Fotó: Védelmi minisztérium
A külügyminisztérium állja a külföldi kórházakba szállított romániai koronavírus-fertőzöttek hazaszállításának költségeit – erről döntött szombat esti ülésén az országos vészhelyzeti bizottság (CNSU).
2021. október 24., 10:322021. október 24., 10:32
A CNSU határozata értelmében a külügy feladata a diplomáciai képviseletek és konzuli hivatalok révén elintézni a külföldi kezelésre szállított betegek hazahozatalával járó formalitásokat, és
A költségek fedezésére szükség esetén a kormány tartalékalapjából utalnak ki pénzt a külügynek erre a célra – közölte az Agerpres.
A CNSU által elfogadott másik határozat értelmében Románia külföldi segítséget kér az uniós polgári védelmi mechanizmus és az Euroatlanti Katasztrófareagálási Koordinációs Központ (EADRCC) révén. A koronavírusos betegek kezeléséhez szükséges gyógyszerekre, felszerelésre és orvosokra, asszisztensekre van szükség.
Szükség van arra a hadijajóra, amelyet Románia Törökországtól szerez be – jelentette ki a sajtónak Ionut Moșteanu védelmi miniszter.
A lakosság számának függvényében felső határt szab az önkormányzati alkalmazottak számának a kormány – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök az újabb költségvetési megszorításokat ismertetve. Csökkentik a helyi rendőrök számát is.
A román katonák száma 6000 fővel nőtt – az elmúlt két évben először. A hadsereg összesen körülbelül 70 ezer katonával rendelkezik, az ideális létszám pedig a védelmi tervek szerint 120 000-130 000 között lenne.
Azért is késik a nyugdíjak újraszámolása, mert a nyugdíjpénztárnak be kell vezetnie a rendszerbe az egészségügyi szolgáltatási járulék (CASS) kiterjesztését a 3000 lejt meghaladó juttatásokra.
A miniszterelnöki kancellária személyi állományát 40 százalékkal csökkentik, ami havi 850 ezer lejes megtakarítást eredményez – jelentette be pénteken Mihai Jurca, a kancellária vezetője.
Az urbanisztikai bizonylatok és építkezési engedélyek kibocsátásához a polgároknak többé nem kell a Kataszteri Hivataltól telekkönyvi és kataszteri kivonatot kérniük, és azokat beadni az önkormányzatnak – tájékoztatott pénteken az RMDSZ sajtóosztálya.
Tizennégy megye összesen 60 településén és Bukarestben okozott károkat a viharos időjárás az elmúlt 24 órában. Otopeni-en emberéletet követelt az ítéletidő.
Háztetőket, épületelemeket tépett le, fákat döntött ki a vihar csütörtök délután Bukarestben, a román főváros nemzetközi repülőterének helyet adó szomszédos Otopeni-ben pedig emberéletet is követelt az ítéletidő.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
Az elmúlt másfél évben az Állandó Választási Hatóság összesen 21 millió lej értékben szabott ki szankciókat pártokra és a választások jelöltjeire a politikai finanszírozás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
szóljon hozzá!