Sokkal gyorsabbnak tartja magánál Milák Kristófot a címvédést megakadályozó León Marchand

Az aranyérmes francia Léon Marchand, az ezüstérmes Milák Kristóf és a bronzérmes kanadai Ilya Kharun a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetésén

Fotó: MTI/Kovács Tamás

León Marchand, a 400 méter vegyes, a 200 méter pillangó és a 200 méteres mellúszás párizsi aranyérmese sokkal gyorsabbnak tartja magánál az olimpiai bajnok Milák Kristófot, akit szerdán remek hajrával megakadályozott a címvédésben 200 méter pillangón.

MTI

2024. augusztus 01., 10:292024. augusztus 01., 10:29

2024. augusztus 01., 13:222024. augusztus 01., 13:22

A korábban a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelpset edző Bob Bowman francia tanítványa a verseny után elmondta, hogy félénknek tartja magát, így furcsa volt számára a szerda esti döntők középpontjában lenni, de a hazai közönség buzdítása vitte előre, mivel minden levegővételnél hallotta a szurkolókat a Paris La Défense Arénában. Az utolsó 50 méteren pedig a vízből is érzékelte, hogy a tömeg valósággal megőrül a lelátón.

Idézet
Nagyon sok versenyét láttam már, és sokkal gyorsabbnak is gondolom Milák Kristófot magamnál, úgyhogy próbáltam minél közelebb lenni hozzá 150 méternél, utána pedig beleadni mindent a célig.

Jól tudtam tapadni rá, mert messze volt a világcsúcsától, és a víz alatti úszásommal is sok időt tudtam rajta hozni, nagyon élveztem ezt az úszást, ráadásul az egyéni csúcsomat is alaposan sikerült megjavítanom” – mondta a versenyt követő sajtótájékoztatón Léon Marchand az M4 Sport helyszíni stábjának. A francia klasszis szerint meg sem fordult a fejében, hogy mindkét számot megnyerje, így ez számára is meglepetés volt. A helyzetét az is megnehezítette, hogy mindössze két órája volt a két döntő között a pihenésre, ezzel együtt minden pillanatát élvezte a szerdai versenynek.

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf a lehető legjobban építette fel az úszását 200 méter pillangón.

Milák az eredményhirdetést követően nem állt meg a magyar újságírók kérésére a vegyes zónában, illetve a hivatalos sajtótájékoztatón sem vett részt. Marchand sem volt ott, de ő a 200 méter mell döntője miatt, amelyet nem sokkal később meg is nyert.

korábban írtuk

Elmaradt Milák Kristóf címvédése, ezüstérmes 200 pillangón a magyar úszócsillag

A címvédő Milák Kristóf kikapott a 200 méter pillangó döntőjében, és ezüstérmet szerzett a párizsi olimpia úszóversenyének szerda esti fináléjában.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. augusztus 01., csütörtök

Román bronz, magyar 4. hely az olimpiai úszóverseny „királyszámában”

David Popovici bronzérmes, Németh Nándor negyedik lett 100 méter gyorson a párizsi olimpia úszóversenyinek ötödik, szerdai napján.

2024. július 31., szerda

Pontosabban vágott az ázsiaiak kardja, ezüstérmesek Szilágyi Áronék az ötkarikás játékokon

Vereséget szenvedett a döntőben Dél-Koreától, ezzel ezüstérmet szerzett Magyarország férfi kardválogatottja a párizsi olimpián. A magyarok 28 év után vívtak csapatezüstöt férfi kardban.

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt, mely mindhárom székelyföldi megyét és megyeszékhelyet érinti – írták az MTI-nek küldött szerdai közleményükben a szervezők.

Szőcs Bernadettet megállították az asztalitenisz-torna nyolcaddöntőjében Párizsban

Szőcs Bernadette a nyolcaddöntőben búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

Utolsó másodperces góllal kapott ki a norvégoktól az olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott szoros meccsen, az utolsó másodpercekben kapott góllal 26-25 arányban kikapott Norvégiától a párizsi olimpia csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. július 30., kedd

Kikapott az Európa-bajnok spanyoloktól a magyar férfi vízilabda-válogatott az ötkarikás csoportmeccsen

A magyar válogatott 10-7-re kikapott a spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével döntős 200 pillangón, Popovici is fináléban 100 méter gyorson

A címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó döntőjébe, Márton Richárd pedig a 14. helyen fejezte be szereplését a párizsi olimpia úszóversenyeinek keddi, negyedik napján.

Kár a kihagyott büntetőért: ikszelt Angola ellen a magyar női kéziválogatott

Döntetlent játszott Magyarország válogatottja a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában kedden délután Angola ellen.

Újabb magyar válogatott igazol Bukarestbe: a Dinamónál folytatja Bozóki Bence

A Román Kupában legutóbb bronzérmes Bukaresti Dinamo röplabdacsapatába szerződött Bozóki Bence.