nyugdíjazásáról vagy kinevezéséről szóló elnöki rendeletet.
szóljon hozzá!