Több sebből vérző Steaua

•  Fotó: Krónika

Fotó: Krónika

Menetel a Sportul, újra versenyben a Dinamo A Steaua csapatának tagjai már útban Beszterce felé, a Bukarest–Kolozsvár repülőjáraton megérezték, hogy nem sok jót ígér Gloria elleni mérkőzés: leszállás közben a gép viharba keveredett, és kis híján lezuhant.

Páva Adorján

Páva Adorján

2006. május 08., 00:002006. május 08., 00:00

Labdarúgás
A megrémült játékosok a mérkőzés alatt sem szedték össze magukat, és 1-0-ra kikaptak az A osztály 26. fordulója keretében játszott mérkőzésen. És itt még nem volt vége a történetnek: a meccs utolsó percében kiállított Victoraº Iacob öklével beütött egy ablakot, és súlyos vérzését nehezen tudták megállítani. Néhány percre rá Mirel Rãdoi megismételte a mutatványt – karsérüléseivel műtőasztalra került. S hogy teljes legyen a kép, Mihai Stoica, a Steaua menedzsere miután – sajtóértesülések szerint – megszorongatta a Beszterce-Naszód megyei csendőrség vezetőjének nyakát, halálosan megfenyegette Jean Pãdureanut, a besztercei klub elnökét.
A Dinamo focistái csendesebben adtak hangot elégedetlenségüknek: a 3-1-re megnyert petrozsényi meccsen fehér karszalagokkal tiltakoztak szurkolóik magatartása ellen, akik festékekkel öntötték le kedvenceik autóját. Volt olyan helyszín is, ahol a játék volt az előtérben. A Kolozsvári CFR új dési otthonában megismételte a legutóbbi Gépész utcai, Dinamo elleni játékát, és magabiztosan verte a kiesés elleni küzdelembe belefáradt bákóiakat. A Sportul tovább menetel: ezúttal a Iaºi esett áldozatul Maziluék lendületének. Gheorghe Hagi csapata, a Temesvári Poli is „tartja a formáját”: ezúttal a Naþionaltól kapott ki a bánsági együttes. A forduló kiesési rangadója után a Vaslui lélegezhetett fel, miután hazai pályán legyőzte a Panduriit.

A osztály, 26. forduló: Kolozsvári CFR–Bákói FCM 4-0 (Roszel 24., Coroian 28., D. Toma 53., Tilincã 84.), Petrozsényi Jiul–Dinamo 1-3 (C. Petre 67., ill. Curt 30., Cl. Niculescu 73., Mihart 92. – öngól), Besztercei Gloria–Steaua 1-0 (D. Matei 12.), FC Vaslui–Tîrgu Jiu-i Pandurii 2-1 (B. Panait 24., Bukvici 73., ill. Disney 58.), FC Naþional–Temesvári Poli 1-0 (Tameº 82.), Piteºti-i FC Argeº–Galaci Oþelul 0-5 (Paraschiv 14., D. Stan 21., Bãlþoi 59. és 90., Gado 64.), Sportul Studenþesc–Iaºi-i Poli 2-1 (Mazilu 61., Cruceru 77., ill. D. Rednic 39.). A Rapid–Konstancai Farul találkozó lapzárta után ért véget.
szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 25., vasárnap

Vízilabda: ki-ki meccsen dönti el a bajnoki cím sorsát a Nagyváradi VSK és a Steaua

Egyenlített a Nagyváradi VSK a román vízilabda-bajnokság döntőjében a címvédő Steaua ellen, így a bajnoki cím sorsa a május 31-ei ötödik mérkőzésen dől el.

Vízilabda: ki-ki meccsen dönti el a bajnoki cím sorsát a Nagyváradi VSK és a Steaua
2025. május 22., csütörtök

Három vb-rendezési pályázatot nyújtott be a jégkorongszövetség

A 2026-os női, illetve férfi korosztályos világbajnokságok közül háromra nyújtott be rendezési pályázatot a Román Jégkorongszövetség (FRHG) bukaresti, illetve székelyföldi helyszínekkel.

Három vb-rendezési pályázatot nyújtott be a jégkorongszövetség
2025. május 22., csütörtök

Diószegi László: két út áll a Sepsi OSK előtt

Sok játékosban csalódott Diószegi László, a román labdarúgó élvonaltól búcsúzó Sepsi OSK elnöke.

Diószegi László: két út áll a Sepsi OSK előtt
2025. május 20., kedd

Bajnok lett az Erdélyből áttelepült úszó, de még nem képviselheti Magyarországot az Eb-n

Egy-egy arany- és ezüstérmet nyert a magyar utánpótláskorú úszók országos bajnokságán az Erdélyből áttelepült Nagy Nándor, de júniusban még nem képviselheti Magyarországot a korosztályos Euróba-bajnokságon.

Bajnok lett az Erdélyből áttelepült úszó, de még nem képviselheti Magyarországot az Eb-n
2025. május 20., kedd

Újoncok a magyar labdarúgó-válogatott keretében

Az egyformán újonc Csongvai Áron és Vitális Milán is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a júniusi barátságos mérkőzésekre készül.

Újoncok a magyar labdarúgó-válogatott keretében
2025. május 19., hétfő

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa

Hétfő délben bejelentette visszavonulását a magyar labdarúgó-válogatottból Gulácsi Péter, a nemzeti csapat elsőszámú kapusa. A 35 éves hálóőr a legutóbbi a közösségi oldalára feltöltött videóban jelentette be döntését.

Elköszönt a nemzeti csapattól Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa
2025. május 19., hétfő

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához

Vasárnapi vereségével a Sepsi OSK búcsúzott a román labdarúgó-bajnokság élvonalától, nyolc évvel azután, hogy – a nulláról építkezve – feljutott a legjobbak közé, s ez idő alatt két-két Román Kupa-, illetve Szuperkupa-győzelmet aratott.

Diószegi László a Sepsi OSK kiesése után: a csapat nem volt méltó a szurkolótáborához
2025. május 17., szombat

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben

Cristiano Ronaldo portugál futballsztár harmadik egymást követő évben, és pályafutása során ötödik alkalommal vezeti a világ legjobban fizetett sportolóinak Forbes-listáját. A top 50-ben nincs nő.

Dúsgazdag sportolók: Ronaldo tovább hizlalta bevételeit, nincs nő a top 50-ben
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

A nagykárolyi Kovács Istvánra bízták az idei Bajnokok Ligája döntőjének vezetését – jelentette be hivatalos felületein a Román Labdarúgó-szövetség. Kovácsnak négy éven belül ez lesz a harmadik európai kupadöntője.

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
Kovács István vezeti az idei BL-döntőt
2025. május 12., hétfő

Kovács István vezeti az idei BL-döntőt

2025. május 11., vasárnap

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban

Másodszor is legyőzte a Nagyváradi VSK a bukaresti Dinamo együttesét a román vízilabda-bajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a Szuperliga fináléjába. A bajnoki döntőben a címvédő Steaua ellen küzdenek meg Vancsik Leventéék a vízilabda-trófeáért.

Vízilabda: döntőbe jutott a Nagyváradi VSK a román bajnokságban