Újabb kudarc: a dánoktól is kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpián

Nem bírtak velük. A magyar válogatott a dánoktól is kikapott

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A norvégok utáni szerdai vereség után a másik skandináv csapattól, a dánoktól is kikapott pénteken a magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpia csoportkörének negyedik fordulójában. Imre Bencéék 28-25 arányú vereséget szenvedtek.

Krónika

2024. augusztus 02., 11:352024. augusztus 02., 11:35

2024. augusztus 02., 12:012024. augusztus 02., 12:01

Az az utolsó körben dől majd el, hogy a válogatott továbbjut-e a negyeddöntőbe.

Három helyen változott a magyar válogatott kerete: Palasics Kristóf, Imre Bence és Szita Zoltán helyett Mikler Roland, Hanusz Egon és Rosta Miklós került be a csapatba.

Azzal a tudattal lépett pályára a magyar együttes, hogy ha vereséget szenved, akkor is marad esélye a továbbjutásra a játéknap további eredményeitől függetlenül, és az utolsó mérkőzésen dől majd el a sorsa.

A két csapat legutóbb tavaly januárban a világbajnoki negyeddöntőben találkozott egymással, akkor fölényesen, 40-23-ra nyertek a dánok, akik a legutóbbi három világbajnokságon aranyérmet szereztek.

Ancsin pár másodperc után gólt dobott, de azonnal ki is állították, mert a pályáról a középkörön keresztül átfutva ment le, nem engedte elvégezni a gyors középkezdést. Mikler aztán szép védéssel kezdett.

Magyar labdavesztés után, 2-2-es állásnál dán lerohanás végén a magyarok szövetségi kapitánya jelezte, hogy a dán játékos rálépett a vonalra, majd hevesen vitatkozott a bíróval, amiért magyar kiállítás következett. Hanusz másodszor adta el a labdát, és a dánok egy újabb gyors góllal már 4-2-re vezettek. Aztán megint nem sikerült végigvinni egy támadást, a következő lehetőségnél pedig gyenge volt az átlövés, közben a dánok könnyű gólokat szereztek.

Tíz perc alatt három kiállítást kapott a magyar csapat, de a harmadik alatt Ancsin eredményes tudott lenni.

Mikler több lövést hárított, a kezdeti zaklatott játéka után kezdet összekapni magát a magyar csapat, 4-8-ról 7-8-ra felzárkózott, amire dán időkérés következett. Fazekas betörése után Bodó a 19. percben szép átlövéssel egyenlített a 19. percben, majd ugyanő betörésből a vezetést is megszerezte nem sokkal később. A dánok hét percen keresztül nem lőttek gólt, 12-10-nél Mikkel Hansen hetesből törte meg a jeget.

A dánok felzárkóztak, a magyarok emberhátrányban fejezték be az első félidőt, Gidsel harmadszor nyert egy az egy elleni párharcot és már a dánok vezettek. Az utolsó 15 másodpercben időkérés után a magyarok támadhattak, Ligetvári lövését azonban védte Landin, majd az utolsó másodpercben üres kapus gólt szerezte a dánok, így kétgólos előnnyel mentek az öltözőbe.

Több hiba volt mindkét oldalon a második játékrész elején.

Egy alkalommal Mikler bravúrral hárított, aztán az első emberelőnynél hét az öt ellen játszottak a magyarok, de eladták a labdát, így üres kapus gólt szereztek a dánok. Az első tíz percben megmaradt a kétgólos különbség, de később mégis nőtt. Mikkel Hansen jószerivel csak a hetesekre állt be, azokat pedig értékesítette, mindegy volt neki, hogy Mikler vagy Bartucz áll a kapuban.

Magyar időkérés jött 18-22-nél, de nem változott jelentősen a helyzet. A magyar találatokra gyorsan válaszoltak a dánok, néha üres kapuba tudtak lőni, és öt találatra növelték az előnyt, pedig Mikler parádézott a kapuban. Sokáig nehezen születtek a magyar gólok, de a hajrára megint jobb szakasz következett, végül a dánok három találattal nyertek.

A magyar csapatból Zoran Ilic volt a legeredményesebb öt góllal, míg Mikler 14 lövést hárított. A dánoknál Mathias Gdsel nyolcszor talált a kapuba, Landin 13-szor védett.

A két csapat 45. egymás elleni mérkőzésén 19 magyar siker és négy döntetlen mellett 22. alkalommal nyertek a dánok.

