Benedek a vl-hatodik hely után: mindig száz százalékon kell pörögni

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-6-ra kikapott az ausztrál csapattól, így hatodik helyen zárt a világliga bergamói nyolccsapatos szuperdöntőjében, amelyet Szerbia nyert meg.

Krónika

2015. június 29., 14:232015. június 29., 14:23

Benedek Tibor szövetségi kapitány világbajnoki címvédő együttese csoportjából két győzelemmel és egy vereséggel elsőként lépett tovább, a negyeddöntőben viszont alulmaradt az amerikaiakkal szemben. A házigazda olasz együttest az 5–8. helyért rendezett helyosztón legyőzték a magyarok, akik az ötödik helyért lejátszott vasárnapi összecsapáson viszont ismét vereséget szenvedtek, így hatodikként zártak.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint már az első perc végén magyar gól született, Varga Dénes talált be. Az ausztrálok Hosnyánszky kiállítása után emberelőnyből egyenlítettek, és a negyed vége előtt a vezetést is átvették (1-2). A második nyolc perc elején kétgólosra nőtt az ausztrál előny (1-3), amelyet Vámos Márton akcióból szerzett találata csökkentett, Varga Dénes pedig emberelőnyből egyenlített, így a nagyszünetre döntetlennel mehettek a csapatok (3-3).

A harmadik negyed ismét magyar találattal indult, Varga Dániel lőtt gólt gyors felúszás után (4-3). Hárai kiállítását kihasználták az ausztrálok, ezt követően akcióból és újabb emberelőnyből is betaláltak (4-6). A magyar csapat Varga Dániel második találatával felzárkózott (5-6), ám az ausztrálok ismét kihasználták az emberelőnyüket, így kétgólos különbséggel kezdődött az utolsó játékrészt (5-7).

Nem indult jól a negyedik negyed magyar szempontból, Ausztrália előbb kettős emberelőnyét kihasználva háromgólosra növelte előnyét, majd akcióból is betalált (5-9). Erdélyi Balázs révén a magyarok is kihasználtak egy kettős fórt (6-9), ám további gól nem esett a végső dudaszóig.

A magyar válogatott vereségével hatodik helyen fejezte be a megszokottnál öt méterrel rövidebb medencében megrendezett bergamói tornát, amelynek első helyezettje, Szerbia részvételi jogot szerzett a jövő nyári riói olimpiára, miután a fináléban három góllal nyert a horvátok ellen.

Benedek Tibor a Vlv.hu-nak adott interjújában elmondta, csalódottsága már a negyeddöntőben elszenvedett vereség óta tart. „Nem lett most rosszabb, mint akkor, amikor kikaptunk az amerikaiaktól a negyeddöntőben. Az biztos, hogy fizikálisan mind az amerikaiaknál, mind az ausztráloknál gyengébbek voltunk – értékelt a kapitány. – A világligára egész évben készültünk, volt hat meccsünk év közben, és hát azért valahova eljutottunk, amiről azt gondoltam, hogy elég. De nem volt elég, azt látom, hogy annyira készülnek, meg akarnak verni az ellenfeleink, hogy nekünk is folyamatosan száz százalékon kell pörögnünk ahhoz, hogy esélyünk legyen.”

A szakember hozzátette, a problémát elsősorban az okozta, hogy kicserélődtek emberek, és emiatt nem működtek még azok az összeszokott mozgások, amelyeknek működniük kell egy hathetes felkészülés végén.

„Azért fontos, hogy legyen ilyen tapasztalat is, hiszen eddig mindig csak döntőt játszottunk, és ha valamikor aláírtam volna, hogy egy ilyenbe belecsússzunk, akkor az ez a világesemény lett volna. Ennek ellenére természetesen nagyon rossz érzés, hiszen mégiscsak az olimpiai kvótáért játszottunk, de bízom benne, hogy lesz ennek is értelme, ami itt történt – hosszú távon” – mondta a Vlv.hu-nak Benedek Tibor, akinek csapata a folytatásban a július 27-én kezdődő kazanyi világbajnokságra készül.

Világliga, döntő: Szerbia–Horvátország 9-6 (1-1, 1-3, 3-1, 4-1). A 3. helyért: Brazília–Egyesült Államok 24-23 – ötméteresekkel (1-3, 1-3, 3-2, 5-2; ötméteresek: 14-13). Az 5. helyért: Ausztrália–Magyarország 9-6 (2-1, 1-2, 4-2, 2-1). A 7. helyért: Olaszország–Kína 16-9 (3-5, 6-1, 2-2, 5-1).

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.

2024. március 18., hétfő

Doppinggyanú vet árnyékot a Sepsi OSK egyik játékosára

Diószegi László, a sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgóklub tulajdonosa hétfőn megerősítette, hogy a csapat egyik játékosának, Cosmin Mateinek pozitív lett a doppingtesztje a craiovai Universitatea elleni mérkőzést követően.

2024. március 17., vasárnap

A kis Bence és a nagy Bartucz klasszisjátékával kijutottak a párizsi olimpiára a magyar kézilabdázók

Olimpiai kvótát szerzett a magyar férfi kézilabda-válogatott, mivel 30-27-re legyőzte Portugáliát a selejtező tatabányai tornájának vasárnapi zárónapján, és a tabella második helyén végzett.

2024. március 16., szombat

Világversenyek úszóbajnoka: Maier-Orosz Judit pályájáról, az időskori sportolás jótékony hatásairól

Egy éven belül két világversenyről tért haza aranyérmekkel a szenior kategóriában versenyző kolozsvári Maier-Orosz Judit. Az öt úszóbajnokot adó Orosz család utolsó élő tagja ma is aktívan készül versenyekre.

2024. március 15., péntek

Olasz csapattal találkoznak Szoboszlaiék az Európa-liga negyeddöntőjében

Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool az Atalantával találkozik a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében.