Filip Gardasevics volt a nagyváradiak legeredményesebb pólósa a belgrádi meccsen 4 találattal
Fotó: Nagyváradi VSK/Facebook
„Teljesült” Vancsik Levente Krónikának adott nyilatkozatában megfogalmazott „kívánsága”: hazai medencében harcolhatja ki a Nagyváradi VSK a férfi vízilabda Bajnokok Ligája következő csoportkörébe jutást. A címvédő Ferencváros esélyt nem adott szerb riválisának, és megnyerte csoportját.
2024. november 20., 23:542024. november 20., 23:54
2024. november 21., 00:332024. november 21., 00:33
Már a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5., szerdán rendezett fordulójában kivívhatta volna a Nagyváradi VSK a klub történetében premiernek számító továbbjutást, ehhez azonban két feltételnek kellett volna teljesülnie. Az egyik az, hogy a Körös-parti gárda győzzön a Novi Belgrád, illetve a bukaresti Steaua kikapjon a Waspo Hannover otthonában.
A szerda esti első összecsapáson a bukaresti Steaua hozta a maga számára kötelezőt, és 12-9 arányban legyőzte a Waspo Hannovert. A csoport másik, késő este Belgrádban rendezett találkozóján ha nehezen is, de érvényesült a papírforma, és a szerb, valamint görög klasszisokkal felálló Novi kétgólos győzelmet (12-10) aratott a Nagyváradi VSK fölött. (Az októberi 2. fordulóban a belgrádi gárda 15-9-re tudott nyerni a Sebes-Körös partján).
Vancsik Leventéék jól tartották magukat, végig ott lihegtek az esélyesebb házigazdák nyakában, de nem sikerült bravúrt elérniük. A harmadik negyedet megnyerték ugyan a vendégek, és Belényesi Dávid második gólja révén feljöttek egy gólra, ám fordítani már nem tudtak. (Megjegyzendő, hogy Belényesi hétvégi jó formáját átmentve játszott Belgrádban, ugyanis az ő utolsó másodperces góljával nyert a VSK a vendég bukaresti Dinamo ellen a román Superliga szombati fordulójában).
Ráadásul ki-ki meccsen harcolhatja ki a továbbjutást a Nagyváradi VSK, illetve a bukaresti Steaua a Körös-parti Ioan Alexandrescu Uszodában, ahol a jelenleg 6 pontos katonacsapatnak mindenképp győznie kellene, a 8 ponttal rendelkező házigazda váradi együttesnek azonban az is elég a boldogsághoz, ha mondjuk büntetőkkel alulmarad a hazai riválissal szemben. Büntetődobások esetében ugyanis a győztes csapat 2, a vesztes 1 pontot kap.
Egyébként a szerbek ellen egy gólt szerző Vancsik Levente a szerdai találkozót megelőzően a Krónikának úgy nyilatkozott: győzni szeretnének Belgrádban, de ha ez nem sikerül, azt sem fogják fel tragédiaként. „Nem foglalkozunk a matekkal, itthon megverjük a Steauát, és akkor továbbjutunk” – szögezte le a VSK centere, amivel a nagyváradi vízilabda-szurkolók maximálisan elégedettek lennének.
Ugyancsak szerdán ötödik mérkőzését is megnyerte, így a záróforduló eredményétől függetlenül csoportelső lett a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda BL-ben. Nyéki Balázs magyar bajnok és kupagyőztes együttese 16-4-re győzte le házigazdaként az olimpiai bajnokokkal vízbe szálló szerb Radnicki Kragujevacot.
VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA,
CSOPORTKÖR 5. FORDULÓ A CSOPORT
Novi Belgrád – Nagyváradi VSK 12-10 (4–2, 3–2, 4–5, 1–1)
A nagyváradi csapat gólszerzői: Gardasevics 4, Belényesi, Ilisie 2-2-, Vancsik, Czenk Ferenc 1-1
Az A csoport állása az 5. forduló után: 1. Novi Belgrád 15 pont; Nagyváradi VSK 8 pont, Bukaresti Steaua 6 pont; Waspo Hannover 1 pont.
A Nagyváradi VSK 10-9-re győzött szerdán a német bajnok Waspo Hannover ellen a vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. A címvédő Ferencváros esélyt sem adott grúz ellenfelének, és már bejutott a legjobb nyolc közé.
Szoboszlai Dominik szabadrúgásból szerzett góljával a Kerkez Milost is soraiban tudó, címvédő Liverpool 1-0-ra nyert a vendég Arsenal ellen az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi rangadóján.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Holland Nagydíjat Zandvoortban, és ezzel 34 pontra növelte az előnyét az összetettben csapattársával, Lando Norrisszal szemben.
Felavatták szombaton a Remete Ice Arenát Gyergyóremetén. A Románia legmodernebb jégcsarnokának tartott sportlétesítmény szombat-vasárnap a Rusty Kupával nyitja meg kapuit.
Nem került szembe egymással a magyar és a román bajnok a labdarúgó Európa Liga főtábláján – derült ki a Monte-Carlóban tartott péntek délutáni sorsoláson.
Az európai labdarúgókupák 2025–2026-os szezonjában egy magyar és két román csapat jutott be valamelyik sorozat főtáblájára: az FTC és az FCSB az Európa Ligában, az Universitatea Craiova pedig a Konferencialigában próbálja meg kivívni a továbbjutást.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) döntése értelmében a jövő évi, budapesti döntőtől kezdve 21 helyett (közép-európai idő szerint) 18 órakor kezdődik a Bajnokok Ligája fináléja.
Lukács Dániel, Molnár Rajmund, Tóth Barna és Ötvös Bence először kapott meghívót a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely a szeptemberben sorra kerülő, írek és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.
Nem csupán a svéd Häcken elleni meccset vesztette el a Kolozsvári CFR a labdarúgó Konferencia-liga rájátszásának első körében, hanem az edzőjét is: a megalázó, 7-2-es vereség után Dan Petrescu bejelentette a lemondását.
Eljárást indít a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) az FK Csíkszereda ellen, amiért a klub a Craiovai Universitatea elleni, egyébként 2-1-re elvesztett vasárnapi hazai mérkőzés előtt a Székelyföldet népszerűsítette.
Az első félidő után még vezetett a Ferencváros az azeri Qarabag ellen kedd este a Groupama Arénában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén, szünet után azonban fordított az ellenfél, és 3-1-re nyert.
szóljon hozzá!