Az első mérkőzéseket ma és holnap a Dâmboviþa megyei városban rendezik, a párharc egy hét múlva Aradon folytatódik a harmadik és a negyedik találkozóval, s ha ezek után sem avatnak bajnokot, a sorsdöntő ötödik meccsnek Tîrgoviºte ad otthont május 20-án.
A két csapat az utóbbi négy évben háromszor találkozott egymással a fináléban: kétszer a Tîrgoviºtei Municipal örülhetett, ám tavaly az aradi lányok diadalmaskodtak. Az idei elődöntőben az alapszakasz harmadik helyén záró Maros-partiak a második helyről a rájátszásba jutó Bukaresti Olimpia együttesén jutottak túl 3-1-es összesítéssel, míg a dâmboviþaiak a Sportul Studenþesc gárdáját múlták felül 3-0 arányban. Az aradiak klubvezetése elővigyázatosabb volt, mint tavaly, és a Tîrgoviºte melletti Pucioasán építette ki főhadiszállását a döntő első mérkőzései előtt. A partiumiak vezetői azért döntöttek így, mert tavaly a házigazdák nem biztosítottak edzési lehetőséget az ICIM-nek, csak az első mérkőzés reggelén. Adrian Budurean vezetőedző a tavalyi csapathoz képest idén megfiatalított kerettel vette fel a versenyt. „Tizenegy játékosunk van, a legtapasztaltabbra, Bianca Drãguºra sérülése miatt nem számíthatunk. Bízom benne, hogy pótolni tudjuk hiányát a fiatal és tehetséges játékosaink lelkesedésével és odaadásával” – nyilatkozta a szakember. A másik oldalon éppen a játékosok tapasztalatában bíznak. Az aradi Brosovszky Mónika vezérletével pályára lépő tîrgoviºteiek – miután a Román Kupa idei kiírásának döntőjében legyőzték az ICIM-et – a bajnoki fináléban is ünneplésre készülnek. „Egyértelmű célunk volt mindkét hazai trófea megszerzése. Nagyon jó csapatunk van, amely idén kiemelkedett a bajnoki mezőnyből. Kötelező a visszavágás a tavaly elbukott döntőért” – jelentette ki Gabriel Boriga, a Tîrgoviºte elnöke.
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.
Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.
Az UEFA 55 000 eurós bírságot rótt ki a Román Labdarúgó-szövetségre (FRF) a 2024. november 14-én Bukarestben a Nemzetek Ligájában lejátszott Románia–Ciprus mérkőzésen a szurkolók által okozott botr
Elhunyt 81 éves korában Szatmári Lajos, a román labdarúgó-válogatott korábbi tagja – közölte hétfőn a román szakszövetség (FRF) a hivatalos honlapján.
A 23 éves Kishane Thompson berobbant a világ élvonalába: 100 méteres síkfutásban 9,75 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg a döntőt a jamaicai országos atlétikai bajnokságon.
Tematikus mesekeret köré épülő, fejlesztő falmászóprogram indul ősszel a kincses városban a Hópárduc Alapítvány és a kolozsvári Telemark Sportegyesület együttműködése révén. Décsei Levente, a sportegyesület vezetője a Hópárduc-foglalkozásokról beszélt.