Dîncu szerint a romániai Milhail Kogălniceanu támaszpont ma a NATO egységét és szolidaritását jelképezi
Fotó: mapn.ro
Egy 150 katonából álló holland légideszant-különítmény részvételével és a holland védelmi miniszter jelenlétében kezdődött meg hétfőn Romániában az amerikai-román közös szervezésű, Rapid Falcon 22 elnevezésű nemzetközi hadgyakorlat.
2022. március 07., 16:202022. március 07., 16:20
A Fekete-tenger partvidékén található Mihail Kogălniceanu támaszponton a román védelmi miniszterrel közösen tartott sajtóértekezleten Kajsa Ollongren rámutatott: a közös hadgyakorlat a NATO egységét fejezi ki és azt az eltökéltséget, hogy a szövetség megvédi területe minden négyzetcentiméterét.
– jelentette ki a holland védelmi miniszter Oroszország Ukrajna ellen indított háborújára utalva.
Vasile Dîncu román védelmi miniszter szerint a romániai Milhail Kogălniceanu támaszpont ma a NATO egységét és szolidaritását jelképezi, hiszen ott holland, amerikai, francia, belga, portugál, olasz, német katonák vesznek részt a román bajtársaikkal együtt a közös gyakorlatokban, a légtérvédelmi járőrözésben vagy a NATO Reagáló Erőiben, egy határozott elrettentő üzenetet közvetítve.
a bukaresti kormány mindent megtesz a háború elől menekülők támogatása érdekében és megkezdte egy humanitárius logisztikai központ kialakítását az Európai Bizottság támogatásával – sorolta Dîncu.
– vélekedett a román védelmi miniszter.
Vasile Dîncu védelmi miniszter hétfőn kijelentette, hogy a legmodernebb technikával szerelik fel a román hadsereget a védelmi kiadások növelésének jóváhagyása után.
A március 24-ig tartó, dobrudzsai helyszíneken (Romániának a Duna és a Fekete-tenger által határolt keleti térségében) rendezett Rapid Falcon 22 hadgyakorlaton a román hadsereg egy ejtőernyős zászlóalja, illetve egy gépkocsizó dandárja, valamint amerikai és román helikopterek vesznek részt.
Aurescu: júliustól ismét járőröznek Romániában a kanadai légierő gépei
Kanada júliustól hat CF-18-as harci géppel teljesít majd újra járőrszolgálatot a román légtérben – jelentette be hétfőn a külügyminiszter. A kanadai hivatali kollégájával, Melanie Jolyval közös sajtótájékoztatóján Bogdan Aurescu emlékeztetett arra, hogy a kanadai légierő egyik különítménye korábban, tavaly decemberig már teljesített légi járőrszolgálatot Romániában. Ezek a küldetések júliustól folytatódnak. Melanie Joly elmondta, hogy Kanada hat CF-18-as harci gépet küld erre a célra Romániába, amelyek katonai személyzete év végig elérheti a 200 főt. A kanadai külügyminiszter beszélt országa hozzájárulásáról is a NATO keleti szárnyának megerősítéséhez az Ukrajna ellen indított orosz támadás után. Emlékeztetett arra, hogy Kanada egy hadihajót bocsátott a katonai szövetség rendelkezésére erre a célra. A sajtótájékoztatón Bogdan Aurescu elmondta, hogy a bukaresti külügy eddig 600 kanadai állampolgár Ukrajnából történő biztonságos kimenekítéséhez járult hozzá.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!