A mesterséges intelligencia eszközei rendkívül hasznosak lehetnek az oktatás különböző területein
Fotó: Pixabay
A mesterséges intelligencia (MI) eszközei rendkívül hasznosak lehetnek az oktatás különböző területein, azonban használatuk során fennállhat annak veszélye, hogy akadályozzák a valódi tanulást – derül ki egy tanulmányból.
2025. január 10., 21:482025. január 10., 21:48
A Pennsylvaniai Egyetem kutatói által végzett vizsgálatban mintegy ezer középiskolás diák vett részt, és a kutatás célja az volt, hogy megértsék, milyen hatással van a mesterséges intelligencia az oktatási gyakorlatokra és az anyag elsajátítására.
A diákok egy csoportja hagyományos eszközökkel – például jegyzetekkel és tankönyvekkel – dolgozott, míg mások számára egy egyszerűsített ChatGPT-alapú mesterséges intelligencia eszközt, illetve tanári segédeszközként fejlesztett MI-programokat biztosítottak – részletezi az Edupedu.ro portál.
teljesítményük 48–127 százalékkal jobb volt, mint a hagyományos módszerekkel tanuló társaiké.
Az Edutopia beszámolója szerint ez a különbség azért alakult ki, mert az MI-eszközök használata alatt nem alakultak ki a szükséges önálló készségek. „A kutatásunk azt mutatja, hogy a diákok hajlamosak a mesterséges intelligenciát egyfajta mankóként használni a feladatok megoldására. Bár ez rövid távon eredményes lehet, hosszabb távon, önálló helyzetekben teljesítményük gyengébb” – magyarázták a kutatók.
„Ezért különös figyelmet kell fordítani arra, hogy a mesterséges intelligencia eszközök bevezetésekor ne veszítsük szem elől a tanulók alapvető készségeinek fejlesztését és a hosszú távú produktivitás megőrzését” – vonja le a következtetést a kutatás
A tanulmány azt a nézetet támasztja alá, hogy a mesterséges intelligencia hatékony eszköz lehet, de csak akkor, ha annak használata jól átgondolt és megfelelően integrált az oktatási folyamatba.
A Z generációhoz tartozó diákok és munkavállalók sem „születtek” a mesterséges intelligenciára, hanem meg kell tanítani őket annak használatára – állapítja meg az EY friss jelentése.
Gasztronómiai nagyhatalomként a francia konyhát talán senkinek sem kell bemutatni. Az Ízek a világ körül sorozatunkban ezúttal az egyedülállóan finom ételeiről híres országba „látogattunk”.
Január 12-én, vasárnap földközelbe, négy nap múlva, január 16-án pedig a Nappal való oppozícióba, vagyis szembenállásba érkezik a Mars – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló szerdán.
A Meta felhagy tényellenőrzési programjával a hozzá tartozó közösségimédia-felületeken és enyhít a vélemények szabad kifejtésének korlátain – jelentette be Mark Zuckerberg, a technológiai óriáscég tulajdonos-elnöke kedden.
Közel 40 számítógépet, egy nyomtatót és két audio-video rendszert loptak el a dél-romániai Prahova megyében egy felavatás előtt álló iskolából.
Az Emilia Pérez című film négy, a Tóth László építész életéről szóló A brutalista pedig három díjat kapott a kelet-európai idő szerint hétfőn hajnalban megtartott 82. Golden Globe-gálán.
Azonosította és megbírságolta a közlekedés-rendészet azt a Iași megyei fiatalt, aki szilveszterkor koporsót kötött az autója után, és azzal furikázta a barátait. Mindezt egy TikTok-kihívás alapján.
Január 4-én kora este a Hold elfedi a Szaturnusz bolygót. Térségünkből legközelebb 2036-ban lesz látható hasonló égi jelenség.
Öt napot élt túl az oroszlánoktól hemzsegő zimbabwei nemzeti parkban egy hétéves kisfiú – számolt be pénteken a nemzetközi sajtó.
A svájci konyha közkedvelt fogása a sajttal töltött krumpli, sertéssülttel kiegészítve pedig fenomenális ételt tehetünk az asztalra.
Sikeres évet zárt, rekordszámú résztvevővel szervezte meg teljesítménytúráit az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) kolozsvári tagszervezete Kismihály Boglárka irodavezető szerint.
szóljon hozzá!