Fotó: Ifj. Farkas Antal
Nemzetközi Volkswagen Bogár Találkozót szerveznek a Maros megyei Vármezőn – a június 27–29. között tartandó esemény fő célja, hogy találkozzanak a bogárhátú autók rajongói, s közösen töltsenek el egy hétvégét.
2014. június 19., 17:092014. június 19., 17:09
A Maros megyei rajongók már két családias jellegű találkozót szerveztek a Maros-parton, a nagyszabású, nemzetközi rendezvény ötlete a Defender Produkciós Iroda vezetőjétől, Fülöp Imrétől származik. “Múlt évben lettem én is egy 1960-as VW Bogár büszke tulajdonosa, bekerültem több Bogár-klubba, s mivel Maros megyében is több mint húsz régi Bogár-tulajdonos van, úgy döntöttünk, érdemes találkozót szervezni” – mondta el Fülöp Imre, aki szerint a vármezői Nomád kempingtelep azért is alkalmas a rendezvény megszervezésére, mert van hely a bogaraknak és az autótulajdonosoknak, ugyanakkor tartalmas hétvégét tölthetnek itt.
Fülöp Imre úgy fogalmazott: számos bogárhátú érkezésére számítanak, eddig csaknem százan jelentkeztek a találkozóra, ami szép szám ahhoz képest, hogy nincs még hagyománya a rendezvénynek. Autótulajdonosok érkeznek Bukarestből, Nagybányáról, Székelyudvarhelyről, Kolozsvárról, és Magyarországról is.
A háromnapos találkozó péntek délután ismerkedéssel, sátorhúzással kezdődik. Szombaton is a kempingtelepen zajlik a program, a szervezők számos szabadtéri versenyt szerveznek gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt, és a tervek szerint csoportosan kirándulnak majd a kicsi vonattal, de halászverseny, pisztrángsütés is vár rájuk, este pedig karaokézhatnak. Vasárnap közösen vonulnak fel Szovátára, ahol a Medve-tó környékén ki is állítják a Bogarakat, így a környékbeliek és az arra járó turisták is csodájára járhatnak az autóknak.
Fülöp Imre szerint a találkozó csak az első lépés, szeretnék ugyanis megalapítani Maros megyében is a VW Bogár-klubot. Az országban csupán Bukarestben, Nagybányán és Székelyudvarhelyen van Bogár-klub.
A Volkswagen Bogár az a típusú autó, amely iránt talán a legtöbben rajonganak az egész világon. Az autómodell a Volkswagen Type 1 néven látott először napvilágot, a német Volkswagen cégcsoport 1938-tól 2003-ig gyártotta, s 2002 júniusáig 21,5 millió darabot értékesítettek. Ezzel a Bogár a világ addigi legnagyobb példányszámban eladott autómodellje lett.
Valószínűleg a New York Times használta először egy 1938. július 3-án megjelenő cikkében a “Bogár” szót, amelyben “ezer és ezer csillogó kis bogarat” vizionál, amelyek be fogják népesíteni a német utakat. Miután az autó az 1950-es években egyre nagyobb népszerűségre tett szert az Amerikai Egyesült Államokban, fokozatosan meghonosodott a szeretetreméltó Bogár (Beetle vagy Bug) becenév. A Volkswagen csak az 1960-as években vette át a Bogár megnevezést reklámkampányaiban.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
szóljon hozzá!