Történelmi EL-címvédést ünnepel a Sevilla

Megvédte címét és rekorderré vált a Sevilla a labdarúgó-Európa Liga varsói döntőjében, miután 3-2-re legyőzte a Dnyiprót. A spanyol csapat ugyanis története során negyedjére hódította el a kupát – kétszer a jogelőd UEFA-kupát nyerte meg –, és ezzel minden idők legeredményesebb klubjává vált a sorozatban. 

Hírösszefoglaló

2015. május 28., 14:152015. május 28., 14:15

Érdekesség az is, hogy eddig valahányszor döntőbe jutott, mindig győzött: 2006-ban a Middlesbrough-t, 2007-ben az Espanyolt, tavaly a Benficát verte a fináléban.

A Sevilla ezúttal a sorozat meglepetéscsapatával, a története első nemzetközi sikerében reménykedő ukrán gárdával szemben kerekedett felül egy igen látványos találkozón. A dnyipropetrovszkiak szinte a semmiből szereztek vezetést a hetedik percben, amikor Matheus középreívelését Kalinic fejelte a kapuba. A címvédő azonban a félidő derekán három perc alatt fordított: előbb Krychowiak, majd a meccs hőse, Carlos Bacca volt eredményes.

A Dnyipro megtörni látszott, de egy szabadrúgás ismét „játékba hozta”: még a szünet előtt Rotan találatával egyenlített. A szünetben rendezték soraikat a felek, de a végén a Sevilla örülhetett, kolumbiai csatára, Bacca ugyanis a 73. percben duplázott, és erre már nem érkezett válasz a Dnyipro részéről.

A döntőt beárnyékolta, hogy a találkozó hajrájában Matheus váratlanul összeesett a pályán, hordágyon vitték le és kórházba szállították. Az ukrán alakulat brazil légiósa az ápolás közben magához tért, és az első orvosi diagnózis szerint eltörött az orra – lengyel beszámolók serint összeesése előtt összeütközött egy sevillai hátvéddel. A csütörtöki hírek szerint a futballista már jól van.

A találkozót elemző ukrán csapat mestere, Miron Markevics sajnálja, hogy néhány játékosa nem nyújtotta tudása legjavát.

„Érezhető volt, hogy a Sevilla tapasztaltabb. Védekezésben rengeteg hibát követtünk el, sajnos hagytuk kibontakozni Baccát. A harmadik gólt ajándékba adtuk. Elrúghattuk volna a labdát, de nem tettük. A meccs előtt Douglas az egyik legjobb védőnek számított Európában, de nem mondhatjuk, hogy jó napja volt, hiszen Bacca kétszer is betalált mellőle. Az európai mércéhez mérve nagyon jól játszottunk, talán kicsit jobb játékosokra lett volna szükségünk” – állapította meg a szakember.

Vele szemben az örömittas sevillaiak edzője, Unai Emery és Bacca is nehezen találta a szavakat a döntőt követően, mindketten leszögezték: „ki kell élvezni ezeket a pillanatokat”. A csapat védője, Coke szerint az Európa Liga „gyönyörű sorozat”, de biztos benne, hogy a Bajnokok Ligája sokkal jobb lesz. Az EL-megnyerésével ugyanis – elsőként – jogot nyertek arra, hogy a következő szezonban a legrangosabb európai klubsorozat főtábláján szerepeljenek.

Az Európa Liga 2014–2015-ös kiírásának gólkirályi címén az egyaránt nyolc találatig jutó Romelu Lukaku (Everton) és Alan (Salzburg) osztozik. Carlos Bacca hét gólt szerzett.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 19., hétfő

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa

Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa
2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban
2025. május 09., péntek

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

Eldőlt, meddig ülhet még Marco Rossi a magyar válogatott kispadján
2025. május 08., csütörtök

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntős párharcának szerdai visszavágóján, így május 31-én a kedden fináléba jutott Internazionaléval csap majd össze a trófeáért a müncheni Allianz Arénában.

Bajnokok Ligája: az Inter és a PSG csap össze a döntőben
2025. május 04., vasárnap

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán

A Hajduk Split és a Dinamo Zagreb labdarúgócsapatának szurkolói összecsaptak Splitben, a két együttes mérkőzése után pedig rátámadtak a rendőrökre. A hatóságok 198 focidrukkert vettek őrizetbe – közölte vasárnap a Split-Dalmát megyei rendőrség.

Közel kétszáz focidrukkert vettek őrizetbe Horvátországban szurkolói összecsapások nyomán
2025. május 02., péntek

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott

A 15 székely jégkorongossal felálló Románia válogatottja búcsúzott a divízió I/A-osztálytól, ahova pénteken a litvánok kerültek fel.

Divízió I/A jégkorong-vb – Kiesett a székelyekkel felálló romániai válogatott
2025. április 30., szerda

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt

Panaszáradattal „megalapozott” különleges jegyértékesítési szabályokat közölt a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a városi rivális U elleni szombati bajnoki derbi előtt.

„Elegünk van!” Szigorú szabályok a CFR–U derbi előtt