Lucian Bode
Fotó: Facebook/lucianbode.ro
A kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) ismét megvizsgálja Lucian Bode belügyminiszter doktori dolgozatát, miután újabb plágiumgyanú merült fel azzal kapcsolatban.
2022. november 24., 13:142022. november 24., 13:14
Az egyetem csütörtöki közleményében arról tájékoztatott, hogy a Bode disszertációjával kapcsolatban megjelent új információk ismeretében az etikai bizottság ismét megvizsgálja a dolgozatot.
– idézi az Agerpres a nyilatkozatot.
Az egyetem képviselői emlékeztettek, hogy az etikai vétségek gyanúját az ezeket jelző panasz alapján vizsgálják ki, illetve ha egyértelmű bizonyítékok állnak rendelkezésre, hivatalból kivizsgálást indítanak, ez azonban csak a meglévő bizonyítékokra szorítkozhat. Minden más megközelítés törvénytelen lenne és szembemenne az ártatlanság vélelmének elvével. „A vizsgálat azonban újraindítható, valahányszor új bizonyítékokkal állnak elő az érdekeltek” – fogalmaztak a közleményben.
A Babeş-Bolyai Tudományegyetemszerdán november 2-án jelentette be, hogy továbbította az oktatási minisztériumnak, illetve az Egyetemi Okleveleket és Címeket Tanúsító Országos Tanácsnak (CNATDCU) az intézmény etikai bizottságának határozatát Lucian Bode belügyminiszter doktori dolgozatáról.
Hangsúlyozta azonban, hogy az etikai bizottság határozata „egyértelmű” etikai vétségeket állapított meg, és ajánlásokat fogalmazott meg Lucian Bode számára, amelyek figyelembe vételére közvetlenül nem kötelezhető a belügyminiszter, mivel nincs szerződéses viszonyban az egyetemmel.
A BBTE emlékeztetett arra is, hogy nem az etikai bizottság hatáskörébe tartozik a doktori címek visszavonása, ezért továbbították a testület határozatát az illetékes intézményhez, a CNATDCU-hoz.
A testület megállapította, hogy a disszertáció szerzője egy sor etikai vétséget követett el, hibásan idézett más művekből és néhány részletet plagizált is. Az etikai bizottság szerint az észlelt hibák nem indokolnak szankciókat, de elvárják a belügyminisztertől és a dolgozatát publikáló kiadótól, hogy javítsa ki a feltárt hiányosságokat.
Idézetbeli hibákat és máshonnan másolt szövegrészleteket tartalmaz Lucian Bode román belügyminiszter doktori dolgozata a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) etikai bizottsága által lefolytatott vizsgálat következtetése szerint.
A TikTok egy jelentésben ismertette a tavaly novemberi romániai elnökválasztással kapcsolatban megfigyelt veszélyes jelenségeket, a választásokat megelőző intézkedéseit.
Ha nem Crin Antonescu, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és az RMDSZ alkotta kormánykoalíció jelöltje nyeri az államfőválasztást, a PSD kiléphet a kormányból – derült ki pártbeli források szerint.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
szóljon hozzá!