Győzött és kiharcolta bennmaradását Románia székelyekre épülő hokiválogatottja

Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Románia jégkorong-válogatottja az 56. percben ütött emberhátrányos góllal 3-2-re verte pénteken a dél-koreai csapatot a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik, utolsó előtti fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy az együttes a továbbiakban is a divízió I/A-ban folytatja.

Krónika

2024. május 03., 17:102024. május 03., 17:10

2024. május 03., 17:442024. május 03., 17:44

A 17 erdélyi magyarral felálló romániai együttes két vereség után szerdán jobbnak bizonyult a magyaroknál. A péntek kora délutáni összecsapáson Roberto Gliga a 15. percben szerzett vezetést, míg a második harmad hajrájában a magyarok ellen győztes gólt ütő Sándor-Székely Ottó is betalált.

A záró felvonás gyors dél-koreai góllal indult, majd An Dzsin Huj emberelőnyös távoli lövésével az 54. percben 2-2 lett.

Ráadásul újabb ázsiai fór következett, ám Péter Balázs emberhátrányban szép gólt lőtt. A csíkszeredai csatár a magyarok ellen is betalált két napja. A hajrában hiába támadott Dél-Korea, nem szerzett pontot, így közel került a kieséshez. Ezzel eldőlt, hogy Románia válogatottja a továbbiakban is a divízió I/A-ban folytatja.

Ugyanakkor ezzel az is biztossá vált, hogy a házigazda olaszok elleni péntek esti mérkőzésen nem dőlhet el a magyar feljutás, viszont a győztes közel kerül hozzá.

Eredmény, 4. forduló:
Románia-Koreai Köztársaság 3-2 (1-0, 1-0, 1-2)

Románia jégkorong-válogatottja: Adorján Attila, Tőke Zoltán (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Molnár Zsombor, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Roberto Gliga, Molnár Zoltán (harmadik sor); Láday Tamás, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

korábban írtuk

Győzelemre vezették a székelyek Romániát Magyarország ellen

Magyarország férfi jégkorong-válogatottja 2-1-re kikapott a nagyrészt székelyföldi magyar hokisokból álló Románia csapatától szerdán a bolzanói divízió I/A világbajnokság harmadik fordulójában.

2024. július 05., péntek

A Ronaldóékat büntetőkkel legyőző franciák lesznek a házigazda németeket kiejtő spanyolok elődöntős ellenfelei

A spanyol labdarúgó-válogatott hosszabbítás után, a 119. percben fejelt góllal 2-1-re legyőzte a házigazda német csapatot az Európa-bajnokság első, pénteki negyeddöntőjében.

Kétmeccses eltiltást kapott a gólöröme közben mutatott kézjel miatt a törökök legjobbja

Két mérkőzésre eltiltották Merih Demiralt, az Európa-bajnoki negyeddöntős török labdarúgó-válogatott középhátvédjét „szélsőjobboldali jelkép” megjelenítése miatt. Jude Bellingham angol labdarúgót obszcén gesztus miatt szankcionálták.

Máris román trikolórt húznának a francia csapatától búcsúzó Bölöni Lászlóra

Ismét hírbe hozta a bukaresti sajtó Bölöni Lászlót a román labdarúgó-válogatottal. Az erdélyi szakember hivatalosan is szakított francia klubcsapatával, miközben az Eb nyolcaddöntőjében búcsúzó trikolórok szövetségi kapitányának sorsa bizonytalan.

Nem küldték haza, de az Eb negyeddöntőjében sem kapott meccset Kovács István

A Németországban zajló labdarúgó-Európa-bajnokság nyolcaddöntője után a negyeddöntőben sem kapott mérkőzést Kovács István nagykárolyi játékvezető. A román sportsajtó szerint viszont reményre adhat okot, hogy nem küldték haza.

2024. július 04., csütörtök

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia is részesülhet román állami támogatásban

Költségvetési támogatást ígért a román miniszterelnök az utánpótlást nevelő állami és magán labdarúgó-akadémiáknak, a finanszírozást lehetővé tevő memorandumot csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.

Szép összeget „kerestek” a négy meccset játszó román válogatott tagjai a németországi Eb-n

Az AS spanyol sportlap adatai szerint a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) 12,25 millió eurót kap az UEFA-tól a román válogatott szerepléséért a németországi Euróba-bajnokságon.

Hatodik paralimpiájára készül Novák Eduárd: „mindent bele fogok adni, hogy tisztességes eredményt érjek el” (Videó)

Már a hatodik paralimpiai játékokon indulhat Novák Eduárd csíkszeredai kerékpáros, korábbi sportminiszter – a hírt a 47 éves sportoló szerda este osztotta meg követőivel Facebook-oldalán egy videós posztban.

2024. július 03., szerda

Egy labdarúgó a legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

A Forbes magazin három év szünet után, a párizsi olimpia előtt elkészítette felmérését Magyarország legértékesebb sportolóiról, akik között Szoboszlai Dominik áll az első helyen.

Nehéz megpróbáltatások árán is aranyérmekkel tért haza a szenior úszó-Eb-ről a kolozsvári Maier-Orosz Judit

Hosszú sikersorozatát folytatva ismét aranyérmekkel tért haza rangos megmérettetésről a szenior úszó világ- és Európa-bajnok Maier-Orosz Judit. A kolozsvári bajnok a verseny alatti megpróbáltatásokról és nyári terveiről is beszélt a Krónikának.

Vége a találgatásnak: eldőlt, hogy marad-e Marco Rossi a magyar válogatott élén

Marco Rossi marad a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.