Elena Udrea
Fotó: Facebook/Elena Udrea
Semmisségi folyamodványt nyújtott be Elena Udrea a legfelsőbb bírósághoz a Bute-gála ügyben, amelyben jogerősen hat év letöltendő börtönbüntetésre ítélték.
2022. október 10., 15:022022. október 10., 15:02
2022. október 10., 15:192022. október 10., 15:19
A volt turisztikai miniszter hétfőn néhány órára elhagyhatta a târgşori börtönt, hogy részt vegyen a folyamodványról szóló meghallgatáson.
Elena Udrea június óta van a târgşori börtönben, miután Bulgáriába menekülése után a bolgár hatóságok kiadták a román államnak.
Elena Udrea hétfő reggel krémszínű kosztümben és rózsaszín cipőben, női börtönőröktől kísérve jelent meg a tárgyalóteremben. Engedélyt kapott, hogy beszéljen ügyvédeivel és köszöntse férjét, Adrian Alexandrovot.
Érveik szerint a volt turisztikai minisztert törvényellenesen ítélték el, mert a pert alapfokon és a fellebbviteli szakaszban tárgyaló bírák nem tartották tiszteletben az alkotmánybíróság döntéseit a hivatali visszaéléssel kapcsolatban, a legfelsőbb bíróság ítélőtestületét pedig jogellenesen állították össze.
„Akik megtagadták, hogy feljelentéseket tegyenek, azok börtönbe kerültek. Akiknek minisztériumi tisztségük volt, azok megúszták” – mondta a bíráknak a volt miniszter.
A bíróság október 24-ére halasztotta a döntést Udrea folyamodványának ügyében – közölte az Agerpres hírügynökség.
Mircea Geoană független államfőjelölt szerint Marcel Ciolacu miniszterelnök nyilatkozatai a választási kampányba bevont trollfarmokról hivatali visszaélésnek minősülnek.
Feljelentést akart tenni Diana Şoşoacă európai parlamenti képviselő csütörtökön a legfőbb ügyészségen az elnökjelöltségét elutasító öt alkotmánybíró ellen, de nem engedték be az épületbe, mert csütörtökönként nincs ügyfélfogadás az intézménynél.
Pénteken éjfélkor kezdődik és november 30-án reggel 7 óráig tart a parlamenti választások kampánya.
A Központi Választási Iroda (BEC) csütörtökön bejelentette, hogy 31 politikai párt és választói szövetség, valamint 19 nemzeti kisebbségi szövetség jelöltjeinek jelölése maradt végleges az idei parlamenti választásokra.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóságnak (DNSC) nincs tudomása arról, hogy Romániában a választások kimenetelét befolyásolni akaró, kibertámadásokat végrehajtó trollfarm működne” – jelentette ki az intézmény igazgatója a Geoană-botrányról.
Ha elnökké választják, nem kéri fel kormányalakításra aaz AUR miniszterelnök-jelöltjét, a PSD pedig nem köt koalíciót a szélsőséges párttal – ígérte meg Marcel Ciolacu miniszterelnök, a PSD elnöke és államfőjelöltje.
„Az állam a polgárt védje, ne az intézményeket!” – konkrét megoldásokkal mutatta be Kelemen Hunor, milyen változásra van szükség ahhoz, hogy az állam a polgárokat szolgálja, és ne a polgárok szolgálják az államot.
A PNL, a PSD és az USR szavazói szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, Kamala Harris jobb barátja lenne Romániának, míg George Simion és az AUR szavazótábora a republikánusok jelöltjét, Donald Trumpot preferálja – derül ki az INSCOP felméréséből.
Több mint tízezer ukrán állampolgár lépte át idén illegálisan Románia északi határát, ami nagyságrendileg háromszorosa a tavalyi év azonos időszakában feljegyzett adatnak.
Több mint 180 mozit, színházat és koncerttermet ellenőrzött október 7. és 11. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC), és 36 bírságot rótt ki több mint 272 ezer lej értékben.
szóljon hozzá!