A lakástulajdonosok bizalmába férkőznek újabban a tolvajok, majd behatolnak az otthonukba, ahonnan kevés értéket és pénzt visznek el, így később és nehezebben derül ki a rablás. A bukaresti rendőrség szóvivője szerint nehezebb felvenni a harcot az újfajta technikát alkalmazó elkövetőkkel.
2017. február 14., 12:542017. február 14., 12:54
Újfajta módszert alkalmaznak betörésekkor a tolvajok, így a károsultak nehezebben, később jönnek rá, hogy kifosztották őket, az elkövetőknek pedig nagyobb az esélyük, hogy büntetlenül megússzák. Sergiu Dangulea bukaresti biztonságtechnikai szakember a Digi24 hírportálnak úgy nyilatkozott, az esetek többségében a tolvajok a lakásban elrejtett tárgyakat, ékszereket és pénzt lopják el. Annak érdekében, hogy ne hagyjanak gyanús jeleket maguk után, álkulcsot használnak, és nem törik fel a zárat.
Az újfajta módszerrel „dolgozó” betörők csak akkor hatolnak be egy lakásba, ha megbizonyosodtak arról, hogy üres, és senki sem láthatja meg őket. A betolakodók általában korábban kapcsolatot alakítanak ki a lakástulajdonosokkal, attól a pillanattól kezdve, hogy beléptek a házba, nem mozdítanak el egyetlen tárgyat sem, és pontos információiknak köszönhetően ahhoz a bútorhoz mennek, amelyikben a pénz található. A lopási technika sikere abban rejlik, hogy a fosztogatók nem viszik el az összes értékes tárgyat az áldozat házából, rendet raknak maguk után, hogy a tulajdonos ne vegye észre rögtön a rablást. Nem viszik el az összes pénzt, amit a lakásban találnak, általában csak a talált összeg felét lopják el.
„Amikor elhagyják a lakást, visszazárják a bejárati ajtót, így a tulajdonosok nem veszik észre, hogy betörtek hozzájuk. Általában egy barátra, dadusra, házvezetőnőre gyanakszanak a családtagok” – részletezte Sergiu Dangulea. A károsultak a betörésre utaló nyomok hiányában legtöbbször nem tesznek feljelentést, és hetek vagy akár hónapok is eltelnek, amíg tudatosul bennük, hogy kirabolták őket. Amire pedig rendőrségi eljárás indulna az ügyben, az ujjelnyomatok nagy része eltűnik. A szakemberek úgy vélik, ezt a lopási módszert már körülbelül egy éve alkalmazzák a betörők, már több száz esetet jegyeztek fel, a legtöbbet Bukarestben. Bogdan Ghebaur, a fővárosi rendőrség szóvivője elmondta, tavaly körülbelül 1500 lakásbetörést jelentettek, ebből 500-at az újfajta lopási módszerrel követtek el. A tettesek a tulajdonosok bizalmába férkőztek, így pontosan tudták, hogy hol található a pénz és értékes tárgy, illetve hogy a lakók mikor távoznak otthonról.
Kétszer annyiba kerül a szilveszteri csomag, mint a karácsonyi a Prahova-völgyi és brassópojánai szállodákban és panziókban. A Pro Tv utánajárt, hogy mi az oka ezeknek az óriási áraknak és ennek az óriási árkülönbségnek.
A hangszerkészítéshez nem elég csak jó asztalosnak lenni, faragási, festési, hangtechnikusi tudás is szükséges – vallja Csibi István. A marosvásárhelyi hangszerkészítő mestersége rejtelmeit osztotta meg a Krónikával.
Új dallal jelentkezett a héten a gyergyószentmiklósi NÉKED zenekar, amelynek egy szintén friss szerzeménye a Legszebb Erdélyi Magyar Dal pályázaton is elnyerte a zsűri tetszését. Fodor László frontember a két zeneműről, a banda első egy évéről beszélt.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
szóljon hozzá!