A 70 éven aluli jogosítvány-tulajdonosok élete lényegesen könnyebbé válna, az annál idősebbeké viszont nehezebbé, ha a parlament megszavaz egy, az autóvezetői engedélyek érvényességét módosító jogszabály-tervezetet.
2023. november 20., 10:372023. november 20., 10:37
Ha a törvényjavaslatot elfogadják, a 70 év alatti járművezetők a jelenleginél ritkábban újítanák meg vezetői engedélyüket, mivel a törvényhozók a jelenlegi 10 évről 15 évre kívánják növelni ezen okmányok érvényességét.
A jogszabály-módosítás kezdeményezői azt javasolják, hogy az AM, A1, A2, A (segédmotoros kerékpárok és motorkerékpárok) és B, B1, BE (személygépkocsik) kategóriák engedélyeinek érvényességi idejét a jelenlegi 10 évről 15 évre növeljék. A vezetői engedélyek érvényességének meghosszabbítása csak a 70 év alatti járművezetőkre vonatkozik.
70 éves életkor fölött a vezetői engedélyek érvényessége öt évre csökken, azaz ezeknek a járművezetőknek ötévente orvosi vizsgálaton kell majd részt venniük. Ráadásul a 80 év feletti járművezetőknek kétévente le kell cserélniük a vezetői engedélyüket, függetlenül a kategóriától.
Az indoklás szerint a kezdeményezők a közlekedésbiztonságra hivatkoznak, és rámutatnak, hogy ezeket a járművezetőket gyakrabban kellene orvosi vizsgálatnak alávetni, hogy kiderüljön, vannak-e egészségügyi problémáik, és alkalmasak-e a vezetésre.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Romániából 466 tartalékos állományú, egykori hivatásos katona kötött törvényesen szerződést olyan biztonsági cégekkel, amelyek a Kongói Demokratikus Köztársaságban tevékenykednek, további hét aktív katona pedig törvénysértő módon szegődött zsoldosnak.
Cătălin Predoiu belügyminiszter szerint mindenképp értékelendő, hogy a bányászjárás ügyében a vádlottak bíróság elé kerülnek, még akkor is, ha ez később történt meg, mint ahogyan „mindannyian szerettük volna”.
Hajlandó az esetleges visszalépésről egyeztetni az elnökválasztáson független jelöltként induló bukaresti főpolgármester, Nicușor Dan annak érdekében, hogy a második fordulóba ne két szuverenista jelölt, George Simion és Victor Ponta jusson be.
Bár az új Trump-kormányzat az utóbbi időben számos nemzetközi vitát gerjesztett, „nem beszélhetünk pánikról”, és „nincs semmiféle szakadás Európa és az Egyesült Államok között” – jelentette ki Angel Tîlvăr román védelmi miniszter.
Vádat emelt a bukaresti katonai ügyészség az 1990-es bányászjárás ügyében emberiesség elleni bűncselekmények miatt Ion Iliescu korábbi államfő ellen – közölte szerdán az ügyészség.
Útmutatót adott ki a 2025-ös romániai államfőválasztást övező félretájékoztató, hamis információk felismerését elősegítendő az Állandó Választási Hatóság (AEP).
Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Biztonsági intézkedéseket rendeltek el kedden három bukaresti közintézménynél, miután rózsaszínes-fehér színű anyagot tartalmazó borítékot kaptak – közölte a fővárosi rendőrség.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) „több mint 50 millió eurót” költött közpénzekből választási propagandára az utóbbi öt évben.
2 hozzászólás