A mesterséges intelligencia eszközei rendkívül hasznosak lehetnek az oktatás különböző területein
Fotó: Pixabay
A mesterséges intelligencia (MI) eszközei rendkívül hasznosak lehetnek az oktatás különböző területein, azonban használatuk során fennállhat annak veszélye, hogy akadályozzák a valódi tanulást – derül ki egy tanulmányból.
2025. január 10., 21:482025. január 10., 21:48
A Pennsylvaniai Egyetem kutatói által végzett vizsgálatban mintegy ezer középiskolás diák vett részt, és a kutatás célja az volt, hogy megértsék, milyen hatással van a mesterséges intelligencia az oktatási gyakorlatokra és az anyag elsajátítására.
A diákok egy csoportja hagyományos eszközökkel – például jegyzetekkel és tankönyvekkel – dolgozott, míg mások számára egy egyszerűsített ChatGPT-alapú mesterséges intelligencia eszközt, illetve tanári segédeszközként fejlesztett MI-programokat biztosítottak – részletezi az Edupedu.ro portál.
teljesítményük 48–127 százalékkal jobb volt, mint a hagyományos módszerekkel tanuló társaiké.
Az Edutopia beszámolója szerint ez a különbség azért alakult ki, mert az MI-eszközök használata alatt nem alakultak ki a szükséges önálló készségek. „A kutatásunk azt mutatja, hogy a diákok hajlamosak a mesterséges intelligenciát egyfajta mankóként használni a feladatok megoldására. Bár ez rövid távon eredményes lehet, hosszabb távon, önálló helyzetekben teljesítményük gyengébb” – magyarázták a kutatók.
„Ezért különös figyelmet kell fordítani arra, hogy a mesterséges intelligencia eszközök bevezetésekor ne veszítsük szem elől a tanulók alapvető készségeinek fejlesztését és a hosszú távú produktivitás megőrzését” – vonja le a következtetést a kutatás
A tanulmány azt a nézetet támasztja alá, hogy a mesterséges intelligencia hatékony eszköz lehet, de csak akkor, ha annak használata jól átgondolt és megfelelően integrált az oktatási folyamatba.
A Z generációhoz tartozó diákok és munkavállalók sem „születtek” a mesterséges intelligenciára, hanem meg kell tanítani őket annak használatára – állapítja meg az EY friss jelentése.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
Lemezbemutató koncertet tart a Kolozsvári Magyar Operában Tamás Gábor énekes április 28-án, hétfőn 19 órától.
Húsvétkor a hagyományos bárányhúsos ételek mellett különleges ínyencségekkel is megörvendeztethetjük a családot és az ismerősöket az ünnepi asztalnál. Ehhez nyújtunk most segítséget.
Szamar Abú Elouf palesztin fotográfus gázai harcokban megsebesült, kilencéves fiút ábrázoló fényképe nyerte idén a World Press Photo legjobb sajtófotónak járó Év Fotója díját.
Húsvéti tojásíró maratont szervez a sepsiszentgyörgyi Guzsalyas Alapítvány. A Székely Nemzeti Múzeum szomszédságában található Míves Házban április 18-án, nagypénteken szervezendő 17 órás tojásíró éjszakára minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Az elcsendesedés, a Krisztus feltámadásának ünnepére való ráhangolódás jegyében szervezi meg idén is az Erdélyi Hagyományok Háza több erdélyi és partiumi templomban az Ég és Föld koncerteket.
Szociológiai felmérés készül a romániai felsőoktatásban tanuló magyar diákok életéről. Az Országos Magyar Diákszövetség kutatása azt térképezné fel, milyen problémákkal szembesülnek a hétköznapokban az egyetemi központokban tanuló egyetemi hallgatók.
Nem új keletű dolog, hanem életkori sajátosság, hogy a kamaszok számára előtérbe kerül a kinézet. Az online világ, a közösségi média negatívan befolyásolja a kamaszok énképét. A jelenségről Keresztesi Polixéna iskolapszichológus beszélt a Krónikának.
Több száz lakatot aggattak már a szerelmespárok kapcsolatuk felbonthatatlanságának jeleként az aradi belvárosban a Maros két partját összekötő gyalogoshíd korlátjára.
Kerékpározni tanítaná a gyerekeket a Kolozsvár Teker Egyesület. Kertész Levente elnök beszélt a Krónikának a kezdeményezésről, és arról, hogy a folyamatosan bővülő bicikliút-hálózat ellenére életveszélyes kerékpárral közlekedni a kincses városban.
szóljon hozzá!