A mérkőzés legjobbjának ezúttal is Eliza Buceschit választották, akárcsak a Chile elleni találkozón
Fotó: Facebook/Sărmăşan Mihai Lucian
A román női kézilabda-válogatott Chile után vasárnap este Szerbiát is legyőzte a dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokságon, így két forduló után bejutott a középdöntőbe. A magyar női kézilabda-válogatott egy nappal korábban biztosította helyét a középdöntőben Kamerun felülmúlásával.
2023. december 03., 21:222023. december 03., 21:22
2023. december 03., 22:212023. december 03., 22:21
A szerbeket 37-28-ra (félidőben 19-13) győzte le a román együttes, amelynek ezúttal is nélkülöznie kellett a még sérüléssel küzdő Cristina Neagut – közölte az Agerpres hírügynökség.
A mérkőzés legjobbjának ezúttal is Eliza Buceschit választották, akárcsak a Chile elleni találkozón. A román válogatott gólszerzői: Eliza Buceschi (8), Sonia-Mariana Seraficeanu (7), Nicoleta Dincă (4), Crina Pintea (4), Cristina Laslo (4), Alexandra Dindiligan (2), Lorena-Gabriela Ostase (2), Andreea-Cristina Popa (2), Alicia-Maria Gogîrlă (2), Daria Bucur (1), Bianca-Maria Bazaliu (1).
A magyar női kézilabda-válogatott szombaton biztosította helyét a középdöntőben az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon azzal, hogy aznap 39-20-ra legyőzte Kamerunt a csoportkör második fordulójában, Helsingborgban.
A négyes csoportokból az első három helyezett jut tovább a főtáblára, ahová a továbbjutott együttesek ellen gyűjtött pontokat is magukkal viszik.
A román együttes 1962-ben világbajnoki címet nyert, 1973-ban és 2005-ben ezüst-, 2015-ben pedig bronzérmes lett. Az előző vb-n a 13. helyen végzett a csapat, amely idén a legjobb hét közé kerülést célozza meg, hogy részt vehessen az olimpiai selejtezőtornán.
A papírformának megfelelően sima győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar válogatott az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon: a helsingborgi B csoport csütörtöki nyitónapján 35-12-re kerekedett Paraguay legjobbjai fölé.
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 86-66-ra legyőzte Romániát szombaton Szolnokon a világbajnoki előselejtező harmadik fordulójában, ezzel továbbjutott a csoportjából.
Terv szerint haladnak Kézdivásárhely modern kori története legnagyobb beruházásával, a fedett uszoda építésével, így jelen állás szerint jövőre elkészülhet a sportlétesítmény.
A Ferencváros bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik, utolsó fordulójába, mivel 3-0-ra nyert a bolgár PFC Ludogorec ellen a harmadik kör keddi, hazai visszavágóján.
Bojkottálták a Temesvári Politehnica labdarúgócsapatának játékosai a Ion Iliescu egykori államfő halála miatt elrendelt egyperces gyászszünetet a csapat Mercyfalva elleni szerdai kupamérkőzésén.
A magyar férfi kosárlabda-válogatott remek kezdés után sima vereséget szenvedett szerdán a román csapattól Nagyváradon a világbajnoki előselejtezőben.
Pászka Lóránd hétfőn távozott a magyar bajnoki címvédő Ferencváros labdarúgócsapatától és a román élvonal újoncához, az FK Csíkszeredához igazolt.
A világbajnoki pontversenyben második Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap Mogyoródon.
Meglepetésre Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője szerezte meg az első rajtkockát a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat az élről.
Kós Hubert aranyérmet nyert 200 méteres hátúszásban a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken.
A svájci Luganó legyőzésével a Kolozsvári CFR továbbjutott a labdarúgó-Európa-liga selejtezőiben. Ugyanez nem sikerült a Konferencia-ligában a másik kolozsvári csapatnak, az Universitateának.
szóljon hozzá!