Köllő Melinda marosvásárhelyi gyógyszerész a nagybányai Teleki Magyar Háznál tartott képzést a gyógynövények világáról
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
A gyógynövények világának rejtelmeibe avatta be az érdeklődőket a hétvégén Köllő Melinda marosvásárhelyi gyógyszerész a nagybányai Teleki Magyar Házban.
2024. április 21., 12:312024. április 21., 12:31
2024. április 21., 12:452024. április 21., 12:45
Népes közönség volt kíváncsi a gyógyszerész vetített képes előadására Nagybányán. Köllő Melinda rendszeresen tart előadásokat, képzéseket a gyógynövények világáról.
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Köllő Melinda korábban a Krónika megkeresésére elmondta, fontosnak tartja a tudományos oldaláról is és a teljesség részeként is tárgyalni a csodálatos növényeket, hogy segítségünkre lehessenek a mindennapjainkban. Köllő Melindát – aki több mint húsz éven át gyógyszerészként dolgozott, és immár két éve tart előadásokat a témában – megkérdeztük, vajon minek tudható be a gyógynövényes kezelési módok iránti érdeklődés, illetve hogy milyen szempontokra szokta felhívni a nagyközönség figyelmét.
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Kifejtette, azért tart évek óta előadásokat a témában, mert
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
„Az is fontos, hogy a háziasszonyok be tudják építeni mindennapjaikba ezt a tudást, hogy akár megelőzésként alkalmazhassák, akár a teának mint élvezeti cikknek az elkészítése terén jártasak legyenek: tudják úgy megfőzni, hogy ne legyen mellékhatása” – emelte ki a gyógyszerész. Mint sorolta, azért is fontos ismerni a legfontosabb gyógynövényeket, hogy az enyhébb panaszok – például hasmenés, hűlés, láz, székrekedés – esetén alkalmazni lehessen otthon, a családban.
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
Fotó: Teleki Magyar Ház/Facebook
A gyógynövények világában nyújt eligazítást az a több alkalomból álló előadássorozat, amelyet az Erdélyi Hagyományok Házában tart Köllő Melinda gyógyszerész, gyógynövényszakértő Marosvásárhelyen.
A Titanic katasztrófájának 113. évfordulójára elképesztő újdonsággal készült a National Geographic: április 12-én bemutatják a Titanic: Digitális újjászületés című dokumentumfilmet.
A magyar, valamint az európai és amerikai zenei örökség eklektikus dalait adja elő amerikai turné keretében a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium Péterffy Gyula-kórusa. Ördög Ödön karvezető a felkészülésről, a repertoárról beszélt.
Hidat építene a Kotori-öböl fölé Montenegró, ezzel egy öt évtizedes elképzelés valósulna meg az Adria-parti országban.
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
A világ legjobb mészárosaival mérkőzött meg Bíró László marosvásárhelyi hentes, aki tagja volt a párizsi mészáros-vb-n Romániát képviselő csapatnak. Bíró László a francia fővárosban szervezett világversenyről, a mesterség kihívásairól mesélt a Krónikának.
Egy idős Buzău megyei nő évtizedeken keresztül ajtótámaszként használta a folyómederben talált követ, amelyről utólag kiderült, hogy a világ legnagyobb egybefüggő borostyánköve, az egymillió euró értékű darab most múzeumban látható.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
A lepénybe (tortillába) hajtott húsos töltelék Mexikó tradicionális étele, már az európaiak érkezése előtt is népszerű volt.
Szépirodalmi alkotásokat, szak- és gasztronómiai könyveket, gyerekkönyveket turkálhatnak hétvégén az olvasás szerelmesei Kolozsváron. A 11. kiadásához érkező tavaszi Könyvturit április 4. és 5. között szervezi meg az EMKISZ.
szóljon hozzá!