Tanulni kell a hibákból – mondják a magyar válogatott játékosai az írektől elszenvedett vereség után

Jó lecke. A válogatott tagjai szerint senkinek sem kell a kardjába dőlni, de okulni kell a történtekből

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar labdarúgó-válogatott védői, Lang Ádám és Botka Endre, valamint a középpályás Nagy Ádám szerint is az a legfontosabb, hogy a csapat tagjai tanuljanak az írek vendégeként 2-1-re elveszített keddi felkészülési mérkőzésen elkövetett hibákból.

MTI

2024. június 05., 12:292024. június 05., 12:29

Nagy a meccs után az M4 Sportnak elmondta,

a találkozó tempója megfelelő volt, és alapvetően segítséget nyújtott ez az összecsapás az Európa-bajnoki csoportellenfél Skócia elleni felkészülésben.

„Passzív labdatartást végeztünk, ez nem volt jó, ezen javítani kell, illetve azokat a technikai, taktikai hibákat is ki kell küszöbölnünk, amelyeket ezen a meccsen elkövettünk. Voltak gondok az átmenetben is, ebből szintén tanulnunk kell” – összegezett az olasz másodosztályú Pisa légiósa, aki ugyanakkor kiemelte, a mérkőzés előtt megbeszélték csapattársaival, hogy inkább most kísérletezzenek a kockázatosabb passzokkal, amelyeknél megfontoltabbakra lesz szükség az Eb-n.

„A végén felelőtlenek voltunk, az utolsó percekben talán biztosabbra kell menni védekezésben, de inkább most jöjjön ez a pofon, mint éles helyzetben, tétmérkőzésen” – jelentette ki Nagy Ádám.

Botka Endre úgy vélte, „összességében jó meccset” játszottak, a második félidőben pedig szinte csak nekik volt helyzetük, így különösen bosszantó a 92. percben bekapott gól.

„Amit elterveztünk, az alapjaiban működött, a hibákat pedig van még időnk kijavítani, ezért úgy gondolom, jobb, hogy most történt ez, mint ha máskor történt volna. Kettőzött erővel tudunk így készülni, mert most kaptunk egy képet, hogy mire kell jobban figyelnünk és miben kell javulnunk” – mondta a magyar bajnok Ferencváros védője.

A válogatott gólját szerző Lang szerint alapvetően „jól működtek a dolgok” annak ellenére, hogy becsúszott egy-két technikai hiba.

Hozzátette, az elveszített labdákra azonnal visszatámadtak, és nem érezte úgy, hogy az írek nagy veszélyt jelentettek volna a kapura.

„Az első félidőben egyszer jöttek el, beadás és gól lett belőle, a végén pedig a mi szögletünk után védekezésben nem voltunk szervezettek és fegyelmezetlenül zártunk. Ebből mindenképpen tanulni kell” – fogalmazott a ciprusi Omonia hátvédje, aki ugyanakkor hangsúlyozta: „nincs ok a drámára és senkinek nem kell a kardjába dőlni”.

Idézet
Mi talán veszélyesebbek voltunk az egész mérkőzés alatt, de ez egy felkészülési meccs, ami éppen azt a célt szolgálja, hogy a hibákat ki tudjuk javítani az Európa-bajnokság kezdetéig. A két kapott gólt megelőző szituációból tanulni kell, le kell vonni a következtetést és javítani azon, amin szükséges”

– összegzett Lang.

Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai szombaton Debrecenben az izraeliek ellen játsszák utolsó felkészülési találkozójukat, majd jövő héten vasárnap a svájciak ellen kezdik szereplésüket az Eb-n, Kölnben. Június 19-én aztán a házigazda német válogatottal csapnak össze Stuttgartban, majd ugyanitt, június 23-án zárják a csoportkört a skótok ellen.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. június 04., kedd

Vége a magyar futballválogatott veretlenségi sorozatának, a román szurkolók Trianont éltették Bukarestben

Az Európa-bajnokság jövő heti rajtjára készülő magyar labdarúgó-válogatott hosszabbításban kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedett az ír csapat vendégeként a Dublinban rendezett keddi barátságos mérkőzésen.

Romániába igazol Kácsor Gréta kézilabdázó

Kácsor Gréta válogatott kézilabdázó a besztercei Gloria csapatában folytatja pályafutását.

2024. június 03., hétfő

Bukarestből igazolt sikeredzőt a Veszprém kézilabdacsapata

A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes spanyol Xavier Pascual Fuertes lesz a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője.

Bölöni László egy üveg whiskyt kért feleségétől, miután csapata drámai csatában kiesett a francia élvonalból

A Bölöni László által felkészített Metz labdarúgócsapata vasárnap este kiesett a francia élvonalból, miután a hosszabbításban elbukta az osztályozós párharcot, annak ellenére, hogy emberhátrányban két gólt is szerzett a hazai pályán rendezett visszavágón.

2024. június 02., vasárnap

Magyar siker: hatodszor kerül Győrbe a női kézilabda Bajnokok Ligája trófeája

A Győri Audi ETO KC nyerte az idei női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a négyes döntő vasárnap esti, budapesti aranymeccsén 30-24 arányban legyőzte a német SG BBM Bietigheim együttesét.

2024. június 01., szombat

Újabb diadal: a Real Madrid nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét

A Real Madrid nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2023/24-es kiírását, amelynek szombati döntőjében 2-0-ra legyőzte a Borussia Dortmundot a londoni Wembley Stadionban. Ezzel a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.

Legyőzte a dán Esbjerget, és bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe a Győri Audi ETO

A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a dán Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati első elődöntőjében.

2024. május 30., csütörtök

Hosszabbításban lőtt góllal győzött az Olimpiakosz a Konferencia-liga döntőjében

Az Olimpiakosz első görög klubcsapatként nyert nemzetközi trófeát, miután szerdán a harmadik alkalommal kiírt labdarúgó Konferencia-liga athéni döntőjében hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a tavaly is finalista olasz Fiorentinát.

2024. május 28., kedd

Másodszorra is az élvonalba vezette debreceni vízilabdacsapatát a nagyváradi edző

A tavalyi szezonhoz hasonlóan idén is feljutott a magyar élvonalba a Debrecen pólócsapata, ezúttal azonban óriási a különbség Kádár Kálmán együttese számára, a klub ugyanis vállalja az OB1-es szereplést.

2024. május 27., hétfő

Magyar színekben vesz részt a sakkolimpián az egy ideje román „zászló alatt” versenyző Rapport Richárd

Rapport Richárd és Lékó Péter is ott lesz a magyar férfi sakkválogatottban a szeptember 10-én kezdődő budapesti sakkolimpián.