Közel a „Happy End” Hollywoodban

Mégis megtartják február 24-én az Oscar-díjkiosztó ceremóniát Minden jó, ha a vége jó, avagy hollywoodiul: közeleg a Happy End, amely a jelek szerint már a héten véget vethet az írósztrájknak. A producerek szövetsége (AMPTP) és az írók céhe (WGA) közötti megállapodás még éppen az utolsó pillanatban megköttethet – jelentették be hétfőn két meg nem nevezett, de a tárgyaló felekhez közel álló forrásra hivatkozva. A hírek szerint az írók új szerződésének elfogadására akár már pénteken sor kerülhet, aztán már csak a jog nyelvére kell átültetni.

MTI

MTI

2008. február 07., 00:002008. február 07., 00:00

A „boldog vég” több szempontból is végszóra érkezik. Az Amerikai Filmakadémia Oscar-ceremóniájának megbolygatása máris elég érzékenyen érintette az álomvárost, ám a három hónapos sztrájk prolongálása sokkal nagyobb érdekeket sért: ha összejön a paktum, a televíziós társaságok még éppen bele tudnak kapni a már veszni látszó szezonba, és elő tudják készíteni az őszi évadot, de a filmstúdiók sem várhatnak márciusnál tovább a 2009-re moziba szánt filmek gyártásának elindításával – értékelte a kialakult helyzetet a Daily Variety című napilap. Az írók munkabeszüntetése alaposan bekavart az amerikai televízióknál, és számos mozis produkció forgatását  el kellett halasztani – a kiesés okozta költségeket csak a Los Angeles-i térségben 650 millió dollárra becsülik a szakértők, hozzátéve, hogy a helyi gazdaságot összesen egymilliárd dolláros kár érte. Nem csoda hát, hogy az elmúlt feszült időszak után az, hogy a sztrájk vége belátható közelségbe került, bizakodással töltötte el a hétfőn összegyűlt hollywoodi elitet az Oscar-jelöltek tiszteletére rendezett hagyományos ebéden. A megjelentek között volt többek között George Clooney (képünkön), Marion Cotillard, Daniel Day-Lewis, Ellen Page és Viggo Mortensen. A szusit és salátát majszoló sztárokhoz Sid Ganis, a filmakadémia elnöke intézett beszédet, amelyben leszögezte, hogy „semmi kétség” afelől, hogy február 24-én meg fogják tartani az Oscar-díjkiosztó ceremóniát. A szakírók az örömtüzek gyújtása helyett azért még türelemre és óvatosságra intenek: hiszen a szerződést még nem kötötték meg, és a megállapodás után is beüthet még a ménkű, ha a jogi megfogalmazás kérdésében nem tudnak dűlőre jutni a felek.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 01., csütörtök

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.

Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén
2025. május 01., csütörtök

A Máramaros megyei hegyi csendőrök óvatosságra intik a hegygerincekre készülő turistákat

A Máramaros megyei csendőrség figyelmezteti a Máramarosi- és a Radnai-havasokba készülő turistákat, hogy a gerincek közelében még jelentős a hóréteg, így megfelelően felszerelkezve induljanak útnak.

A Máramaros megyei hegyi csendőrök óvatosságra intik a hegygerincekre készülő turistákat
2025. május 01., csütörtök

Elhunyt a világ legidősebb emberének tartott brazil apáca

Életének 116. évében elhunyt Inah Canabarro Lucas brazil apáca, akit a Guinness Világrekordok a világ legidősebb embereként tartott számon.

Elhunyt a világ legidősebb emberének tartott brazil apáca
2025. április 30., szerda

Májustól ismét várja látogatóit a szejkefürdői borvízmúzeum

Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.

Májustól ismét várja látogatóit a szejkefürdői borvízmúzeum
2025. április 30., szerda

Hány kályha lesz a Sixtus-kápolnában? – Az egy hét múlva kezdődő pápaválasztás kulisszatitkai

A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.

Hány kályha lesz a Sixtus-kápolnában? – Az egy hét múlva kezdődő pápaválasztás kulisszatitkai
2025. április 29., kedd

Egy hónap múlva indul a világűrbe a második magyar űrhajós

Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.

Egy hónap múlva indul a világűrbe a második magyar űrhajós
2025. április 28., hétfő

Bor- és rózsafesztivált szerveznek Nagyenyeden

Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.

Bor- és rózsafesztivált szerveznek Nagyenyeden
2025. április 25., péntek

Még mindig a nyomtatott könyveket veszik többen

Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.

Még mindig a nyomtatott könyveket veszik többen
2025. április 25., péntek

Ízek a világ körül: jerk csirke

Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.

Ízek a világ körül: jerk csirke
Ízek a világ körül: jerk csirke
2025. április 25., péntek

Ízek a világ körül: jerk csirke

2025. április 23., szerda

Nyílnak a bazsarózsák a mezőzáhi rezervátumban, fesztiválra várják a vadvirágok szerelmeseit

Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.

Nyílnak a bazsarózsák a mezőzáhi rezervátumban, fesztiválra várják a vadvirágok szerelmeseit