Kikapott, de ettől még a legjobb négy közé jutott a Győr a női kézilabda BL-ben

Kiharcolták. A Győr (zöld-fehérben) a legjobb négy között küzdhet a BL-serlegért

Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Az elmúlt idényben bronzérmes Győri Audi ETO bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, mivel idegenbeli hétgólos sikerét követően a negyeddöntő szombati visszavágóján saját közönsége előtt 26-24-re kapott ki a címvédő norvég Vipers Kristiansandtól.

MTI

2024. május 04., 20:542024. május 04., 20:54

2024. május 04., 21:072024. május 04., 21:07

Az első félidőt négygólos rohammal kezdte a Vipers, a félidő közepére tudott közelíteni a Győr, majd a vezetést is átvette, szünetre kétgólos norvég előnnyel vonultak a csapatok. A második félidő eleje elsősorban a kapusokról és a védelmekről szólt, gól alig esett, majd öt találatra el tudott lépni az elmúlt három kiírás győztese. A hajrában a továbbjutás már nem forgott veszélyben, a győzelmet viszont nem tudta megszerezni a Győr, amely végül két találattal maradt alul.

A budapesti négyes döntőt június első hétvégéjén rendezik az MVM Dome-ban.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: Győri Audi ETO KC-Vipers Kristiansand (norvég) 24-26 (15-17)
Továbbjutott: a Győr 54-49-es összesítéssel.
lövések/gólok: 50/24, illetve 44/26
gólok hétméteresből: 7/6, illetve 6/5
kiállítások: 6, illetve 6 perc

2024. július 07., vasárnap

Majdnem beérett a török citrom, de kifacsarta a gépnarancs: holland–angol Eb-elődöntő lesz

Hollandia 2-1-re legyőzte Törökországot a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság szombati berlini negyeddöntőjében.

2024. július 06., szombat

Tovább barangol az angol: büntetőpárbaj után Eb-elődöntős az ötlettelen favorit

A legutóbb ezüstérmes angol válogatott 1-1-es döntetlen és hosszabbítás után tizenegyesekkel 5-3-ra legyőzte Svájcot a németországi labdarúgó-Európa-bajnokság szombati negyeddöntőjében.

2024. július 05., péntek

A Ronaldóékat büntetőkkel legyőző franciák lesznek a házigazda németeket kiejtő spanyolok elődöntős ellenfelei

A spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után, a 119. percben fejelt góllal 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében.

Kétmeccses eltiltást kapott a gólöröme közben mutatott kézjel miatt a törökök legjobbja

Két mérkőzésre eltiltották Merih Demiralt, az Európa-bajnoki negyeddöntős török labdarúgó-válogatott középhátvédjét „szélsőjobboldali jelkép” megjelenítése miatt. Jude Bellingham angol labdarúgót obszcén gesztus miatt szankcionálták.

Máris román trikolórt húznának a francia csapatától búcsúzó Bölöni Lászlóra

Ismét hírbe hozta a bukaresti sajtó Bölöni Lászlót a román labdarúgó-válogatottal. Az erdélyi szakember hivatalosan is szakított francia klubcsapatával, miközben az Eb nyolcaddöntőjében búcsúzó trikolórok szövetségi kapitányának sorsa bizonytalan.

Nem küldték haza, de az Eb negyeddöntőjében sem kapott meccset Kovács István

A Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntője után a negyeddöntőben sem kapott mérkőzést Kovács István nagykárolyi játékvezető. A román sportsajtó szerint viszont reményre adhat okot, hogy nem küldték haza.

2024. július 04., csütörtök

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia is részesülhet román állami támogatásban

Költségvetési támogatást ígért a román miniszterelnök az utánpótlást nevelő állami és magán labdarúgó-akadémiáknak, a finanszírozást lehetővé tevő memorandumot csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.

Szép összeget „kerestek” a négy meccset játszó román válogatott tagjai a németországi Eb-n

Az AS spanyol sportlap adatai szerint a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) 12,25 millió eurót kap az UEFA-tól a román válogatott szerepléséért a németországi Euróba-bajnokságon.

Hatodik paralimpiájára készül Novák Eduárd: „mindent bele fogok adni, hogy tisztességes eredményt érjek el” (Videó)

Már a hatodik paralimpiai játékokon indulhat Novák Eduárd csíkszeredai kerékpáros, korábbi sportminiszter – a hírt a 47 éves sportoló szerda este osztotta meg követőivel Facebook-oldalán egy videós posztban.

2024. július 03., szerda

Egy labdarúgó a legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

A Forbes magazin három év szünet után, a párizsi olimpia előtt elkészítette felmérését Magyarország legértékesebb sportolóiról, akik között Szoboszlai Dominik áll az első helyen.