Vásár a várban: házias ételek a vásárhelyi terítéken

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

A Maros megyei ízek világába nyerhetnek betekintést a Vásár a várban elnevezésű rendezvény résztvevői, a csütörtöktől vasárnapig tartó, első alkalommal szervezendő eseményen.

Simon Virág

2017. május 10., 23:062017. május 10., 23:06

Különleges és hagyományos ételeket kóstolhatnak az érdeklődők az első alkalommal szervezendő, mától vasárnapig tartó Vásár a várban elnevezésű marosvásárhelyi rendezvényen. Az esemény keretében több mint félszáz Maros megyei termelő mutatkozik be, kínálja kóstolásra, eladásra termékeit. Ezzel párhuzamosan

a vár előtt első alkalommal tartanak street food (utcai étkezés) fesztivált Marosvásárhelyen.

Cristina Manoilă, a rendezvénysorozat főszervezője lapcsaládunknak elmondta, lehetőséget akart nyújtani a Maros megyei termelőknek, hogy bemutatkozzanak, elhozzák és eladják finom és egészséges termékeiket, valamint a helyi lakosoknak, hogy ezekből vásárolhassanak. A szervezők a megyei tanácstól kérték ki az élelmiszerek készítésével foglalkozó gazdák névsorát, mindegyiket felkeresték, így gyűlt össze az a hatvan személy, aki bemutatkozik a vásárban.

„Lesznek tejtermékek, házi kenyér, ízek, füstölt húsok, teák, friss és szárított zöldségek, rebarbara, spárga, méz, magok, olajok és ízesített só, különleges és hagyományos csokoládék. Csütörtökön 11 órától fogadjuk a vásárlókat este fél nyolcig, péntek és vasárnap között 10-től lesznek a helyszínen a termelők és a finomságok” − részletezte a főszervező. Hozzátette,

évente kétszer, tavasszal és ősszel szeretnék megtartani a vásárt, s biztosította az érdeklődőket, hogy minden asztalnál házias és természetes alapanyagokból készült terméket találnak.

Nem fogadták az olyan termelők, árusok jelentkezését, akik nem feleltek meg az említett elvárásoknak. Cristina Manoilă azt is kifejtette, hogy a street food fesztivál nem lesz olyan nagy méretű, mint más városokban, ahol az utcán készült és ott, a helyszínen történő étkezésnek már hagyománya van, de meghívtak pár vendéglőt és kávézót, így gazdag lesz a felhozatal.

Többek között lehet ázsiai ételeket fogyasztani, lesznek különleges hamburgerek és szendvicsek, a menün szerepel az üstben készült gulyás is, valamint kávét és teát szolgálnak fel, és a fagyik, óriáspalacsinták közül is válogathatnak az érdeklődők.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 07., hétfő

Családias hangulatban alkottak és fedezték fel a tájegység értékeit a kalotaszegi tábor résztvevői

Vannak olyan táborok, ahol az ember már az első pillanattól otthon érzi magát – akár először érkezik, akár visszatérőként lép be a kapun. A kalotaszentkirályi alkotótábor is ilyen hely: barátságok szövődnek, közös élmények és alkotások születnek.

Családias hangulatban alkottak és fedezték fel a tájegység értékeit a kalotaszegi tábor résztvevői
2025. július 07., hétfő

„Nagyon jól érzem magam” – A K2 6550 méteren levő 2-es táborából üzent Varga Csaba (Videó)

Varga Csaba már a 2-es táborban – újságolta hétfőn a Facebook-oldalán a Hazajáró, amely nyomon követi a nagyváradi hegymászó legújabb expedícióját, amelynek célja a világ második legmagasabb csúcsa, a K2 meghódítása.

„Nagyon jól érzem magam” – A K2 6550 méteren levő 2-es táborából üzent Varga Csaba (Videó)
2025. július 06., vasárnap

Nyári kalandok a Csukás Meserádióban – István bácsi felfedező útja a Kárpát-medencében

Idén nyáron nem kell messzire utazni ahhoz, hogy a gyermekek felfedezzék a történelmi Magyarország csodáit – elég, ha bekapcsolják a Csukás Meserádiót, és elindulnak egy varázslatos utazásra István bácsival, Terkával, Vakkanccsal és a Csoda Meseládikával.

Nyári kalandok a Csukás Meserádióban – István bácsi felfedező útja a Kárpát-medencében
2025. július 06., vasárnap

Európai falvak rejtett biológiai sokféleségét tárták fel kutatók

Nemzetközi kutatás keretében vizsgálták, hogy a biológiai sokféleség szempontjából milyen lehetőségeket rejtenek többek között a romániai falvak, valamint azt is, hogy a környező táj hogyan befolyásolja a biológiai sokféleség mintázatait.

Európai falvak rejtett biológiai sokféleségét tárták fel kutatók
2025. július 06., vasárnap

Kisokos szülőknek gyerekeik táboroztatásához

A nyári táborozás akkor válik igazán felhőtlen élménnyé, ha biztonságos körülmények között zajlik. A belügyminisztérium néhány hasznos tanácsot fogalmazott meg a szülőknek arra az esetre, ha gyermekük táborba indul.

Kisokos szülőknek gyerekeik táboroztatásához
2025. július 06., vasárnap

Célokat visznek a gyermekotthonokba a tízéves jótékonysági mozgalom futói

Megannyi sportcipő jutott el az elmúlt évtizedben az anyaországból határon túli gyermekotthonokba az Egy Vérből Vagyunk Alapítvány jótékonysági futásainak köszönhetően. Gui Angéla szerint azonban ennél sokkal fontosabb, hogy célokat és élményt is vittek.

Célokat visznek a gyermekotthonokba a tízéves jótékonysági mozgalom futói
2025. július 05., szombat

35 fok az autóban? Olyan, mintha ittasan vezetnénk

A nyári hőségben az autók utastere könnyedén szaunává válhat , ami komoly biztonsági kockázatot is jelent, ugyanis ha a belső hőmérséklet meghaladja a 35 Celsius-fokot, annak hatása a sofőrre olyan, mintha 0,05 százalékos véralkoholszinttel vezetne.

35 fok az autóban? Olyan, mintha ittasan vezetnénk
2025. július 04., péntek

Meghaladta az egymilliót Hogyan tudnék élni nélküled? nézőinek száma

Már több, mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet a magyarországi és a határon túli mozikban – újságolták pénteken a film Facebook-oldalán.

Meghaladta az egymilliót Hogyan tudnék élni nélküled? nézőinek száma
2025. július 04., péntek

Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába

Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába – jelentették be pénteken a Hazajáró Facebook-oldalán.

Varga Csaba megérkezett a K2 alaptáborába
2025. július 04., péntek

Idén is sokan öltöttek magukra székely ruhát a székely népviselet napján

A székely népviselet napját tartják pénteken, az Ezer Székely Leány Napját megelőző napon: ezen a napon több székelyföldi intézmény, cég dolgozói népviseletben érkeztek. A közösségi médiában számos fotót láthatunk népviseletben pózoló alkalmazottakról.

Idén is sokan öltöttek magukra székely ruhát a székely népviselet napján