BL: Budapesten is nyert, négyes döntőben a Bukaresti CSM

Fotó: Barabás Ákos

A Ferencváros női kézilabdacsapata hazai pályán 27-26-ra kikapott a címvédő Bukaresti CSM-től a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati visszavágóján, így nem lesz ott a budapesti Final Fourban. A bukarestiek egy héttel ezelőtt 30-25-re nyerték meg a párharc első meccsét.

MTI

2017. április 15., 20:392017. április 15., 20:39

2017. április 16., 12:142017. április 16., 12:14

Telt ház előtt játszhatták a visszavágót a csapatok, a Ferencváros szurkolói látványos lelátói koreográfiával köszöntötték kedvenc csapatuk játékosait a BOK (volt Syma) Csarnokban. A sérült Szucsánszki Zita és Hornyák Dóra ott volt a keretben, de azt már a kezdés előtt tudni lehetett, hogy utóbbi nem tölthet sok időt a pályán.

A bukarestiek türelmesen kezdtek, és mivel pontosabban céloztak, a kilencedik percben már három találattal vezettek (3-6). A romániai mérkőzéshez képest sokkal jobban teljesítő Bíró Blanka védéseire alapozva a 22. percre felzárkózott és egyenlített az FTC (11-11). Kisvártatva a vezetést is visszavették a hazaiak, de mivel támadásban csak a montenegrói Marija Jovanovic nyújtott átlag felettit, jelentős előnyt nem tudtak kialakítani (15-14).

A játék képe a szünet után sem változott, és a Ferencváros dolgát az sem könnyítette, hogy a norvég játékvezetők túlságosan tisztelték a címvédőt. Elek Gábor vezetőedző továbbra is keményebb védekezést és gyorsabb támadójátékot kért játékosaitól, de ez sem vezetett eredményre.

A második félidő közepén hosszú percekig állt a játék, mert a közönséget annyira felhergelték a játékvezetők megkérdőjelezhető döntései, hogy a román kapu előterébe egy söröspoharat és pénzérméket dobtak. A vendégcsapat játékosai és edzői hevesen tiltakoztak, majd utóbbiak kölcsönösen lökdösni kezdték egymást az európai szövetség szerb ellenőrével.

A folytatásban Bianca Bazaliu vezérletével ismét magabiztosan vezettek a bukarestiek, részben azért, mert a magyar csapat nem a megfelelő hőfokon és nem kellő pontossággal kézilabdázott. Amikor ez változott, az FTC egyenlített, de végül egy góllal kikapott.

Eredmény, női BL, negyeddöntő, visszavágó:

FTC-Rail Cargo Hungaria–Bukaresti CSM 26-27 (15-14)

Gólszerzők: Jovanovic 6, Schatzl 5, Lukács, Pena 4-4, Kovacsics 3, Szucsánszki 2, Snelder, Zácsik 1-1, illetve Berenguer 5, Manea, Niombla 4-4, Gullden, Bazaliu, Torstensson 3-3, Mehmedovic 2, Curea, Saurina, Brădeanu 1-1.
Továbbjutott: a CSM kettős győzelemmel, 57-51-es összesítéssel

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 28-22-re legyőzte a francia Metz csapatát a női kézilabda-Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szombati visszavágóján, ezzel bejutott a Final Fourba, hiszen a francia együttes „csak” 32-31-re nyert a múlt vasárnapi első mérkőzésen.

Győri Audi ETO KC–Metz (francia) 28-22 (17-12)

A Győr gólszerzői: Amorim 7, Groot 6, Broch 5, Görbicz 4, Mörk 3, Tomori 2, Knedlikova 1
Továbbjutott: a Győr 59-54-es összesítéssel.