Hősiesen küzdött a címvédő franciák ellen, de véget ért az olimpia a magyar férfi kéziválogatott számára

Kikapott 24-20-ra a címvédő és házigazda franciáktól vasárnap a magyar férfi kézilabda-válogatott a párizsi olimpián, így búcsúzik az ötkarikás játékoktól.

Krónika

2024. augusztus 04., 18:332024. augusztus 04., 18:33

2024. augusztus 04., 18:522024. augusztus 04., 18:52

A magyarok annak tudatában léptek pályára, hogy győzniük kell a nyolc közé jutáshoz. A csoportkört meglepően gyengén kezdő hazaiaknak ehhez a döntetlen is elég lett volna. Óriási hangzavarban kezdődött a mérkőzés, a Dél-párizsi 6-os Aréna lelátója teljesen megtelt, a francia játékosok megkapták a támogatást a jó kezdéshez. Több elrontott támadás után a hazaiak szereztek vezetést a harmadik percben kínai figurából, majd büntetőből találtak be.

A magyarok a hetedik percig nem tudtak gól lőni, akkor hétméteresből Imre Bence csökkentette a hátrányt.

Egy-hármas állásnál Bodó lövése után a labda majdnem átgurult Gérard lábai között, de videózás után nem adták meg a gólt. Később Imre szépített, Prandi azonban csakhamar már három gólnál járt és még büntetőt is kiharcolt. Nehezen talált rést a francia védőfalon a magyar csapat, statikusan, kiszámíthatóan támadott, 2-6-nál pedig Chema Rodríguez szövetségi kapitány időt kért. Ennek ellenére továbbra is nagyon nehezen ment a góllövés, középről nem igazán mertek kísérletezni a magyar játékosok, ha pedig nagy nehezen lejutott a labda szélre, mindkét oldalon kihasználatlan maradt egy-egy lehetőség. Szita aztán elvállalt három lövést is, és jól tette. Hat-tíznél emberelőnyben Ilic és Imre góljával zárkóztak közelebb a magyarok. Ezután francia időkérés következett.

Galéria

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A 29. percben szépen védett a csereként beállt Mikler, de a kipattanó a franciákhoz került, és Descat a szélről újabb gólt lőtt. Fabregas és Sipos fejelt össze a következő francia támadásnál, majd már csak néhány másodperc volt hátra, amikor Ligetvári egyedül állt a francia kapussal szemben, de a földről a kapu fölé pattant a labdája. A védelmek stabilak voltak mindkét oldalon, ezért kevés gól esett az első félidőben, a franciák 11-8-ra vezettek a szünetben.

Amíg a csapatok pihentek, az eddigi találkozókhoz hasonlóan nagy show-t rendeztek a szervezők, a betétprogramok mellett is folyamatosan szólt a zene és gyakorlatilag megállás nélkül tapsolt és énekelt a közönség.

A második játékrész elején Ancsin és Bodó átlövését is blokkolták a franciák, közben pedig Mikler védett, de aztán Bodó újabb lökete már pontos volt. Felpörgött a mérkőzés, mindkét oldalon jöttek a gólok, a nagyon egységes és szívósan küzdő magyar csapat pedig 13-14-nél egy gólra zárkózott fel. Egy perrcel később viszont már megint három találat volt a különbség. 16-16-nál jött össze az egyenlítés, a második félidőre beállt Ancsin bő tíz perc alatt négy gólnál tartott.

korábban írtuk

Újabb kudarc: a dánoktól is kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpián

A norvégok utáni szerdai vereség után a másik skandináv csapattól, a dánoktól is kikapott pénteken a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpia csoportkörének negyedik fordulójában. Imre Bencéék 28-25 arányú vereséget szenvedtek.

Lékai vezetéshez juttatta a magyar csapatot, Mikler pedig ziccert fogott, erre jött a francia időkérés. Egy 8-2-es sorozat végén kétgólosra nőtt a magyar előny Imre Bence jóvoltából, aztán francia zárkózás után újabb időkérés következett. A hazaiak egyenlítettek, de Lékai lőtt láb között gólt. Nem sokkal később viszont már a franciák vezettek és ekkor a magyar kapitány kért időt. Hatalmas küzdelem zajlott a pályán, a lelátón pedig a hazai szurkolók egy percre sem lankadtak, a magyar csapat azonban szívósan küzdött. Kiállítás nélkül jutott el a hajráig. Ezzel együtt a franciák újítani tudtak, az utolsó öt percet háromgólos előnyből kezdték, és ezzel a végéig már jól gazdálkodtak.

