Visszavághatnak a spanyoloknak a magyar lányok

Elődöntőre készül a magyar női vízilabda-válogatott is a Magitszigeten, hiszen Merész András csapata kedden 11-7-re legyőzte Oroszországot a budapesti Európa-bajnokság négy közé jutásért kiírt találkozóján. Csütörtökön Spanyolország következik.

Hírösszefoglaló

2014. július 23., 16:082014. július 23., 16:08

Az utóbbi évek világversenyein rendre a vb-bronzérmes magyarok nyerték az oroszok elleni mérkőzéseket, így történt például a 2012-es Eb kisdöntőjében, s a 2013-as világbajnokság csoportkörében is, de a két együttes legutóbbi találkozóján, a július eleji oroszországi Kirisi Kupán is magyar siker született.

A Hajós-uszoda mintegy kétezres, eső áztatta nézőközönsége előtt az A jelű négyesben másodikként végzett magyar csapat szerzett vezetést: a center Bujka Barbara húzta a másik csoportban harmadikként zárt oroszok kapujába a labdát (1-0). Utána többször is növelhette volna az előnyt a hazai együttes, de kimaradtak a ziccerek, s három perccel az első szünet előtt egyenlített a rivális (1-1).

Még a nyitónegyedben emberelőnyből Antal Dóra talált be (2-1), s ezután beindult a magyar henger: 6-1-ig meg sem álltak a házigazdák. Még a nagyszünet előtt a sokadik orosz támadási kísérletet aztán siker koronázta, de így is négy gól volt a különbség a félidőre (6-2). A harmadik nyolc percben az előny ötgólosra nőtt (8-3), a befejező negyed első magyar góljával góljával (10-5) pedig gyakorlatilag végleg megpecsételődött a rivális sorsa. A magyar örömpólót már az sem zavarta meg, hogy fórokat értékesítve 11-6-ra, majd 11-7-re módosítottak a vendégek, a hazai válogatott bejutott a legjobb négy közé.

Merész András szövetségi kapitány szerint a csapat egyre jobban játszik az Eb-n, de talán még a kedden mutatott teljesítmény sem lesz elég az elődöntőben, ezért a játék minden elemében tovább kell fejlődniük.

Csütörtökön a B csoportban győztes spanyolokkal száll vízbe a magyar válogatott a döntőbe jutásért (m1, 17.30). Ezzel megismétlődik a barcelonai vb elődöntője, ahol hatalmas csatában az ibériaiak kerekedtek felül, majd meg is nyerték a tornát. A másik budapesti Eb-elődöntőben az A kvartettben első Hollandia ellenfele Olaszország lesz, amely kedden büntetőkkel bizonyult jobbnak Görögországnál. n Hírösszefoglaló

Keresztbejátszás az elődöntőért, nők:

Magyarország–Oroszország 11-7 (2-1, 4-1, 3-3, 2-2). A magyar góldobók: Antal Dóra 3, Szücs Gabriella 2, Keszthelyi Rita 2, Bujka Barbara 2, Kisteleki Dóra 1, Takács Orsolya 1.

Olaszország–Görögország 7-7 (2-2, 3-2, 1-2, 1-1) – ötméteresekkel 4–2.

A 7. helyért: Franciaország–Nagy-Britannia 8-5 (3-1, 1-2, 3-1, 1-1).

2024. május 04., szombat

Legyőzte a szlovénokat, feljutott a magyar hokiválogatott az elitkörbe

A magyar jégkorong-válogatott végletekig izgalmas mérkőzésen, 2 perc 51 másodperccel a vége előtt ütött Papp Kristóf góllal 2-1-re legyőzte a szlovén együttest a bolzanói divízió I/A-világbajnokság szombati zárásán.

Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

Hoki vb: Japánt is legyőzte a székely légióval felálló román válogatott, még fel is juthatnak – Győzelmi kényszerben a magyarok

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai jégkorong-válogatott 4–2-re verte a japán csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság utolsó játéknapján, szombaton, és életben tartotta feljutási esélyeit.

Gyalázták a magyarokat Hagi csapatának szurkolói a Sepsi OSK elleni meccsen

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a konstancai futballaréna a házigazda Farul és a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK péntek esti, a román labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásának 8. fordulójában játszott összecsapásán.

2024. május 03., péntek

Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában.

„Fradi volt, Fradi lesz, míg a Földön ember lesz” – Alapításának 125. évfordulóját ünnepelte az FTC

Nagyszabású ünnepséggel emlékezett pénteken a Ferencvárosi Torna Club (FTC) arra, hogy 125 évvel ezelőtt ezen a napon alapították meg az ország legnépszerűbb sportegyesületét.

Fájlalja a Románia elleni vereséget a magyar válogatott székely hokisa, de az olaszok ellen új erőt adna a csapatnak

Az eltiltásából visszatérő Sofron István, a magyar jégkorong-válogatott alapembere szeretne erőt adni társainak az olaszok elleni ma (péntek) esti és a szlovénok elleni szombati mérkőzésre a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.

2024. május 02., csütörtök

A magyar jégkorongszövetség cáfolja a sajtóhírt, miszerint Kiss Dávid irányítaná a válogatottat a hátralevő két vb-meccsen

Bóta Márton, a magyar férfi jégkorong-válogatott sajtófőnöke csütörtök este cáfolta azokat a sajtóhíreket, melyek szerint a bolzanói divízió I/A-világbajnokság hátralévő két mérkőzésén nem Don MacAdam látja el a szövetségi kapitányi teendőket.

Bocsánatkéréssel folytatódott a magyar hokibotrány – Galló: ígérem, mindent megteszünk a csapat sikeréért

Közösségi oldalán, a nyilvánosság előtt kért bocsánatot Galló Vilmos, a magyar jégkorong-válogatott csatára csütörtökön, amiért előző nap bohócnak nevezte Don MacAdam szövetségi kapitányt.

2024. május 01., szerda

Profihoz méltatlannak nevezi a szövetségi kapitányt lebohócozó Galló nyilatkozatát a magyar hokiszövetség

Galló Vilmosnak a szövetségi kapitányra tett nyilatkozata profi sportemberhez méltatlan volt a Magyar Jégkorong Szövetség szerint: a csatár bohócnak nevezte Don MacAdamet a románok elleni vereség után a bolzanói divízió I/A-világbajnokságon.