Nem lesz címvédés, a Győr büntetőkkel elveszítette a női kézilabda BL elődöntőjét

A fehér mezes győriek főleg a mérkőzés első félidőben múlták alul önmagukat

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A címvédő Győri Audi ETO KC hétméteres-párbaj után 27-25-re kikapott a francia Brest Bretagne csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában zajló négyes döntő szombati játéknapján.

MTI

2021. május 29., 18:352021. május 29., 18:35

2021. május 29., 18:552021. május 29., 18:55

Másfél perc játék után máris kényszerszünet következett, mert mindkét eredményjelző elsötétült. A hiba elhárítása után mindkét csapat hatékonyan védekezett, a kapusok jól védtek, így a szokásosnál kevesebb akciógól született. A győri szélsők és átlövők meglepően rosszul céloztak, a beállókat pedig nem tudták megjátszani a többiek a Brest taktikus védekezése miatt. Ambros Martín vezetőedző a 19. percben időt kért és cserékkel próbálkozott, mert együttese addig mindössze kétszer talált a hálóba akcióból, és a franciák már 7-4-re vezettek.

A Brest 5-0-s sorozata után sem boldogult egykönnyen ellenfele kemény védelmével az ETO, amely ezúttal nem a gyors játékot részesítette előnyben, és a szünetben 11-8-as hátrányban volt.

A második félidő hetedik percében Cleopatre Darleux már a tizedik győri lövést hárította, és bár a címvédő felzárkózott 12-11-re, csakhamar ismét négy találat volt a különbség. Ezt követően a labdaszerzésekre, illetve Silje Solberg védéseire, vagyis az egyre javuló védekezésre alapozva lendületbe került az ETO, és egy hatos gólsorozat közben az idén nyáron visszavonuló Görbicz Anita büntetőjével 4-3 után visszavette a vezetést (16-15).

A Brest 13 percig nem szerzett gólt, de ez a Győr számára csak a fordításhoz volt elég, megnyugtató előnyt nem tudott kialakítani, így rendkívül izgalmasan alakult a hajrá. Alig több mint két perccel a rendes játékidő vége előtt a magyar együttes emberhátrányba került, de Solberg ismét bravúrosan védett. Az utolsó percben 20-19-nél Görbicz hétméteresét a dán Sandra Toft kivédte, majd Djurdjina Jaukovic egyenlített, így 20-20-as döntetlennel zárult az első hatvan perc.

A ráadás első öt percében két-két gól született, a másodikban egy-egy, így következett a hétméterespárbaj.

A BL góllövőlistáját vezető szlovén Ana Gros kísérletét Laura Glauser – aki a hetven perc alatt nem volt pályán – kivédte, majd Veronica Kristiansen a keresztléc fölé lőtt. Estelle Nze-Minko hetesét Darleux védte, így amikor Isabelle Gulldén a hálóba talált, a Brest továbbjutást ünnepelhetett.

Galéria

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A két csapat hetedszer találkozott egymással a BL-ben, és három győri siker mellett negyedszer zárult döntetlennel a rendes játékidő. Az ETO 13. alkalommal játszott elődöntőt a BL-ben, ötödik alkalommal fordult elő, hogy a legjobb négy között búcsúzott, háromszor ezüst-, ötször pedig aranyérmet nyert.

Eredmény, elődöntő: Brest Bretagne (francia)-Győri Audi ETO KC 27-25 (11-8, 20-20, 22-22, 23-23) - hosszabbítás után
---------------------------------------------------------------------------
gólszerzők: Gros 9, Jaukovic 5, Pop-Lazic 4, Toublanc, Gulldén 3-3, Niakate 2, Coatanea 1, illetve Kristiansen 8, Brattset, Amorim, Oftedal 3-3, Görbicz, Fodor, Nze Minko, Faluvégi 2-2
lövések/gólok: 50/27, illetve 50/25
kapusteljesítmény: 43, illetve 33 százalék
kiállítások: 10, illetve 8 perc

2024. április 10., szerda

Erdélyi születésű úszó döntött meg egy közel 25 éves csúcsot a Budapesten zajló országos bajnokság nyitónapján

A Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.