Utolsó másodperces góllal kapott ki a norvégoktól az olimpián a magyar férfi kézilabda-válogatott

Vereség. hiába vezetett sokáig, a norvégok ellen pontot sem tudott szerezni a magyar együttes

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar férfi kézilabda-válogatott szoros meccsen, az utolsó másodpercekben kapott góllal 26-25 arányban kikapott Norvégiától a párizsi olimpia csoportkörének harmadik fordulójában.

{K1}

Krónika

2024. július 31., 11:332024. július 31., 11:33

2024. július 31., 12:102024. július 31., 12:10

A két csapat legutóbb március közepén a tatabányai olimpiai selejtezőtornán találkozott egymással, akkor a norvégok magabiztosan, 29-25-re nyertek. Az ötkarikás játékokat is remekül kezdték, ugyanis Argentína után a franciákat is öt góllal legyőzték. A magyarok keretében megtörtént az első csere: a beálló Rosta Miklós kisebb megbetegedése miatt a jobbszélső Rodrígez Álvarez Pedro került a helyére.

A Németország elleni felkészülési mérkőzéssel és az Egyiptom elleni csoportmeccsel ellentétben

ezúttal nem „aludt bele” a kezdésbe a magyar együttes, amely remek védekezéssel szinte mindig megakadályozta, hogy a norvégok villámgyorsan támadjanak (4-3).

Amikor a skandinávok hatékony védekezéssel sablonos támadásokra és kiszámítható lövésekre kényszerítették ellenfelüket, Torbjörn Bergerud könnyedén védett, de 4-1-es sorozatuk után egy 6-1-es periódussal fordítottak a Palasics Kristóf bravúros védéseire alapozó magyarok.

Látszott, hogy

az előző két világbajnokságon hatodik helyezett, előtte kétszer ezüstérmes norvégokra sem volt jó hatással a rendkívül korai, reggel 9 órás kezdés, szokatlanul sokat hibáztak.

Ezt a magyar együttes nem mindig tudta kihasználni, de a 22. percben így is 11-8-as előnyben volt. Ezt a remek időszakot követően támadásban néhány percre megtorpant a válogatott, a labdaeladásokat és rossz lövéseket követően a norvégok gyors akciók végén betaláltak, egyenlítettek, ekkor pedig Chema Rodríguez szövetségi kapitány időt kért. Az első félidő utolsó percében ismét a háromgólos különbségért támadhattak a magyarok, és bár nem jártak sikerrel, a szünetben 13-11-re vezettek.

A második felvonás elején ismét egyenlített a támadásban elkövetett magyar hibákat kihasználó ellenfél.

Továbbra is masszívan, taktikusan védekezett a magyar válogatott, az állás döntetlen és kétgólos különbség között ingadozott. Az utolsó tíz percen belül kétszer is támadtak a magyarok a plusz kettőért, egyszer sem jártak sikerrel, a skandinávok pedig a 16. perc (7-6) után az 57. percben (24-23) ismét vezettek. Már csak 61 másodperc volt hátra, amikor Lékai Máté egyenlített, majd

egy bravúros labdaszerzés után Imre Bence egyedül vezette a labdát a kapura, de Torbjörn Bergerud védeni tudott, végül Alexandre Blonz két másodperccel a vége előtt bedobta a norvégok győztes gólját, így a végig taktikusan védekező, a játékot tudatosan lassító magyar együttes pont nélkül maradt.

Palasics Kristóf tíz, a túloldalon Torbjörn Bergerud 14 védéssel zárt.

A két csapat 34. egymás elleni mérkőzésén 18 magyar győzelem és két döntetlen mellett 14. alkalommal nyertek a norvégok.

A magyarok szombaton 35-32-es vereséget szenvedtek Egyiptomtól, hétfőn 35-25-re legyőzték Argentínát, pénteken a világbajnok Dániával, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaországgal találkoznak. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.

Eredmény,
férfi kézilabda, csoportkör, 3. forduló, B csoport:
Norvégia-Magyarország 26-25 (13-11)
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Lah, Sok (szlovénok)

2024. július 30., kedd

Kikapott az Európa-bajnok spanyoloktól a magyar férfi vízilabda-válogatott az ötkarikás csoportmeccsen

A magyar válogatott 10-7-re kikapott a spanyol csapattól kedden a párizsi olimpia férfi vízilabdatornájának második fordulójában.

Milák Kristóf a világ idei legjobb idejével döntős 200 pillangón, Popovici is fináléban 100 méter gyorson

A címvédő Milák Kristóf a legjobb idővel bejutott a 200 méter pillangó döntőjébe, Márton Richárd pedig a 14. helyen fejezte be szereplését a párizsi olimpia úszóversenyeinek keddi, negyedik napján.

Kár a kihagyott büntetőért: ikszelt Angola ellen a magyar női kéziválogatott

Döntetlent játszott Magyarország válogatottja a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában kedden délután Angola ellen.

Újabb magyar válogatott igazol Bukarestbe: a Dinamónál folytatja Bozóki Bence

A Román Kupában legutóbb bronzérmes Bukaresti Dinamo röplabdacsapatába szerződött Bozóki Bence.

Jobban érzi magát Kapás Boglárka: „mindent bele fogok adni és értetek fogok úszni” (Videóval)

Betegsége után jobban érzi magát az úszó Kapás Boglárka, aki szerdán ugrana medencébe a párizsi olimpián.

A Szajna vízminősége miatt halasztani kellett a férfi triatlonosok keddre kiírt versenyét a párizsi olimpián

A Szajna vízminősége miatt egy nappal elhalasztották a férfi triatlonosok kedd reggel 8 órára kiírt versenyét a párizsi olimpián.

2024. július 29., hétfő

Kiütötték az argentinokat Bánhidi Bencéék a férfi kézilabdatornán

A magyar válogatott 35-25-re győzött hétfőn Argentína ellen a párizsi olimpia férfi kézilabdatornájának második fordulójában.

Magabiztos játékkal kiharcolta első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott az ötkarikás játékokon

Megszerezte első győzelmét a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián, mivel 12-7-re nyert Kanada ellen a csoportkör második fordulójában, hétfőn.

David Popovici megszerezte az első olimpiai aranyat férfi úszásban Románia számára Párizsban

Elsőként csapott célba Párizsban David Popovici a 200 méteres gyorsúszás hétfő esti döntőjében, ezáltal megszerezte Románia első aranyérmét a párizsi ötkarikás játékokon.

Nem követhető kódolatlanul minden olimpiai közvetítés a külhoniak számára a magyar sportcsatornákon

Ígéretével ellentétben nem teszi maradéktalanul hozzáférhetővé a magyar közszolgálati televízió a Párizsban zajló ötkarikás játékok közvetítéseit a határon túli nézők számára.