Fotó: Pinti Attila
Bár az oltási kampány második szakasza nem indult a leggördülékenyebben, Románia mind világszinten, mint európai viszonylatban jól szerepel az oltási ranglistán.
2021. január 19., 16:002021. január 19., 16:00
A beoltottak száma alapján készített világrangsorban Románia a 18. helyen szerepel, míg európai uniós viszonylatban az előkelő 6. helyet foglalja el, derül ki a Bolomberg összesítéséből. A rangsor készítésekor nem vették figyelembe a hétfőn beoltott mintegy 30 ezer személyt, számolt be a Digi24.
Az uniós országok rangsorát Olaszország vezeti, ahol már 1,1 millió személyt immunizáltak, majd Németország jön szintén több mint egymillió beoltottal, ezt pedig Spanyolország (769 ezer), Lengyelország (457,300), Franciaország (422.127) és Románia követi a sorban. Nálunk a hétfői beoltottakat nem számolva 205.060 személyt immunizáltak.
A rangsort egyébként a felhasznált oltóanyag mennyisége alapján készítették, de létezik egy, a beoltott lakosság számarányára épülő toplista is.
Egy újabb arab államban, Bahreinben is sokan kapták meg az új típusú koronavírus elleni vakcinát, itt a lakosság 9,5 százaléka élt vele. Nagy-Britanniában a lakosság 6,45, az Egyesült Államokban 4,36 százalékát sikerült immunizálni eddig.
Az egész világot érintő eddigi legnagyobb oltási kampányban 51 országban 42,2 millió oltóanyagot használtak fel eddig, és átlagban 2,43 millió adag vakcinát gyártanak naponta.
Romániában az oltási kampány második szakaszában több mint 300 ezer embert oltanak be, csak hétfőn mintegy 30 ezren kapták meg a vakcinát.
ugyanis a gazdag országok hatalmas mennyiségű oltóanyagot vásárolnak fel, míg a szegény, fejlődő államoknak esélyük sincs vakcinához jutni.
Románia jelentős lépéseket tett afelé, hogy figyelembe vegye a Velencei Bizottság igazságügyi törvényekre ajánlásait, amelyek az igazságszolgáltatási rendszer függetlenségével foglalkoztak – közölte az Európai Bizottság 2025-ös jogállamisági jelentésében.
Pete Hegseth védelmi miniszter nem tájékoztatta a Fehér Házat, mielőtt a múlt héten engedélyezte az Ukrajnába irányuló fegyverszállítmányok szüneteltetését, ami a kormányzaton belül nagy kavarodást váltott ki – közölte a CNN öt, a
Átadta kedden megbízólevelét Nicuşor Dan államfőnek Magyarország új romániai nagykövete, Kissné Hlatki Katalin.
Ilie Bolojan román miniszterelnök kedd este megbeszélést folytatott ukrán kollégájával, Denisz Smihallal a háborúról és annak regionális hatásairól, valamint az ukrajnai román kisebbség jogairól.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
szóljon hozzá!