Több mint 730 fiatal alternatív terápiáját támogatja a Mol Románia Gyermekgyógyító programjának hatodik kiadása keretében.
2015. január 21., 18:512015. január 21., 18:51
Összesen 300 ezer lejt különítettek el a fiatalok számára terápiás foglakozásokra – a 19 nyertest 135 pályázó közül választották ki, a pályázatok elkészítésében több mint 450 szakember vett részt.
A Mol Románia és A Közösségért Alapítvány Kolozsváron hozta nyilvánosságra azon civil szervezetek névsorát, amelyek 300 ezer lej összértékű támogatásban részesülnek. 738 fogyatékkal élő, krónikus betegségben szenvedő, vagy súlyos betegség után lábadozó gyerek megsegítését támogatják.
„A Mol Gyermekgyógyító program hat kiadása több mint 630 olyan pályázat elkészítését serkentette, amelyek a különleges nevelési igényű gyermekek társadalmi beilleszkedését célozták. A pályázatok színvonala, a pályázók szakmai felkészültsége, valamint az eddigi eredmények alapján egyaránt azt reméljük, hogy az idei kiadás keretében támogatott projektek is közösségünk javát szolgálják\" – nyilatkozta Daradics Kinga, a Mol Románia ügyvezető igazgatója.
„A zsűri azokat a pályázatokat választotta ki, amelyekből egyértelműen látható volt a célcsoportok sajátos igényeinek, valamint a gyermekek életkora szerint lehetséges diagnózisoknak az ismerete. A betegségben szenvedő gyermek és az általános emberi értékek tisztelete egyaránt olyan eljárásokat és szakmai etikát feltételez, amelynek hatása átfogó és hosszútávú\" – nyilatkozta dr. Violeta Stan, a zsűri elnöke.
A nyertes szervezetek Bukarestben, valamint Bákó, Beszterce-Naszód, Bihar, Fehér, Hargita, Hunyad, Iași, Kolozs, Kovászna, Suceava, Szatmár, Szeben, Szilágy és Temes megyében működnek. A benyújtott pályázatok szakterületei: művészetterápia, zeneterápia, játékterápia, multiszenzoriális terápia, drámaterápia, színházi műhelygyakorlatok, állatok segítségével végzett terápia, lovasterápia, akvaterápia, biblioterápia, rehabilitációs tevékenységek és különböző készségek fejlesztése.
Jubileumi kiadásához érkezik a szerdán rajtoló KMDSZ-diáknapok. A kincses városban tanuló magyar egyetemisták várva várt ünnepébe idén is több ezer diák és szervező kapcsolódik be.
A tűzoltói hivatás kihívásairól és szépségeiről, a leggyakoribb tűzesetek okairól, a balesetek megelőzéséről beszélgettünk Kacsó Istvánnal, a közel 150 éves hagyományokra visszatekintő Nyárászeredai Önkéntes Tűzoltó Egyesület elnökével.
Partiumi és erdélyi lemezbemutató koncertre indul idén májusban a Sárik Péter Trió. A Jazzkívánságműsor 3 című lemezen ismert világslágerek jazzes feldolgozásai hallhatók a Sárik Péter Trió és Szőke Nikoletta előadásában.
Az ír adatvédelmi hatóság 530 millió eurós bírságot szabott ki a TikTokra arra hivatkozva, hogy európai felhasználók adatait továbbította Kínába és ezzel megsértette a személyes adatok védelméről szóló uniós rendeletet.
A Partiumban, Szilágyságban, Kalotaszegen folytatja a Kárpát-medencében tavaly ősszel útjára indított kezdeményezését a Vándormozi, a Nem Csak Egy Nap A Világ nevű eseményen egész nap szinte szünet nélkül forog majd a mozigép.
Harry herceg, a brit uralkodó fia kijelentette, hogy szeretne véget vetni a családtagjaival évek óta fennálló viszálynak és ki akar békülni velük.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Az indiai fogások közül talán a legismertebb a curry – az elnevezés vonatkozhat úgy a fűszerkeverékre, mint a különleges ízvilágú szószos ételekre. A lényeg: az aromás-fűszeres dél-ázsiai ételt könnyedén összedobhatjuk mi is otthon.
Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.
A Máramaros megyei csendőrség figyelmezteti a Máramarosi- és a Radnai-havasokba készülő turistákat, hogy a gerincek közelében még jelentős a hóréteg, így megfelelően felszerelkezve induljanak útnak.
szóljon hozzá!