Fotó: Pixabay.com
Nagyszabású kibertámadásokat intéztek június és augusztus között több romániai pénzintézet ellen – közölte szombaton a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) a Cyberint Országos Központ (CNC) elnevezésű alegysége által birtokolt adatokra és „biztos információkra” hivatkozva.
2018. augusztus 18., 16:322018. augusztus 18., 16:32
A CNC szerint a hekkerek különféle támadási eszközöket vetnek be, többek között a Cobalt Strike-módszert alkalmazzák, ami arra utalhat, hogy „keleti eredetű kiberbűnözői hálózat” áll a támadások hátterében. A hackerek Advanced Persistent Threat-típusú módszerekhez folyamodnak, azaz
A bankok esetében gyakran használt módszerük, hogy törlik a készpénzfelvételi limitet, majd nagy összegeket vesznek fel bankautomatákból – számolt be az Agerpres.
A pénzügyi intézmények elleni kibertámadások gyakorisága jelentősen nőtt az elmúlt években, nemcsak Romániában, hanem más országokban is – mutat rá szombati közleményében a SRI, hozzátéve, hogy igénylésre a pénzintézetek rendelkezésére bocsátja kibervédelemmel kapcsolatos szaktudását. Az erre vonatkozó esetleges igényléseket a cnc@cyberint.ro e-mail címre várják.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!