A magyar válogatott nagyszerűen küzdött, de a végén a franciák koncentráltabban játszottak. A magyar csapatban Mikler Roland kilenc, Palasics Kristóf négy, a túloldalon Vincent Gérard 11 védéssel zárt. A franciáknál a Veszprémben játszót Hugo Descat öt, Ludovic Fabregas egy, Nedim Remili három gólt lőtt. A két válogatott 41. egymás elleni mérkőzésén 18 magyar győzelem és három döntetlen mellett 20. alkalommal nyertek a franciák.

A magyarok Argentínát 35-25-re legyőzték, ám Egyiptomtól 35-32-re, Norvégiától 26-25-re, a világbajnok Dániától pedig 28-25-re kikaptak, így a B csoport ötödik helyén végeztek – a két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe –, összességében pedig tizedikek lettek. Ez volt a magyar férfi válogatott kilencedik szereplése az ötkarikás játékokon, eddigi legjobb eredménye az 1936-os, az 1980-as, az 1988-as, a 2004-es és a 2012-es negyedik, a legrosszabb pedig az 1972-es müncheni nyolcadik helyezés volt.

Eredmény:
férfi kézilabda, csoportkör, 5. (utolsó) forduló, B csoport:
Franciaország-Magyarország 24-20 (11-8)
----------------------------------------
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Hansen, Madsen (dánok)
lövések/gólok: 43/24, illetve 41/20
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 2/2
kiállítások: 4, illetve 0 perc
Magyarország:
------------
Palasics - Bóka 1, Bodó 1, Bánhidi 1, Sipos, Ilic 1, Lékai 2, cserék: Imre 6, Ligetvári, Fazekas, Szita 4, Mikler, Ancsin 4
a francia gólszerzők: Prandi 7, Descat 5, Mem 5, Remili 3, Minne 1, Tournat 1, Porte 1, Fabregas 1

2024. augusztus 04., vasárnap

A biológiailag nem nő Helif által legyőzött Hámori Luca bronzéremért járó összeget kap a magyar szövetségtől

A párizsi olimpián ötödik Hámori Lucát a bronzéremért járó pénzjutalommal díjazza a Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ).

Ismét romlott a Szajna vízminősége, a triatlon vegyes váltók vasárnapi edzése is elmaradt

Az elmúlt napok esőzései nyomán ismét romlott a Szajna vízminősége, így a párizsi olimpia szervezői törölték a triatlon vegyes váltók vasárnapi úszóedzését.

2024. augusztus 03., szombat

Újabb magyar arany: Milák Kristóf 100 pillangón már nem talált legyőzőre

Milák Kristóf aranyérmet szerzett 100 méter pillangón.

Az öklöző Hámori Luca nem bírt a biológiailag nem nő Heliffel, ötödik helyen végzett

A nők 66 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Hámori Luca az ötödik helyen végzett a párizsi olimpia ökölvívótornáján, miután a szombati negyeddöntőben egyhangú pontozással kikapott a szereplésével botrányt keltő algériai Iman Heliftól.

Kikapott Ausztráliától a férfi vízilabda-válogatott, de így is negyeddöntős

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott Ausztrália csapatától szombaton a párizsi olimpián, a csoportkör negyedik fordulójában. Mivel este a szerbek legyőzték a franciákat, eldőlt, hogy a magyar együttes is bejutott a negyeddöntőbe.

Revansot vettek a japánok: meglepetésre kikapott a női kardcsapat a negyeddöntőben

Vereséget szenvedett a magyar női kardválogatott a negyeddöntőben, így a folytatásban a legjobb esetben az ötödik helyen végezhet a párizsi olimpián.

Aranyérmet nyert a román női nyolcas evezős csapat

Aranyérmet nyert a román női nyolcas a párizsi olimpia evezős küzdelmeinek szombati versenynapján. Több mint egy hajóhosszal megelőzve, 5:54.39 perces idővel ért célba a címvédő Kanada csapata előtt.

Vereséggel zárta a csoportkört a negyeddöntős női kézilabda-válogatott

A már biztos negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott 30-26-ra kikapott a holland csapattól a párizsi olimpia csoportküzdelmeinek szombati zárófordulójában.

Újabb magyar érem: Major Veronika harmadik lett sportpisztolyban

Major Veronika bronzérmet nyert a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a párizsi olimpián Chateauroux-ban.

2024. augusztus 02., péntek

Huszáros hajrával aranyérmes a magyar férfi párbajtőr-válogatott a párizsi olimpián

A címvédő japánok legyőzésével aranyérmet nyert a magyar férfi párbajtőr-válogatott a párizsi olimpián.