A magyarok szombaton 35-32-re kikaptak Egyiptomtól, hétfőn 35-25-re legyőzték Argentínát, szerdán 26-25-re alulmaradtak a norvégokkal szemben, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaországgal találkoznak. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.

Eredmény:
férfi kézilabda, csoportkör, 4. forduló, B csoport:
Dánia-Magyarország 28-25 (16-14)
Dél-párizsi 6-os Aréna, v.: Garcia, Marin Lorente (spanyolok)
lövések/gólok: 45/28, illetve 43/25
gólok hétméteresből: 5/5, illetve 2/2
kiállítások: 2, illetve 12 perc
Magyarország:
Mikler - Bóka, Bodó 4, Hanusz, Bánhidi 4, Ancsin 2, Rodríguez 2, cserék: Bartucz, Sipos, Ilic 5, Fazekas 3, Ligetvári, Lékai 2, Rosta 3
a dán gólszerzők: Gidsel 8, Hansen 5, Jörgensen 5, Arnoldsen 2, Lauge 4, Pytlick 3, Jakobsen 1

2024. augusztus 01., csütörtök

Megszorongatni sem tudták a japánok a magyarokat a férfi pólótorna csoportmeccsén, Románia ismét kikapott

A magyar férfi vízilabda-válogatott 17-10-re nyert Japán ellen csütörtökön a párizsi olimpián, a csoportkör harmadik fordulójában.

Micsoda hajrá! Kós Hubert ellenállhatatlanul úszva megszerezte az első magyar aranyat Párizsban

Kós Hubert csodálatos hajrával aranyérmet nyert a 200 méter hát döntőjében a párizsi olimpia úszóversenyeinek hatodik, csütörtöki napján.

Negyeddöntőt ért a spanyolok legyűrése Klujber Katrinék számára az olimpiai kézilabdatornán

Magyarország női kézilabda-válogatottja 27-24 arányban legyőzte a spanyol együttest a párizsi olimpia csütörtöki játéknapján, ezzel bebiztosította továbbjutását a negyeddöntőbe.

Egy arany- és egy ezüstérmet lapátoltak össze a román evezősök csütörtökön az olimpián

Aranyérmet szerzett Andrei Cornea és Marian Enache a férfi kétpárevezős versenyszámban csütörtökön a párizsi olimpián

Stadionok vannak, uszodák nincsenek: beszólt a politikumnak az edzési lehetőségek hiánya miatt az arany- és bronzérmes úszó

Kemény hangnemben bírálta a román politikumot az élsporthoz szükséges infrastruktúra hiánya miatt David Popovici úszó, miután szerdán este a párizsi olimpián bronzérmet szerzett a 100 méteres gyorsúszás döntőjében.

Sokkal gyorsabbnak tartja magánál Milák Kristófot a címvédést megakadályozó León Marchand

León Marchand, a 400 méter vegyes, a 200 méter pillangó és a 200 méteres mellúszás párizsi aranyérmese sokkal gyorsabbnak tartja magánál az olimpiai bajnok Milák Kristófot, akit szerdán remek hajrával megakadályozott a címvédésben 200 méter pillangón.

Román bronz, magyar 4. hely az olimpiai úszóverseny „királyszámában”

David Popovici bronzérmes, Németh Nándor negyedik lett 100 méter gyorson a párizsi olimpia úszóversenyinek ötödik, szerdai napján.

2024. július 31., szerda

Pontosabban vágott az ázsiaiak kardja, ezüstérmesek Szilágyi Áronék az ötkarikás játékokon

Vereséget szenvedett a döntőben Dél-Koreától, ezzel ezüstérmet szerzett Magyarország férfi kardválogatottja a párizsi olimpián. A magyarok 28 év után vívtak csapatezüstöt férfi kardban.

Elmaradt Milák Kristóf címvédése, ezüstérmes 200 pillangón a magyar úszócsillag

A címvédő Milák Kristóf kikapott a 200 méter pillangó döntőjében, és ezüstérmet szerzett a párizsi olimpia úszóversenyének szerda esti fináléjában.

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt

Augusztus 7-9. között szervezik meg a 18. Székelyföldi Körversenyt, mely mindhárom székelyföldi megyét és megyeszékhelyet érinti – írták az MTI-nek küldött szerdai közleményükben a szervezők.