Az orvosi rehabilitáció célja, hogy a betegek minél előbb visszatérhessenek normális életükhöz, visszakapják munkaképességüket.
Fotó: Veres Nándor
Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter aláírta pénteken a COVID-19 utáni fizikoterápiás és rehabilitációs protokollt jóváhagyó rendeletet, amelynek célja az új koronavírussal fertőzött betegek fizikai állapotának javítása és a minőségi élethez való visszatérési képességük növelése – tájékoztat az Agerpres.
2021. április 23., 17:152021. április 23., 17:15
„A koronavírus-fertőzés súlyos formáin áteső pácienseknek szükségük van rehabilitációs kezelésekre. A COVID-19 olyan betegség, amely többszörös szervkárosodást idézhet elő, légzőszervi, mozgásszervi, érrendszeri és neurológiai következményekkel is járhat” – idézi a szaktárca pénteken kiadott közleménye a minisztert.
A dokumentum rámutat, hogy
Az orvosi rehabilitáció hozzá fogja segíteni őket ahhoz, hogy minél előbb visszatérhessenek normális életükhöz, visszakapják munkaképességüket.
Az egészségügyi miniszter jóváhagyta azt a rendeletet is, amely a legújabb orvosi kutatások eredményeit, illetve az Egészségügyi Világszervezet és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ ajánlásait figyelembe véve aktualizálja a SARS-CoV-2 vírussal fertőzött páciensek kezelésére vonatkozó orvosi protokollt. A dokumentumba belefoglaltak egy új fejezetet is, amely a fertőzött betegeket otthon kezelő háziorvosoknak fogalmaz meg javaslatokat.
Mindkét protokollt az egészségügyi minisztérium szakbizottságai dolgozták ki, az ezeket jóváhagyó miniszteri rendeletek pénteken megjelennek a Hivatalos Közlönyben – tájékoztat közleményében a tárca.
Bár a digitalizáció térnyerése városi környezetben szembetűnő, egy friss kutatás szerint a romániai lakosság egyharmadának még mindig akadályt jelent a digitális bankolás.
Négy év szünetet követően májustól újra látogatható a dévai vár. Az impozáns dél-nyugati erődítmény falait megerősítették, színpad és látogatóközpont ad helyet a kulturális eseményeknek, tágasabb felvonó röpíti a hegyre a látogatókat.
Szombaton 7 órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion pénteken a Románia római főkonzulátusán kialakított szavazóhelyiségben szavazott az elnökválasztás első fordulójában.
Péntek délután 144 település összesen 29 463 háztartásában szünetelt az áramszolgáltatás, jelenleg 241 helyszínen zajlik az üzemzavarok elhárítása a télies időben – tájékoztatott Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Nyilvánosságra hozta a kormány a prioritást élvező közmunkálatok listáját: zömében közúti és vasúti – Erdélyt is érintő – infrastrukturális fejlesztésekről van szó, de 13 sportlétesítmény építése is bekerült a lajstromba.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke fej-fej mellett áll az elnökválasztás második fordulójába jutást jelentő második helyért zajló küzdelemben egy friss felmérés szerint.
Tizenhárom megye összesen 20 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Országszerte leállt péntek reggel az autók műszaki vizsgáztatása (ITP).
Marcel Ciolacu elismerte, hogy három éve a fiával együtt utazott a nizzai Forma-1-es versenyre, de azt állítja, hogy ezt saját pénzén tette, nem a Nordis pénzén, még akkor, amikor az ingatlanbotrányba keveredett cég nem küszködött pénzügyi nehézségekkel.
szóljon hozzá!