Székely derbit nyert a Progym

Hazai siker született a székely hokirangadón: a román jégkorongbajnokság alapszakaszában a Gyergyószentmiklósi Progym hosszabbításban 5-4-re legyőzte a Csíkszeredai Sportklubot.

Pál Gábor

Gergely Imre

2017. február 05., 18:322017. február 05., 18:32

Remek játék és hatalmas egyéni hibák vezettek oda, hogy 4-4 után végül hosszabbításban nyert otthon 5-4-re a Gyergyószentmiklósi Progym jégkorongcsapata a Csíkszeredai Sportklub ellen. A hazai bajnokság alapszakaszában, telt ház előtt rendezett szombati rangadón erre szükségük is volt a házigazdáknak ahhoz, hogy megőrizhessék harmadik helyüket az összetettben.

Ennek megfelelően a piros-kékek nagy iramban kezdtek, de az első találatra a második harmadig várni kellett. Akkor egy emberelőnyt kihasználva Pavel Boriszenko szerezte meg a Progymnak a vezetést. Négy perccel később érkezett a válasz Bíró Tamás révén, de a szünet előtt a gyergyóiak ismét előnybe kerültek Konyajev góljával. Az utolsó játékrészben előbb kettővel elhúzott a Progym, de a csíki együttes ismét egyenlített, majd az újabb Progym-gólra másfél perccel a rendes játékidő lejárta előtt Solarev válaszolt. A hosszabbításban Vitalij Kiricsenko találata döntötte el a két pont sorsát.

Legközelebb a Progym két hét múlva játszik, ismét hazai pályán, vendége épp a ranglistán mögötte álló címvédő, a Galaci Dunărea lesz. Ugyancsak február 18-án lesz román bajnoki meccse a Sportklubnak is, amely a listavezető Brassói Corona otthonába látogat. A barcaságiak hétvégén 12-2-re és 13-1-re verték a sereghajtó Sportul Studențesc együttesét. A Steaua hétfőn fogadja Karcfalván a Galacot, amelyik most 41 ponttal áll a 43 pontos Progym mögött a negyedik helyen. Az élen a Brassó 73 pontnál tart, míg mögötte a Sportklub 54 ponttal a második.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. január 03., péntek

Kiírták a közbeszerzési eljárást az új nagyváradi stadion megépítésére

A nagyváradi önkormányzat kiírta a közbeszerzési eljárást az új stadion megépítésére – jelentette be pénteken Florin Birta polgármester.

Kiírták a közbeszerzési eljárást az új nagyváradi stadion megépítésére
2025. január 02., csütörtök

Fiatal tehetségekkel erősödik a Sepsi OSK csapata

Az egyik friss igazolás Giovani Ghimfuș támadó középpályás, aki a Concordia Chiajna csapatától érkezik, a másik érkező Sebastian Árpád Mailat szélső támadó, aki legutóbb a Suwon Bluewings játékosa volt.

Fiatal tehetségekkel erősödik a Sepsi OSK csapata
2025. január 02., csütörtök

A Dakar-rali idei, pénteken rajtoló kiadásán is lesz erdélyi versenyző

Pénteken rajtol el a szaúdi Bisából a világ leghosszabb és legnehezebb tereprali-versenye, a Dakar-rali, amelynek a mostani viadal lesz a 47. kiadása, Szaúd-Arábiában pedig hatodszor rendezik meg az eseményt.

A Dakar-rali idei, pénteken rajtoló kiadásán is lesz erdélyi versenyző
2025. január 02., csütörtök

Elhunyt Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász

103 éves korában meghalt Keleti Ágnes, ötszörös olimpiai bajnok tornász, a Nemzet Sportolója, Magyarország legtöbb olimpiai éremmel rendelkező női sportolója, aki a világ legidősebb élő, egyben a világ valaha élt legidősebb ötkarikás aranyérmese volt.

Elhunyt Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász
2024. december 31., kedd

Kivásárolták Jansent a Ferencváros kispadjáról

Pascal Jansen távozik a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról.

Kivásárolták Jansent a Ferencváros kispadjáról
2024. december 26., csütörtök

Simona Halep a szabadkártyája ellenére nem indul az Australian Openen

Simona Halep csütörtökön bejelentette, hogy egészségügyi problémák miatt nem tud részt venni az aucklandi tornán és az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, amelyekre szabadkártyát kapott a szervezőktől.

Simona Halep a szabadkártyája ellenére nem indul az Australian Openen
2024. december 26., csütörtök

Milák Kristófot is leelőző sportoló győzött az európai hírügynökségek szavazásán

Léon Marchand, a párizsi olimpia legeredményesebb sportolója végzett az élen az európai hírügynökségek – köztük a Magyar Távirati Iroda – 2024 legjobb európai sportolóiról rendezett szavazásán.

Milák Kristófot is leelőző sportoló győzött az európai hírügynökségek szavazásán
2024. december 23., hétfő

Vízilabda: ötgólos előny ellenére is ki lehet kapni. Na de hogyan?

Fájó vereséget szenvedett a Nagyváradi VSK a férfi vízilabda Román Kupa döntőjében, amelyen Petar Kovacsevics vezetőedző tanítványai ötgólos előnyt leadva maradtak alul a címvédő bukaresti Steauával szemben.

Vízilabda: ötgólos előny ellenére is ki lehet kapni. Na de hogyan?
2024. december 23., hétfő

Áradozik edzője a gólt szerző és gólpasszt is adó Szoboszlairól

A Tottenham Hotspur ellen gólt szerző és gólpasszt adó Szoboszlai Dominik nem először nyújtott kiváló teljesítményt az angol labdarúgó-bajnokságban éllovas Liverpool vezetőedzője, Arne Slot szerint.

Áradozik edzője a gólt szerző és gólpasszt is adó Szoboszlairól
2024. december 22., vasárnap

Nem tudta elhódítani a férfi vízilabda Román Kupát a Nagyváradi VSK

A bukaresti Steaua nyerte a férfi vízilabda Román Kupát, miután a vasárnap Marosvásárhelyen rendezett döntőben 12-9-re legyőzte a Nagyváradi VSK-t, amely ötgólos előnyt adott le az összecsapáson.

Nem tudta elhódítani a férfi vízilabda Román Kupát a Nagyváradi VSK