2009. október 08., 10:222009. október 08., 10:22
A színésznő számos díjat nyert már eddigi pályafutása során, köztük az Európai Filmakadémia elismerését Michael Haneke A zongoratanárnő, valamint François Ozon 8 nő című filmjéért.
A Claude Goretta által rendezett A csipkeverőnő című filmben nyújtott alakításáért BAFTA-díjat és David di Donatello-díjat kapott, továbbá elnyert egy Césart, egy Aranymedvét, három velencei díjat és kétszer a legjobb színésznőnek járó elismerést Cannes-ban.
Olyan ismert rendezőkkel dolgozott együtt, mint Andrzej Wajda, a Taviani testvérek, Jean-Luc Godard és Michael Cimino. Forgatott rajtuk kívül Maurice Pialat, Michel Deville, Mauro Bolognini, Marco Ferreri és Bertrand Tavernier rendezővel is. Az összesen 15 kategóriában odaítélendő Európai Filmdíjakat december 12-én a németországi Bochumban adják át.
A romániai lakosság csaknem fele nem mer munkahelyén a többséggel, vagy a főnökével ellentétes véleményének hangot adni – állapította meg az Open Minds Egyesület legújabb felmérése.
Rendhagyó programmal várja a látogatókat a Marosvásárhelyi Állatkert május 17-én, a Múzeumok Éjszakáján. Az esemény keretében az érdeklődők betekintést nyerhetnek az állatkert éjszakai életébe.
A gyorsan elkészíthető, ízletes ételek között mindenképpen előkelő helyet foglal el Lettország specialitása, a kotletes.
A kincses városi The Office irodaházzal szemben működésbe helyeztek a héten egy különleges, teljesen automatizált ételautomatát, amely nem csupán friss, főtt ételeket kínál, de egy robotkar segítségével másodpercek alatt ki is szolgálja azokat.
Időszakos kiállítás keretében mutatja be a 250 éve született Bolyai Farkas polihisztor tevékenységét a marosvásárhelyi Teleki-Bolyai Könyvtár és a Teleki Téka Alapítvány.
Még a korábbiaknál is gazdagabb programkínálattal készül a Duna Médiaszolgáltató a 11. Duna Napokra, melyet május 30. és június 1. között rendeznek meg Torockón a nemzeti összetartozás napja alkalmából.
Felvette több mint 1,96 millió eurós nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Erdei ösvényeken, sziklás helyeken, hegyi patak mentén, kis települések mellett vezet végig az EKE Jókai Mór emlék- és teljesítménytúrájának útvonala, melynek 30 km-es szakaszát a nagy író születésének 200. évfordulója alkalmából mi is megtettük.
Az idő felmelegedésével országszerte egyre több problémát jelentenek a kullancsok. Kiss Melinda marosvásárhelyi bőr- és nemigyógyász a Krónikának arról beszélt, mi a teendő kullancscsípés esetén, mikor kell orvoshoz fordulni.